FANDOMFrank Tenpenny – skorumpowany policjant LSPD, członek i szef C.R.A.S.H. Jest głównym antagonistą w Grand Theft Auto: San Andreas.

Biografia Edytuj

Tenpenny od lat wywierał wpływ na gangi w Los Santos. Był zamieszany w handel narkotykami, morderstwa i każde nielegalne przedsięwzięcie w mieście. Frank często manipulował gangami, wywołując między nimi wojny. Szantażował głównych członków gangu – on, Big Smoke i Ryder wrobili Sweeta, którego CJ uwolnił tylko dzięki pomocy Mike'a Toreno.

Tenpenny razem z Eddiem Pulaskim i Jimmym Hernandezem tworzą wydział C.R.A.S.H, w którym tylko ten ostatni nie jest skorumpowany. Tenpenny znał Carla jeszcze przed śmiercią Briana. Miał też swój udział przy zabójstwie matki CJ-a. Po jego przylocie do Los Santos wrobił go w morderstwo oficera Pendelbury’ego. W zamian za przysługi nie ujawniał dowodów przeciwko niemu. W jednej misji w zamian za narkotyki daje Ryderowi i CJ-owi cynk na pociąg z bronią. Jak się później okazało, poinformował także Ballasów i Vagosów, by wszcząć wojnę gangów i oczyścić Los Santos z gangów.

Kiedy zdrada Big Smoke’a i Rydera wyszła na jaw, wywiózł Carla do Angel Pine w hrabstwie Whetstone. Zabronił mu ruszać Smoke’a i zlecił kolejne zabójstwo. Później kazał Carlowi spłacić jego dług u The Trutha. Tenpenny wykupił 2 tony marihuany u niego, a następnie w San Fierro kazał CJ-owi wrobić pewnego prokuratora okręgowego, który miał przeciw niemu dowody wkładając do bagażnika jego auta wspomniane wcześniej 2 tony marihuany. Tenpenny prawdopodobnie jest też sprawcą nalotu policji na gospodarstwo The Trutha. Oprócz tego na jego zlecenie ginie pewien dziennikarz i jego informator, który chciał go wtopić.

Będąc w Las Venturas Tenpenny znów zaczął szantażować Carla. W tym czasie ktoś doniósł na Tenpenny'ego i Pulaskiego. Frank kazał CJ-owi dostarczyć mu pewne akta, z których jasno wynikało, że donosicielem był oficer Hernandez. Będąc na pustyni Frank ogłuszył Hernandeza łopatą za donos i kazał Pulaskiemu dopilnować, aby Carl zakopał ciało Hernandeza, który według niego był już martwy. Ten jednak w czasie kopania dołu przez CJ-a wstaje i po chwili dobija go Pulaski.

Jimmy Hernandez zdążył donieść na Tenpenny'ego, ten jednak w wyniku braku dowodów został oczyszczony z zarzutów. To właśnie z tego powodu w Los Santos wybuchły zamieszki. Kiedy CJ zabił Big Smoke'a, Tenpenny również spróbował zrobić to samo z nim. On sam zginął podczas pościgu, spadając wozem strażackim z mostu i dławiąc się dymem. Tenpenny do samego końca uważał, że to co czynił było dobre dla Los Santos oraz, że nikt tego nie rozumiał.

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.