FANDOMFrank Archer jest antagonistą w anime Fullmetal Alchemist z 2003 roku. W połowie anime wydaje się zastępować zmarłego Maesa Hughesa po jego morderstwie. Oczywiście, podobnie jak wielu żołnierzy w serii, ma własną fabułę, w tym przypadku pragnie bycie bohaterem wojennym w środku największego konfliktu w serii.

Biografia Edytuj

Archer pojawia się w fabule, by przesłuchać Edwarda Elrica w związku z incydentem z Piątym Laboratorium, ale zostaje odrzucony. W towarzystwie Armstronga Archer krzyżuje ścieżki z uciekającym Wrathem, który go interesuje, gdy zobaczył tatuaż Uroborosa na jego stopie. Schwytał Wratha i zabrał go do Kwatery Głównej, torturując homunculusa w celu zdobycia informacji. Izumi Curtis, zdeterminowana, by uratować swojego „syna”, włamuje się do południowej kwatery głównej i udaremnia próby Archera.

Jej wysiłki zostają jednak przerwane, gdy Envy porywa Wratha pod postacią Fuhrera Kinga Bradleya i karmi go Czerwonymi Kamieniami. W międzyczasie pojawia się Solf J. Kimbley i atakuje bazę. Archer pojawia się z propozycją przywrócenia Kimbleya do wojska, którą przyjmuje. Podczas oblężenia Diabelskiego Gniazda Archer i Kimbley atakują i zabijają kilka chimer pracujących dla Greeda. Zbliża się do Shou Tuckera będącego pod postacią chimery z tą samą ofertą przywrócenia licencji wojskowej. Archer interesuje się historią wojska, w tym różnymi stworzonymi dla niego chimerami Tuckera.

W Liore/Reole Archer dowodzi armią 7 000 żołnierzy pieszych, aby stłumić zagrożenie, wkraczając w alchemiczną pułapkę Scara, który planuje wykorzystać żołnierzy jako materiał na Kamień Filozoficzny. Pomimo prób zatrzymania go przez Mustanga, Hawkeye i Armstronga, Archer ucieka i wysyła chimery Kimbleya i Tuckera, aby upolować i zabić Scara.

Mimo ostrzeżeń, by trzymać się z daleka od Edwarda, poinformowanego o tym, co ma nadejść, ludzie Archera giną, gdy rozpoczyna się proces tworzenia Kamienia Filozoficznego. Sam Archer zostaje bardzo mocno ranny przez działanie transmutacji, ale jakoś przeżywa bez połowy ciała i tracąc stabilność psychiczną.

W ostatnim rozdziale fabuły Archer zostaje przerobiony na cyborga automatowego z ramieniem, które może przekształcić w działo i ukryty w ustach karabin maszynowy. W centrali dowodzi atakiem na Eda i Izumi, którzy go powstrzymują, dopóki nie wycofuje się po usłyszeniu ataku Mustanga w rezydencji Fuhrera.

Zabiera więźnia Hawkeye, ale wychodzi, zanim ma szansę ją zabić. Po zniszczeniu Pride'a/Bradleya przez Mustanga, Archer strzela do niego, zabierając mu jedno oko. Rozgniewana Hawkeye wyciąga broń i strzela w ludzką stronę Archera, zabijając go.

Osobowość Edytuj

Archer jest spokojny i opanowany, sprawiając wrażenie osoby uprzejmej. Zostało jednak wykazane, że lubi wojnę z powodu szansy, że da mu to status prawdziwego bohatera wojskowego w oczach swoich przełożonych. W ten sposób dołącza do fabuły anime, aby spróbować osiągnąć tę chwałę, bez względu na cenę.

Ciekawostki Edytuj

  • Pomimo posiadania tego samego kanonu dla protez, co manga - w której mówi się, że zwykła rehabilitacja kończyny zajmuje co najmniej 2-3 lata, co najmniej pół roku - Archer jest w stanie w jakiś sposób zastąpić ponad połowę całego ciała w bardzo krótkim czasie. To może być powód, dla którego stał się tak niestabilny, ale technicznie nie powinien nawet być w stanie poruszyć swoim nowym ciałem.
    • Możliwe, choć nie jest to powiedziane w anime z 2003 roku, że Kamień Filozoficzny został użyty do przyspieszenia jego powrotu do zdrowia.
  • Jak większość innych żołnierzy w serii nazwa Archer pochodzi od sprzętu wojskowego, brytyjskiego SP 17pdr, Valentine, Mk I, niszczyciela czołgów Archer.
  • Pod pewnymi względami Archera można postrzegać jako mieszankę Maesa Hughesa i Roya Mustanga, ponieważ zastępuje on Hughesa w dochodzeniach, a jego pragnienie awansowania w szeregach wojska poprzez sukcesy podczas kampanii wojennych jest najwyraźniej wzorowane na przyspieszonym awansie Roya.
  • Prawdziwym odpowiednikiem Franka Archera był Erik Jan Hanussen, jasnowidz i charyzmatyczny wykonawca, który także skłamał o swoim pochodzeniu jako morawski Żyd i uczył Hitlera sztuki mówienia oraz zniewalania tłumu. To odzwierciedla Archera, który jest charyzmatycznym kłamcą.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.