Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Lin Kuei będzie należeć do MNIE!

—Frost pragnąca władzy nad klanem.


Frost jest członkinią klanu Lin Kuei, którą przygarnął Sub-Zero i antagonistką w grach z serii Mortal Kombat.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Oryginalna linia czasu[edytuj | edytuj kod]

W pierwotnej linii czasu Frost była lojalna wobec Sub-Zero i Lin-Kuei. Niestety, miała niestabilność psychiczną i była arogancka wobec swojego potencjału. Te dwa czynniki ostatecznie doprowadziłt ją do próby obalenia Sub-Zero jako Wielkiego Mistrza, tylko po to, by jej plan się nie powiódł i została wygnana. Po wygnaniu jej stan psychiczny pogorszył się, zwłaszcza gdy odkryła, że Sub-Zero zawarł pokój ze śmiertelnym wrogiem, Scorpionem. Po tym, jak Taven wskrzesił ją przypadkowo, szaleństwo Frost osiągnęło nowy poziom, widząc wszystkich wokół niej jako swojego byłego Wielkiego Mistrza, chociaż mógł to być efekt uboczny wskrzeszenia, ponieważ po tym, jak Taven ją pokonał, zdała sobie sprawę, że nie był to Sub-Zero.

Alternatywna linia czasu[edytuj | edytuj kod]

Frost jest silną wojowniczką z potencjałem, ale brakuje jej osądu: nie widzi korzyści jakie niesie ze sobą pokój. Jest uparta, pewna siebie, żądna władzy i zadziorna. Jej zaangażowanie w walkę i naukę jest przyćmione jej arogancją i wrogością wobec każdego, kogo uważa się za lepszego od niej. Będąc strasznie upartą i zmotywowaną, jej umiejętności są przyćmione tylko jej nadmierną pewnością siebie.

Sub-Zero pozwala jej pozostać w klanie i u jego boku, mając nadzieję, że pewnego dnia osiągnie perspektywę i oświecenie poprzez doświadczenie w walce. Frost jest nieustraszona, odważna i niezależny. Tym, co uczyniło Frost tak trudnym, było jej ciężkie życie jako sierota w slumsach, gdzie musiała sama sobie radzić i wykorzystywać brutalną siłę, by osiągnąć swoje cele (lub odebrać to, co zostało jej zabrane).

Podczas gdy Frost jest silna, ma w sobie za dużo dumy. Gdyby Frost zdecydowała się poddać, gdy mieszkała w slumsach, i gdyby nie jej determinacja i wytrwałość, nigdy nie byłaby w stanie dotrzeć do miejsca, w którym się teraz znajduje. Podczas gdy jej popęd pomógł jej zostać wykwalifikowanym wojownikiem, Sub-Zero wie, że Frost mogłaby stać się lepsza, gdyby nie popadała tak szybko w gniew. Dowodzi to, że chociaż Frost jest utalentowaną wojowniczką, utrudnia swoje umiejętności z powodu swojej samolubnej natury.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

O ile jej lodowe moce nie są tak potężne jak u Sub-Zero, tak zdolności Critcha są znacznie silniejsze. Zamiast zamrażać przeciwników bezpośrednio, zamarza ona przed nimi, aby zwiększyć jej zasięg i szanse na trafienie. Frost może również wsunąć się w przeciwnika, teleportować się, aby pojawić się za nimi, podnosząc topcut i użyć swojej mocy, by stworzyć parę lodowych sztyletów do walki.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Frost odnosi się do Sub-Zero jako sifu, co oznacza "mistrzu".
  • W Mortal Kombat: Deadly Alliance, ma taką samą aktorkę głosową co Sonya i Kitana.
  • Frost pojawia się w Mortal Kombat (2011), gdzie walczy w tle z Daegonem.
  • Najprawdopodobniej inspirowana jest ona postacią Killer Frost z uniwersum DC.
  • Wielu fanów uważa Frost za żeńską wersję Sub-Zero.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.