FANDOM


Jestem Gabriel Rorke. Wasz rząd mnie wyszkolił jako swoja własna broń. Wyszkolony by zabijać i niszczyć. Wszystko w imię Wolności i Sprawiedliwości. Ale nie jestem jednym z was. "Oni" się od ciebie odwrócili i stali głusi na twoje cierpienia. Kto więc pokaże im czym jest sprawiedliwość? Kto ci pokaże czym jest wolność którą obiecali? Broń którą stworzyli, będzie ich najgorszym koszmarem. Ale nie bój się tego. Nie bój się mnie. Tak jak upadek Rzymu, wasze miasta zostaną zrównane z ziemią. Lecz z popiołów tej metropolii nastąpi odrodzenie. Musimy przywrócić wolność. Jestem Gabriel Rorke, i jestem tu żeby pokazać ci czym jest naprawdę sprawiedliwość.

—Rorke w swojej nagranej wiadomości.Kapitan Gabriel T. Rorke, znany również jako zabójca Duchów – jest głównym antagonistą w Call of Duty: Ghosts. Dawniej, dowodził specjalnym oddziałem Duchów do czasu wysłania go ze swoją drużyną do Caracasu z misją zabicia generała Almagro gdzie z powodu niedoszłego wydarzenia jego towarzysze musieli go opuścić. 12 lat później, mianowano go dowódcą Sił Zbrojnych Federacji jednocześnie poszukując zemsty na swoich dawnych kompanach.

Biografia

Dawniej, Rorke był dumnym żołnierzem armii Stanów Zjednoczonych. Razem ze swoimi towarzyszami, zdołał odeprzeć atakujące ich setki nieprzyjaciół w wojnie na Bliskim Wschodzie w 2005 roku. W 2015 r. Rorke przekonał rząd USA by wysłać Duchy do Caracasu z misją zabicia przywódcy Federacji – Diego Almagro który przeprowadzał egzekucje na mieszkańcach Stanów Zjednoczonych zamieszkujących Amerykę Południową. Oddział Duchów – którym dowodził Rorke – został wysłany do stolicy Wenezueli gdzie w trakcie walk z wojskami Federacji, w wyniku zniszczenia tamy, miasto oblała masywna powódź a co za tym idzie – obie strony poniosły ciężkie straty. Mimo to, Rorke nie zamierzał odpuścić i w końcu dorwali Almagro w jego helikopterze po czym zastrzelił go Elias który zdążył również złapać Gabriela. Niestety musiał go puścić po czym ten wpadł do głębokiej wody, w przeciwnym razie, w wyniku zawalenia się wraku, zginąłby cały oddział. Po operacji, Federacja odnalazła Rorke'a po czym wysłano go do więzienia w dżungli gdzie był torturowany tak długo aż w końcu przeszedł na stronę wroga. 12 lat później, Rorke widziany jest jako jeden z dowódców wojsk Federacji. Zamęczył torturami na śmierć jednego ze swoich dawnych towarzyszy – Alexa V. "Ajaxa" Johnsona. Gdy Duchy powróciły do fortu Santa Monica,

486px-Legend Never Die Gabriel T Rorke CoDG

Rorke jako przywódca Duchów podczas operacji zabicia Almagro.

Rorke stał na czele zmasowanego ataku na miasto. Zdobył przydomek "Zabójcy Duchów" z uwagi na swoje umiejętności w zabijaniu świetnie wyszkolonych i nieustraszonych Duchów.

15 czerwca, 2027, w Dniu Federacji, narodowego święta w Ameryce południowej, Keegan, Hesh i Logan niepostrzeżenie dostali się do Caracasu z zamiarem pojmania Victora Ramosa, jednego ze współpracowników Rorke'a, w celu zdobycia informacji o jego obecnej lokalizacji. Rorke co 12 godzin zmieniał miejsce swojego położenia jednak w końcu został odnaleziony i pojmany w kompleksie w Zatoce Meksykańskiej niestety parę godzin później i tak zostaje uratowany przez żołnierzy Federacji. Kilka dni później, wojska Federacji schwytały Hesha, Logana, Eliasa i Merricka w ich kryjówce w Las Vegas a po przesłuchaniu, Rorke zabił Eliasa strzałem w głowę. W dalszej części kampanii, stacja kosmiczna "LOKI" – będąca odpowiednikiem amerykańskiego "ODIN" – należąca do Federacji, przygotowywała się do uderzenia na kluczowe miasta amerykańskie z powodu kontrataku USA skierowanego na Chile. Stacja została jednak przejęta przez amerykańskich astronautów za pomocą której rozprawili się z naziemnymi wojskami Federacji i ich Trzecią Flotą. Wydarzenia te wskazywały, iż nastąpił punkt zwrotny wojny. Rorke kolejny raz jest widziany w pociągu, gdzie dochodzi do jego konfrontacji z Heshem i Loganem chcącym się zemścić za śmierć swojego ojca (Eliasa Walkera). Po zażartej walce, Rorke został postrzelony z Magnuma w klatkę piersiową w wyniku czego uznano go za martwego. Obydwaj żołnierze wydostali się
640px-Gabriel Rorke The Ghost Killer CoDG

Rorke, widziany żywy w ostatniej misji gry.

z wody po czym oczekiwali na ewakuację. Nagle pojawia się Rorke który, jak się okazało, zdołał przeżyć. Kopie w twarz Logana a następnie łamie mu rękę po czym kopie również Hesha. Rorke, rozwścieczony czynem Logana a jednocześnie dumny z powodu jego determinacji, porywa go z zamiarem zrobienia mu prania mózgu w celu nastawienia go przeciwko Ameryce.

OsobowośćZD

Wiesz, masz rację, Eliasie. Nie jestem Duchem. Ja jestem tym, który na nich poluje i posyła ich na drugą stronę.

—Rorke przed zabiciem Eliasa.

Jako jeden z najbardziej wpływowych dowódców wojsk Federacji oraz były przywódca Duchów, Rorke jest zimną i mściwą osobą która zawsze zadawała okropne cierpienia swoim byłym towarzyszom tuż przed zabiciem ich. Gabriel, jako były Duch i świetnie wyszkolony żołnierz, wykorzystuje to jako swoją przewagę aby straszyć wrogów Federacji. Pała nienawiścią do całych Stanów Zjednoczonych.

Ciekawostki

  • Rorke jest drugim antagonistą w serii Call of Duty będącym narodowości amerykańskiej. Pierwszym był generał Shepherd z gry Call of Duty: Modern Warfare 2.
  • Ze względu na to, iż Rorke przeżył na końcu gry, fani uważali że pojawi się w sequelu Call of Duty: Ghosts zarówno jako główny antagonista, jak i też sojusznik.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.