Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Gauer – był tajnym agentem oraz zabójcą w szeregach Imperium Galaktycznego. Należał do konspiracji anty-sithowej, na czele której stał Wielki Moff Trachta.

Był on antagonistą w komiksie Gwiezdne Wojny: Zdrada.

Biografia

Zdrada

Gauer był uznanym imperialnym zabójcą na zlecenie oraz potajemnie członkiem spisku stworzonego przez Wielkiego Moffa Trachtę. Spowodowane było to faktem, że mimo szacunku w szeregach Imperium Gauer nie był szczęśliwy ze swoją pozycją w strukturach. Był obecny na spotkaniu grupy w apartamencie Wielkiego Moffa Bartama. Omawiany był tam plan osłabienia sił ochrony Imperatora.

Po dobrze wykonanej pierwszej fazie operacji obalenia Sithów, zaczęły się problemy, ponieważ spiskowcy ufali sobie coraz mniej. Bartam dowiedział się, że Trachta nie ufa mu i zamierza go zabić. W celu zabezpieczenia się zawarł sojusz z Gauerem, który wcześniej stał po neutralnej stronie. Bartam zasugerował mu zabójstwo lidera, lecz zawahał się z rozkazem, przez co został zabity. Ostatecznie z Gauerem skontaktował się Moff Kadir, mający zamiar przejąć kontrolę nad Imperium. W tym celu zlecił mu zabójstwo Trachty.

Przygotowując się do zamachu, wysłał droida. Sądząc, że to morderca, Trachta zniszczył go, lecz został zaskoczony przez Gauera, który chwilę później go zamordował.

Kiedy Kadir został przywódcą, Gauer był jego pomocnikiem. Zabił oficerów stojących na przeszkodzie do zaatakowania Imperatora w swoim pałacu. Gauer pozostał poza salą tronową, obserwując zamach zza drzwi. Słysząc, że Imperator zabija wszystkich ten ucieka i ocala swoje życie. Nie wiadomo jednak, co stało się z nim później.

Advertisement