Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Moją misją jest wykorzenienie przestarzałej koncepcji patriotyzmu!

—Flag-Smasher.

Co? Nie jestem komunistą. Czy wy nie słuchaliście? Nienawidzę tego, co reprezentuje Związek Radziecki, tak samo jak nienawidzę tego, za co opowiada Ameryka!

—Flag-Smasher


Flag-Smasher - superzłoczyńca Marvel Comics. Jest wrogiem Kapitana Ameryki i liderem U.L.T.I.M.A.T.U.M., organizacji terrorystycznej, która chce zjednoczyć ludzkość i oddzielić ją od ich symboliki. Jest także wrogiem Ghost Ridera, Punishera i Moon Knighta. Istnieją trzy wcielenia postaci, pierwsza i oryginalna to Karl Morgenthau, druga to Guy Thierrault, a trzecia to Carl.

Biografia[]

Karl Morgenthau[]

Człowiekiem, który został Flag-Smasherem, był Karl Morgenthau, syn ambasadora. Jako taki widział całą wojnę i przemoc na świecie. Widział także próby zakończenia daremnych walk. Po tym, jak jego ojciec został zabity przez wściekły tłum, postanowił zakończyć wojnę jedynym językiem, który czuł, że był uniwersalny, przemoc. Stał się czystym anarchistą, nienawidzącym jakiejkolwiek formy rządu i poszukującym jednolitego porządku światowego.

Flag-Smasher ma wytrzymałą zbroję, a także gogle odporne na jasne światło. Jako broń dzierży buławę, ale czasami używa broni palnych i miotaczy ognia. Karl wrócił do Nowego Jorku i zaczął atakować symbole, takie jak flagi narodowe i ambasady, i walczył z patriotą superbohaterem Kapitanem Ameryką. Po pokonaniu przez Kapitana Amerykę Karl został deportowany z Ameryki i dołączył do U.L.T.I.M.A.T.U.M. ponieważ ich cele pasowały do ​​jego. Flag-Smasher został później władcą Rumekistanu przez V-Batalion, dopóki nie został zamordowany przez Domino, co pozwoliło Cableowi zostać przywódcą narodu.

Guy Thierrault[]

Guy Thierrault był drugim Flag-Smasherem, jego pochodzenie jest nieznane i nigdy nie powiedziano, jak zdobył tytuł z poprzedniego wcielenia. Thierrault został liderem U.L.T.I.M.A.T.U.M. i został udaremniony przez uciekinierów podczas wojny domowej i prawdopodobnie został schwytany przez T.A.R.C.Z.Ę. i aresztowany. Udało mu się uciec z aresztu i próbował zniszczyć Dzwon Wolności za pomocą U.L.T.I.M.A.T.U.M., ale zostali powstrzymani. Kiedy Deadpool zniszczył statek U.L.T.I.M.A.T.U.M., który wiózł rodzinę i przyjaciół żołnierzy organizacji, Thierrault odmówił stawienia mu czoła. Ze względu na jego tchórzostwo, U.L.T.I.M.A.T.U.M. agent o imieniu Carl zastrzelił go i przyjął płaszcz Flag-Smashera.

Carl[]

Carl stał się kolejnym Flag-Smasherem po zabiciu Thierraulta i próbował zemścić się na Deadpoolu za jego czyny, ale zawiódł i został zabity przez najemnika.

Inne wystąpienia[]

Marvel Cinematic Universe[]

Główny artykuł: Flag-Smasher (Marvel Cinematic Universe)

Postać pojawia serialu Disney+ Falcon i Zimowy Żołnierz.

Advertisement