Franco „Frank” Pagani - wspierający antagonista w grze wideo Mafia III z 2016. Jest jednym z poruczników Sala Marcano i głównym łącznikiem rodziny z Kubą. Prowadzi także dzielnicę Tickfaw Harbour w Nowym Bordeaux.

Głosu użyczył mu Jack Conley, który grał także Big Daddy'ego.

Biografia

Wczesne życie

Ojciec Franka był przestępcą, który zarabiał na życie okradając banki. Kariera Franka rozpoczęła się w 1939 roku, pracując w dokach River Row. Po drodze miał żonę i dziecko. Niestety zarówno ona, jak i dziecko umierają podczas porodu, więc Frank wskakuje na łódź i płynie przed siebie. Wtedy to Frank, przestaje współpracować z Marcanami.

Marcano pracowali z nim jak z psem, ale nie przeszkadzało mu to, ponieważ odwracało to uwagę od smutku. Kiedy Sal otwiera kasyno na Kubie, jego młodszy brat Tommy zaczyna je prowadzić, a Sal każe Frankowi pilnować Tommy'ego. Ale kiedy Fidel Castro przejmuje kontrolę nad Kubą, Frank pomaga Tommy'emu uciec z kraju w jednym kawałku. W nagrodę za uratowanie Tommy'ego Sal daje Frankowi kontrolę nad biznesami w porcie Tickfaw. Frank początkowo się odmawia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wciąż może wypłynąć w morze, gdy tylko nastrój go dotknie.

W końcu osiada się z powrotem i żeni się ponownie, mając także kilka córek.

Mafia III

29 lat później, w 1968 r., biznesy Franka zostają zaatakowane i zabrane przez Lincolna Claya.

Po tym, Lincoln wytropił go za pomocą urządzenia, które podłożył w jego samochodzie. Frank ukrywał się w swoim garażu w Tickfaw, gdzie Marcano próbowali sfałszować pieniądze, których potrzebowali do swojego kasyna. W obliczu Lincolna pierwszą troską Franka była jego żona i trzy małe dziewczynki.

Wykorzystując to jako wpływ, Lincoln zmusza Franka do otwarcia. Operację założył Sal, ale fałszywe pieniądze były bezwartościowe, więc Sal kazał mu sprowadzić człowieka o imieniu Alvarez, fałszerza, który pracował dla Castro, aby przejąć projekt. Zapytany o to, skąd pochodzą tablice z pieniędzmi, Frank mówi, że zostały skradzione przez Giorgi'ego podczas napadu na Rezerwę Federalnych, czego Lincoln jeszcze nie wiedział. Zanim Lincoln mógł uzyskać więcej informacji od Franka, ten zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.