FANDOMFederacja – frakcja występująca w grze Call of Duty: Ghosts. Unia polityczna, gospodarcza i wojskowa, obejmująca państwa Ameryki Łacińskiej. Powstała w wyniku wielu konfliktów na Bliskim Wschodzie na przełomie 2014 i 2015 roku. Stolicą Federacji jest Caracas a jej jednym z najbardziej znanych dowódców jest Gabriel T. Rorke.

Historia Edytuj

Federacja powstała w latach 2014-2015, w wyniku spustoszenia Bliskiego Wschodu wieloma wojnami. Z tego powodu, wybuchł kryzys w wielu światowych mocarstwach (USA, Wielka Brytania, NATO, Chiny itp.). Podczas trwania tego globalnego chaosu, wszelkie państwa Ameryki południowej, zjednoczono pod jednym sztandarem przybierając nazwę "Federacja". Na ich czele stał generał Diego Almagro który wydał rozkaz egzekucji na amerykańskich cywilach przebywających wówczas na terytorium Federacji co zmusiło amerykańskie wojska do ataku na Caracas w celu wyeliminowania Almagro. Mimo że operacja zakończyła się powodzeniem, jeden z Duchów – Rorke – zaginął w akcji. Jak się z czasem okazało, był przetrzymywany przez Federację i torturowany aż w końcu przeszedł na stronę wroga. Dwa lata po operacji w Caracasie, Federacja zajęła Karaiby i Amerykę środkową w tym samym czasie wysyłając oddział żołnierzy-astronautów do amerykańskiej stacji kosmicznej ODIN z zadaniem zajęcia jej i przy jej użyciu zrównać z ziemią wiele miast amerykańskich. W wyniku ostrzału, zginęło 27 milionów co było jednoczesnym znakiem inwazji Federacji na Stany Zjednoczone.

Wojna z USA Edytuj

10 lat później w roku 2027, pozostałe siły USA toczyły z Federacją krwawe walki w skutek których ta przejęła niewielką część południowego Teksasu. Jednocześnie, nadal toczyły się walki w zrujnowanych miastach amerykańskich a wojsko USA wciąż nie poddawało się w próbach odpierania najeźdźców. Specjalna jednostka znana jako "Duchy", na których polował Zabójca Duchów znany jako Gabriel T. Rorke, w tym samym czasie wykonywała operacje na tyłach wroga. Podczas operacji Duchów w bazie Federacji, w zrujnowanym stadionie w San Diego, Federacja zaatakowała Fort Santa Monica, jedyną działającą bazę amerykańską w Los Angeles zmuszając wojska USA do wycofania się. 15 czerwca, 2027 r. wysłano oddział Duchów do Caracasu w celu wyciągnięcia informacji o lokalizacji Rorke'a od Wiktora Ramosa. Na ich podstawie, ustalono jego obecne miejsce pobytu, w kompleksie w Zatoce Meksykańskiej, gdzie został pojmany jednak parę godzin później i tak uratowany przez wojska Federacji. Niedługo potem, okazało się że Federacja konstruuje stację kosmiczną "LOKI" będąca odpowiednikiem "ODIN". Gdy wojna USA z Federacją zaczęła być coraz bardziej ostrzejsza, flota Federacji wkroczyła na terytorium Stanów Zjednoczonych po czym wojska USA przeprowadziło zmasowany kontratak.

Po przejęciu stacji LOKI przez Amerykanów i zniszczeniu za pomocą niej wielu oddziałów piechoty Federacji, sprzętu i floty, Federacja straciła ponad połowę swoich sił zbrojnych przez co nie była już w stanie kontynuować wojny z USA i przestała stanowić globalne zagrożenie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.