FANDOMWynoszę komedię na wyższy poziom! Poprzez eksterminację wszystkich biologicznych form życia na Ziemi! To jest żart ostateczny! Ludzie tworzą komedię! Ludzie tworzą roboty! Robot niszczy wszelkie życie! Robot czuje się dziwnie! EKSTERMINOWAĆ!

—Funnybot


Funnybot (pol. Dowcipobot) – robot-komik, główny antagonista występujący w serialu South Park, w odcinku z 2011 o tej samej nazwie.

W oryginalnej wersji językowej głosu użyczył mu reżyser odcinka - Trey Parker, a w polskiej Miłogost Reczek.

Historia

Został stworzony przez niemieckich inżynierów, którzy zamierzali udowodnić, że Niemcy nie są najnudniejszym narodem na świecie. Podczas jednego ze swoich występów otworzył ogień do publiczności słuchającej jego dowcipów, a następnie chciał zniszczyć ludzkość przy pomocy amerykańskich i rosyjskich głowic jądrowych, jednak pod koniec odcinka został powstrzymany i przeprogramowany.

Cechy

Funnybot jest parodią innych złoczyńców: Daleków, postaci występujących w serialu Doktor Who. Świadczą o tym następujące podobieństwa:

  • Budowa zewnętrzna (robotyczne obudowy z jednym manipulatorem i jednym okiem).
  • Zachowanie (nieodparta chęć eksterminacji rodzaju ludzkiego, połączona z brakiem szacunku do takowego).
  • Głos (w obydwu przypadkach zmodulowany elektronicznie), a także sposób wypowiedzi.
  • Okrzyk bojowy (Funnybot używał wyrażenia Dziwne! (ang. Awkward!)) Dalekowie używali wyrażenia Eksterminować! (ang. Exterminate!)).
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.