FANDOMGenerał Otmin (znany po prostu jako Otmin) jest mniejszym antagonistą w filmie fabularnym Disney pod tytułem Lew, Czarownica i Stara Szafa, który oparty jest na serii książek Opowieści z Narnii. Jest minotaurem, który służy jako dowódca armii Białej Wiedźmy. Otmin jest znacznie większy i silniejszy niż inne minotaury, które już są twardymi zwierzętami. Ma potężny topór z podwójnym ostrzem i długi Sejmitar.

Głosu użyczył mu nowozelandzki aktor, Shane Rangi.

Biografia

Otmin pojawił się po raz pierwszy, gdy Jadis zaczęła opracowywać plan bitwy przeciwko Aslanowi, gdy tylko Edmund Pevensie został uratowany z uścisku Wiedźmy. Później pojawił się u Jadis podczas spotkania z Aslanem, gdzie prawie próbował zabić brata Edmunda, Petera, za grożenie Jadis.

Otmin pojawia się później przy Kamiennym Stole, gdzie Aslan poświęcił się, by chronić Edmunda, pozwalając Jadis i jej siłom na tortury i zabicie Aslana. Otmin czerpie przyjemność z oglądania tego. Później Jadis każe Otminowi przygotowywać swoje wojska, do czego z entuzjazmem podszedł z okrzykiem bojowym.

Otmin prowadzi pierwszą falę nikczemnej i wojowniczej armii podczas Pierwszej Bitwy w Berunie. Podczas bitwy ponownie walczył z Orieusem, centaurem armii Narnii. Orieus ostatecznie zabił Otmina, przebijając go oboma swymi mieczami.

Ciekawostki

  • Otmin nie pojawia się w książce i został stworzony tylko na potrzeby filmu. Jednak wspomniane Minotaury zostały wymienione w armii Białej Czarownicy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.