Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Dojyaaa~~n!

—Hasło Funny'ego Valentine'a, najlepiej przetłumaczone jako „Ta-daaa!”.

Moje serce i czyny są całkowicie niezmącone! Wszyscy oni są „sprawiedliwymi”.

—Funny Valentine.

To wszystko dlatego, że w rzeczywistości tego ludzkiego świata niemożliwym jest, aby każdy człowiek był szczęśliwy. W cieniu szczęścia jest okrucieństwo. Zawsze istnieje równowaga między pozytywami i negatywami. Tym właśnie są Święte Zwłoki!! Dla samej kłótni, pomyśl, co by się stało, gdyby przekazano ją jakiemuś pyszniącemu się regułami, biednemu draniowi z drugiego końca świata. Myślałby tylko o używaniu jej do rzeczy, których chce, do rzeczy skromnych. Można sobie tylko wyobrazić, jakie godne ubolewania wydarzenia kryją się wówczas dla przyszłości tego kraju... To jeden ze scenariuszy, któremu muszę zapobiec. Jako prezydent to mój zaprzysiężony obowiązek...! Na tym świecie, aby zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom mojego kraju. Do tego to wszystko się sprowadza!

—Funny Valentine.


Funny Valentine jest głównym antagonistą w mandze JoJo's Bizarre Adventure: Steel Ball Run. Jest weteranem wojny secesyjnej, a później został dwudziestym trzecim prezydentem Stanów Zjednoczonych. Funny Valentine włada Standem znanym jako Dirty Deeds Done Dirt Cheap, lub w skrócie D4C.

Valentine jest prawdziwym mastermindem wyścigu konnego Steel Ball Run. Obserwuje rywalizację zza kulis i ma nadzieję zebrać wszystkie Części Zwłok, aby użyć świętej relikwii do wspierania interesów Stanów Zjednoczonych Ameryki na świecie.

W JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle i JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven głosu użyczył mu Yasuyuki Kase.

Charakterystyka

Wygląd

Na początku Funny Valentine jest dość otyły, ale po przejęciu żeber Świętego jego budowa jest bardziej szczupła i muskularna. Valentine ma długie, kręcone, blond włosy i niebieskie oczy. Jeśli chodzi o ubrania, Funny Valentine nosi duży płaszcz z falbankami, koszulę, spodnie, buty, pasek i rękawiczki, z których wszystkie pasują do koloru jego płaszczu (zwykle szary lub różowy). Funny Valentine ma również spore blizny na plecach w kształcie flagi Stanów Zjednoczonych.

Osobowość

Pomimo swojego patriotyzmu i ogólnie dobrych celów Funny Valentine jest gotów zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uzyskać to, czego chce, bez względu na to, jak niemoralne może to być. Jest zdeterminowany, aby zdobyć części zwłok wszelkimi niezbędnymi środkami, ale jego faworytem jest militarystyczne wysyłanie swoich ludzi, aby zabijali i kradli części każdemu, kto je zdobędzie. Pokazał też, że nie boi się zabijać własnych ludzi za ich niepowodzenia, jak miało to miejsce w przypadku Axla RO. Jego bezwzględność mogła wynikać z silnego poczucia sprawiedliwości, które nabył w młodym wieku i które nie opuściło go aż do dorosłości.

Valentine zademonstrował również, że jest absolutnym patriotą dla swojego kraju, ponieważ jego motywem do zdobycia części zwłok jest przeniesienie wszelkich nieszczęść w Stanach Zjednoczonych w inne miejsce na świecie i zapewnienie, że Stany Zjednoczone będą najwspanialszym krajem na świecie. W rzeczywistości jest tak wielkim patriotą, że podniecił go fakt, iż znalazł się w pokoju, w którym została napisana Deklaracja Niepodległości. Jednak jego patriotyzm graniczy z ksenofobią, ponieważ był gotów pozwolić, aby każdy inny kraj zatonął w przeróżnych nieszczęściach, nawet o tym nie myśląc.

Valentine również lubi drzemać po południu, a nawet jego ochroniarze nie chcą go denerwować, gdy śpi.

Umiejętności

Ze swoim Standem Dirty Deeds Done Dirt Cheap/D4C Funny Valentine może swobodnie poruszać się między nieskończonymi alternatywnymi wymiarami, biorąc pod uwagę, że całkowicie zamknął swoje ciało. Aby wskoczyć w inny wymiar, musi postawić się pomiędzy dwoma obiektami, będąc jednocześnie w stanie nieść ze sobą inne osoby. Dzięki temu może nieskończenie wymieniać swoje ciało z innym, czyniąc go pozornie niezwyciężonym. Jeśli sprowadza obiekt lub osobę z innego wszechświata, kiedy zbliżą się do swojego odpowiednika w obecnym wszechświecie, obaj zaczynają się łączyć, unicestwiając w tym procesie. Tylko sam Valentine jest odporny na ten efekt, mogąc swobodnie wchodzić w interakcje z innymi Valentine'ami i przynosić je ze sobą.

Kiedy Stand Lucy obudził prawdziwe zdolności D4C, zyskuje on Stand Dirty Deeds Done Dirt Cheap- Love Train tworzący wokół niego odblaskową barierę, która przekieruje wszelkie nieszczęścia, które spotkają go w innym miejscu na świecie. Ponieważ zwłoki istnieją tylko w podstawowym wszechświecie, D4C również tam istnieje.

Ciekawostki

  • Funny Valentine jest pierwszym głównym złoczyńcą używającym Standu w serii JoJo's Bizarre Adventure (z wyjątkiem Karsa, który nigdy nie został użytkownikiem Standu), którego umiejętność nie jest związana z czasem.
  • Koncepcja Funny'ego Valentine'a wywodzi się z zainteresowania Arakiego pragnieniem prezydenta, który walczy z innymi, co samo w sobie wywodzi się z Dnia Niepodległości.
  • Scena, w której młody Funny Valentine otrzymuje chusteczkę zmarłego ojca przez żołnierza, jest prawdopodobnie odniesieniem do Pulp Fiction, gdy młody Butch Coolidge otrzymuje złoty zegarek swojego podobnie zmarłego ojca przez weterana wojny w Wietnamie.
  • Powodem, dla którego Dirty Deeds Done Dirt Cheap ma tak długie „uszy”, jest to, że Araki chciał, aby jego sylwetka wyróżniała się spośród innych Standów używanych przez głównych antagonistów w JoJo's Bizarre Adventure.
Advertisement