FANDOMFranz Oberhauser (prawdziwe imię Ernst Stavro Blofeld) jest głównym antagonistą filmu Spectre z roku 2015, a także założycielem organizacji o tej samej nazwie. Jest bratem i arcywrogiem Jamesa Bonda, odpowiedzialnym za praktycznie wszystkie straty w jego życiu odkąd seria James Bond została wznowiona w 2006 roku w filmie Casino Royale; dlatego też jest głównym głównym antagonistą całej zrebootowanej serii.

Jest przedstawiony przez dwóch aktorów:Christopha Waltza, który również zagrał Hansa Landę, Mandrake, Berta Hansona, Chudnofsky'ego, Léona Roma i Waltera Keane'a. Christoph Waltz ma ponownie zagrać rolę Blofelda, jako główny antagonista 25-tego filmu, ale tylko wtedy, gdy Daniel Craig zgodzi się na powrót jako Bond.

Spectre

Biografia

Franz Oberhauser urodził się w 1960 roku jako syn pary austriackiej o nazwie Hannes Oberhauser i Trudi Blofeld-Oberhauser, a jego rodzina była przyjazna rodzicom Jamesa Bonda. Kiedy rodzice Bonda zginęli w wypadku na wspinaczce, James został adoptowany przez Hannesa, który polecił Franzowi traktowanie Jamesa jak brata. Jednak Franz zemścił i zazdrościł Jamesowi, wierząc, że jego ojciec bardziej niż on kochał. W pewnym momencie Hannes i Franz byli zaangażowani w lawinę, w której obie z nich najwyraźniej umierały. Prawdę mówiąc, Franz zabił swojego ojca z zazdrości i wystawił własną śmierć, przyjmując nazwisko panieńskie matki.

Jak minęły lata, a James dorastał, aby stać się jednym z najlepszych agentów MI6 w terenie, Blofeld zaczął tworzyć tajemniczą, ale znaną organizację przestępczą znaną jako SPECTRE. Pod przywództwem Blofelda organizacja stała się niezwykle silną grupą, zachowując jednocześnie całkowitą anonimowość wobec świata, stawiając wiele ataków terrorystycznych przez lata. Przez cienie kilku agentów SPECTRE (takich jak Le Chiffre, Vesper Lynd, Pan White, Dominic Greene i Raoul Silva) oraz Quantum (który jest spółką zależną od SPECTRE), Blofeld potajemnie spowodował kilka tragedii Jamesa kontynuując wykonywanie kolejnych ataków na całym świecie, uzyskując większą siłę podczas każdego ruchu. Nawet po śmierci Le Chiffre'a, Lynd, Greene'a i Silvy, a także do demontażu Quantum, Blofeld utrzymywał kompletną anonimowość SPECTRE dla ogółu społeczeństwa, planując wywołanie większego bólu Bonda dla jego własnej rozrywki.

Wydarzenia podczas filmu

Blofeld po raz pierwszy pojawia się na pogrzebie Marco Sciarra (jednego z zabójców SPECTRE), a Bond zauważa go, choć nie rozpoznaje twarzy. Blofeld później pojawia się na spotkaniu SPECTRE w Rzymie, gdzie, po umożliwieniu Bondowi krótkiego, brutalnego wglądu SPECTRE, ujawnia ten ostatni, który podsłuchiwał spotkanie. Bond ucieka z domu po ściganiu samochodu z innym zabójcą SPECTRE, panem Hinxem.

