FANDOMFimbulOrk pojawiający się w filmie Hobbit: Niezwykła podróż, a także w Hobbit: Pustkowie Smauga. Fimbul był jednym z orczych łowców Azoga i porucznikiem nikczemnego Yaznega, który prowadził łowców orków w celu zabicia Thorina Dębowej Tarczy oraz jego grupy krasnoludów. Fimbul później staje się prawą ręką Azoga i zastępcą po tym, jak Yazneg posłużył za pokarm dla Wargów za jego niepowodzenia. Fimbul jest niekanoniczą postacią i został stworzony tylko na potrzeby filmów.

Biografia Edytuj

W 2941 roku Trzeciej Ery Fimbul wraz z Yaznegem zostali wysłani przez Azoga, by ścigali Thorina Dębową Tarczę i jego kompanię krasnoludów podczas ich wyprawy do Ereboru. Kiedy znaleźli gromadkę na kempingu, Yazneg kazał mu wysłać wiadomość do ich pana, że ​​poznali lokalizację wroga. Później Fimbul towarzyszył Yaznegowi i licznym innym Orkom i Wargom w ataku na grupę Thorina. Podczas pościgu zostali jednak oszukani przez Radagasta, który posłużył za przynętę. Orkowie jednak dość szybko wpadli na trop krasnoludów i przystąpili do ataku. Wkrótce potem zostali zmuszenie do ucieczki, gdyż przybył Elrond i jego elfy. Tylko Fimbul i Yazneg przeżyli napaść elfów.

Na Wichrowym Czubie, gdzie inni Orkowie mieli swoją bazę, Fimbul słuchał jak Yazneg składa raport. Fimbul patrzył z przerażeniem, jak Azog rzucił Yaznega pomiędzy wargi za jego niepowodzenia. Po śmierci Yaznega, Fimbul zastąpił go jako prawa rękę Azoga i zastępca dowódcy drużyny.

Orkowie w końcu doganiają krasnoludów po ich ucieczce z Miasta Goblinów i zmuszają Krasnoludy do wspinania się na otaczające drzewa, aby uciec przed okrutnymi Wargami. Wkrótce po tym, jak Thorin zostaje krytycznie zraniony przez Azoga, zostaje uratowany w ostatniej chwili przez Bilba Bagginsa, który zostaje otoczony przez Fimbula i wielu innych myśliwych Orków, którzy na rozkaz od Azoga próbują zabić małego Hobbita, ale zostają ostatecznie powstrzymani przez przybycie Orłów, które zabijają wiele Orków i Wargów obecnych przed uratowaniem osieroconej i liczebnej partii Krasnoludów, a także Gandalfa Szarego i Bilba. Fimbul przeżywa atak Orłów i jest ostatnio widziany na flance Azoga, gdy krzyczy w gniewie, gdy jego plany dotyczące ostatecznego zniszczenia linii krwi Durina zostały udaremnione.

W kolejnym filmie, Fimbul pojawia się po raz kolejny, jak podąża za Azogiem do domu Beorna, próbującego schwytać Thorina i jego kompanię, ale Azog zostaje zmuszony wycofać się z powodu obecności Beorna. Tego samego wieczoru jego syn, Bolg, przybywa z wiadomością, aby wrócił do Dol Guldur. Bolg następnie otrzymuje misję, by ścigać kompanię, a Fimbul dołączył do niego jako porucznik. Grupa pościgowa trafia do Leśnego Królestwa, gdzie atakują kompanię. Podczas pościgu natrafiają na miejsce, gdzie obozowały krasnoludy. Fimbul natrafia na kałużę krwi, której próbuje, po czym mówi "Krasnoludzka krew". Podąża następnie z Bolgiem aż do Miasta na Jeziorze, gdzie grupa Bolga atakuje Legolasa, Tauriel i rodzinę Barda. Fimbul siedzi podczas tego ataku w łodzi przed domem. Jednak chwilę później ork uciekający z domu Barda spada do łódki, przez co Filmbul podskakuje do góry. Podczas tego momentu Legolas pozbawia go głowy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.