FANDOM


Franco „Frank” Pagani - wspierający antagonista w grze wideo Mafia III z 2016. Jest jednym z poruczników Sala Marcano i głównym łącznikiem rodziny z Kubą. Prowadzi także dzielnicę Tickfaw Harbour w Nowym Bordeaux.

Głosu użyczył mu Jack Conley, który grał także Big Daddy'ego.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Ojciec Franka był przestępcą, który zarabiał na życie okradając banki. Kariera Franka rozpoczęła się w 1939 roku, pracując w dokach River Row. Po drodze miał żonę i dziecko. Niestety zarówno ona, jak i dziecko umierają podczas porodu, więc Frank wskakuje na łódź i płynie przed siebie. Wtedy to Frank, przestaje współpracować z Marcanami.

Marcano pracowali z nim jak z psem, ale nie przeszkadzało mu to, ponieważ odwracało to uwagę od smutku. Kiedy Sal otwiera kasyno na Kubie, jego młodszy brat Tommy zaczyna je prowadzić, a Sal każe Frankowi pilnować Tommy'ego. Ale kiedy Fidel Castro przejmuje kontrolę nad Kubą, Frank pomaga Tommy'emu uciec z kraju w jednym kawałku. W nagrodę za uratowanie Tommy'ego Sal daje Frankowi kontrolę nad biznesami w porcie Tickfaw. Frank początkowo się odmawia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wciąż może wypłynąć w morze, gdy tylko nastrój go dotknie.

W końcu osiada się z powrotem i żeni się ponownie, mając także kilka córek.

Mafia III Edytuj

29 lat później, w 1968 r., biznesy Franka zostają zaatakowane i zabrane przez Lincolna Claya.

Po tym, Lincoln wytropił go za pomocą urządzenia, które podłożył w jego samochodzie. Frank ukrywał się w swoim garażu w Tickfaw, gdzie Marcano próbowali sfałszować pieniądze, których potrzebowali do swojego kasyna. W obliczu Lincolna pierwszą troską Franka była jego żona i trzy małe dziewczynki.

Wykorzystując to jako wpływ, Lincoln zmusza Franka do otwarcia. Operację założył Sal, ale fałszywe pieniądze były bezwartościowe, więc Sal kazał mu sprowadzić człowieka o imieniu Alvarez, fałszerza, który pracował dla Castro, aby przejąć projekt. Zapytany o to, skąd pochodzą tablice z pieniędzmi, Frank mówi, że zostały skradzione przez Giorgi'ego podczas napadu na Rezerwę Federalnych, czego Lincoln jeszcze nie wiedział. Zanim Lincoln mógł uzyskać więcej informacji od Franka, ten zmarł z powodu odniesionych obrażeń.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.