Bond odkrywa, że ​​pan White, który rozwinął się z rozczarowaniem z SPECTRE, gdy zaczął zajmować się handlem kobietami i dziećmi. White dowodził, że Blofeld zatruwał go talizmem i że miał tylko kilka dni życia. Biały prosi o więź, aby uratować swoją córkę, dr Madeleine Swann, a następnie popełnia samobójstwo. Bond i Swann udają się do marokańskiego hotelu o nazwie L'Americain, gdzie znajdują się współrzędne do głównego obiektu Blofelda na pustyni Sahara. Podczas podróży tam para ponownie spotyka Hinx i po brutalnej walce są w stanie zabić mordercę. Bond i Swann przyjeżdżają do obiektu, ale Blofeld czekał na ich przybycie. Okazuje się, że planuje przejąć kontrolę nad światowymi systemami wywiadowczymi za pośrednictwem programu "Nine Eyes" opracowanego przez Maxa Denbigha (szefa Joint Intelligence Services i jednego z agentów SPECTRE) i że zorganizował sekcję "00" używając wpływu Denbigha. Blofeld także ujawnia, że ​​on i SPECTRE znajdowali się w ukryciu za działaniami Le Chiffre'a, Lynd, White'a, Greene'a, Silvy i Quantum. Następnie gra nadzoruje nagranie samobójstwa pana White'a, prowadząc spike między związkami Bond i Swann. Broń Blofelda uderza w nieprzytomnego Bonda.

Po przebudzeniu Bond zostaje przywiązany do chirurgicznego krzesła. Blofeld próbuje lobotomize Bonda, ale Swann, który otrzymał zegarek eksplodujący z Q Branch przez Bond, używa urządzenia, aby zniszczyć maszynę i pozornie zabić Blofelda. Bond i Swann uciekają z obiektu, zanim wybuchnie, zabijając większość ludzi z Blofelda w tym procesie.

Końcowe spotkanie

Ponieważ marokańska baza była tylko jednym węzłem w szerszej sieci, Bond i Swann wracają do Londynu, gdzie spotyka się z M, Q, Bill Tanner i Moneypenny, aby zatrzymać Denbigha i powstrzymać program Nine Eyes od pracy online. Jednak po drodze Bond zostaje zatrzymany przez kilku agentów SPECTRE i zabrany do opuszczonych ruin starej siedziby MI6. Bond potrafi zabić agentów SPECTRE i zbada się w ruinach, ostatecznie odkrywając Blofelda, który przeżył eksplozję, ale zostawił ją blizną na twarzy i oślepionymi oczami. Bond stara się strzelać do Blofelda, by mieć tylko kulę, trzymając szklane kulki między nimi. Blofeld ujawnia, że ​​porwał Swann i zostawił ją gdzieś w budynku, który jest wyrabiał z użyciem materiałów wybuchowych. Blofeld daje Bond dwie opcje: albo umrzeć w eksplozji, próbując uratować Swann, albo ocalić siebie, ale zostawić Swanna na śmierć. Blofeld wchodzi na helikopter, który dryfuje nad Tamizą, aby umożliwić Blofeldowi obejrzenie śmierci Bonda. Jednak Bond i Swann uciekają przed sekundą, zanim budynek wybucha. Tymczasem Q udaje się zamknąć Nine Eyes, a M udaje się dokończyć Denbigh, który kończy padać na śmierć kilka opowieści poniżej. Uważając, że Bond jest martwy, Blofeld wraz ze swoim osobistym asystentem i pilotem ucieka, nie wiedząc, że Bond i Swann ścigają ich w łodzi motorowej. Po klimatycznym pościgu, Bond zdołał zestrzelić zbiorniki paliwa śmigłowca, wysyłając go na mostek Westminster Bridge, mocno raniąc nogę Blofelda i zabijając swojego pilota i pomocnika osobistego. Blofeld próbuje się czołgać z dala od wraku, ale jest trzymany w ręku za pomocą zbliżającego się Bonda. Zdając sobie sprawę, że nie może uciec przed życiem i jest teraz na miłosierdzie 007, Blofeld mówi Bondowi, że go zabije, ale Bond odmawia, rozładowywszy broń, w pełni świadomy, że zabicie go z zemsty pogrąży poziom Bonda na Blofelda. Blofeld zostaje następnie aresztowany i uwięziony przez brytyjską służbę kryminalną za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.