FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Freja, znana też jako Ulubienica Księcia, jest antagonistką w grze Dark Souls II.

Biografia Edytuj

Trassowa Zatoka Tseldora było niegdyś górniczym miastem rządzonym przez księcia Tseldorę, który miał obsesję na punkcie pająków, a jego ulubionym była Freja, nazywana Opiekunką Wijących się Ruin. Początkowo była ona samotnym pajęczakiem, jednak z pokręconych dusz, którymi się cieszyła, Freja wzrosła w siłę i stała się okrutnym tyranem Tseldory. Dusza, którą pochłonęła Freja, była Duszą Starego Bladego Smoka, uważaną za należącą do szalonego bezłuskiego smoka z Lordran: Seatha Scalelessa.

Podobnie jak Seath, Freja zazdrościła smokom, sprawiając, że zagnieździła w zwłokach jednego z nich. Z duszy i zwłok smoka, które zjadła, Freja zmutowała i urosła do gigantycznych rozmiarów, z drugą głową wyrastającą z jej pleców. Wysłała swoje potomstwo, aby zdobyło więcej jedzenia, odstraszając mieszkańców Tseldory, zaś pozostali mieszkańcy zostali zamienieni w pustych lub w pasożytniczych żywicieli. Duża ilość pustych pozwoliła Magowi Grasantowi na założenie kościoła i pranie mózgów pustym mieszkańcom, aby stali się jego Kongregacją i odprawiali jego złowrogie rytuały.

Zanim Nosiciel Klątwy stoczy prawdziwą walkę z Freją, pojawia się ona na krótko na klifie przed kościołem Maga Grasanta, gdzie wysyła swoje pająki za graczem, zanim wycofa się do swojego gniazda. W NG+ Freja raczej pozostaje na klifie i strzela laserem, dopóki nie minie wystarczająco dużo czasu lub jeśli odniesie wystarczające obrażenia, do maksymalnie połowy paska zdrowia.

W swojej komnacie Freja przesiaduje na zwłokach smoka, po czym atakuje gracza. Freja atakuje, próbując zmiażdżyć go nogami lub chwycić do szczypcami. Może również wypluć kulki z siecią, aby powstrzymać ruch gracza lub kwas, który drastycznie zmniejsza wytrzymałość broni i pancerzy. Jej najpotężniejszym ruchem jest magiczny promień, który strzela z lewej strony na prawą. Gracz może uniknąć tego ataku, tocząc się pod nim lub biegając za nią do drugiej głowy. Freja ma niezniszczalny egzoszkielet odporny na wszystkie ataki z wyjątkiem głowy.

Freja może wezwać wiele pająków, aby pomogły jej w walce. Mają niewiele zdrowia, ale mogą łatwo przytłoczyć gracza, jeśli zbytnio skoncentruje się na Freji. Zabicie ich w pierwszej kolejności to dobry pomysł, zanim pojawi się kolejna fala. Można to ułatwić, jeśli gracz ma zapaloną pochodnię, ponieważ pająki wtedy uciekną przed płomieniem.

Pokonanie Freji pozwala graczowi podnieść Wielką Duszę ze zwłok smoka i otworzyć ścieżkę prowadzącą zarówno do Pierwotnego Ogniska, jak i kolejnej komnaty z pustym księciem Tseldorą.

Ciekawostki Edytuj

  • Atakowanie jednej z głów Freji wystarczająco długo może ją pozbawić głowy, pozostawiając tylko jedną graczowi.
  • Freja jest jedyną posiadaczką Wielkiej Duszy, która nie upuszcza jej bezpośrednio po śmierci. Zamiast tego gracz musi ją podnieść z ziemi.
  • Projekt Freji oparty jest na Pancernym Pająku z Demon's Souls.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.