FANDOMTo jest Kalani. Zapewniam cię, że odniesie sukces tam, gdzie ci się nie udało.

—Hrabia Dooku do Króla Rasha Sanjay


Porządek zostanie przywrócony...

—Kalani


Generał Kalani jest jednym z głównych antagonistów w 5 sezonie serialu Gwiezdne wojny: Wojny Klonów. Jest super-taktycznym Droidem, który był ulepszonym modelem taktycznego robota z serii T, używanego przez Konfederację Niezależnych Systemów jako dowódca droidów bojowych podczas Wojen Klonów. Kalani był jednym z ostatnich działających dowódców armii KNS po dojściu Imperium Galaktycznego do władzy.

Kalani powraca w Star Wars: Rebelianci w odcinku Ostatnia bitwa, gdzie z antagonisty zamienia się w protagonistę i pomaga rebeliantom.

Biografia

Kalani był super taktycznym droidem, droidem bojowym, który wyróżniał się lepszymi procesorami i mocniejszą sylwetką niż standardowe droidy taktyczne, które były używane na początku Wojen Klonów. Jako sukcesom jako dowódca Konfederacji Niezależnych Systemów, który osiągnął zwycięstwa dzięki analitycznemu podejściu, robot zyskał szacunek hrabiego Dooku, przywódcy separatystów.

W czasie wojny separatyści przejęli kontrolę nad planetą Onderon, mianowano Rasha Sanjay jako nowego króla świata i okupowaną stolicą, Iziz. Jednak stacjonujący tam żołnierze nie powstrzymali powstającego ruchu rebeliantów, który prowadził kampanię przeciwko okupacji ich rodzinnego świata i wezwał do przywrócenia poprzednika Rasha, Ramsisa Dendupa.

Po tym jak bojownicy ruchu oporu zniszczyli generator energii dla Iziz, Rash obawiał się, że on i jego sprzymierzeńcy wkrótce zaangażują się w otwarty konflikt. Dlatego poprosił o pomoc hrabiego Dooku, aby pomógł utrzymać kontrolę nad ludem i pokonać rebeliantów, którzy byli lepiej zorganizowani niż na początku ruchu oporu. Dooku zapewnił mu lepsze droidy, ale wątpił w umiejętności króla jako dowódca, więc wysłał także Kalaniego, by zastąpił króla jako dowódcę. Dooku był przekonany, że super taktyczny robot zrekompensuje niepowodzenia Rasha i może wzmocnić obronę siły okupacyjnej. Aby przetestować rebeliantów Kalani wysłał cztery droidy-kanonierki, do ataku na siedzibę rebeliantów.

Po jego przybyciu Kalani omówił z Raisem i generałem Tandinem, strategię, która powinna przyspieszyć ofensywę przeciwko ruchowi oporu. Tandin odrzucił ingerencję Separatystów w sprawy swojego domowego świata. Odmówił wsparcia wojskowego Kalaniemu i porad taktycznych, ponieważ droid interesował się jedynie własnym sukcesem militarnym na Onderonie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.