FANDOMGenerał porucznik Raven jest antagonistą w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Jest on jednym z wysokich rangą urzędników wojska Amestris. Po raz pierwszy pojawia się jako możliwy sojusznik Roya Mustanga po tym, jak Płomienny Alchemik poznaje prawdę o tym, że King Bradley jest homunculusem ze względu na jego pogodną naturę. Jednak Raven szybko ujawnia, że on, podobnie jak inni elitarni urzędnicy w Dowództwie Centralnym, jest już całkowicie świadomy i zaangażowany w przerażający plan.

Biografia Edytuj

Według niektórych informacji podanych przez Grummana, Raven był właściwie szanowanym generałem, który zrobiłby wszystko, aby zapewnić przetrwanie swoim żołnierzom. Armstrong wydaje się to potwierdzać, zauważając, że Raven rzeczywiście kiedyś był dobrym żołnierzem. Ale, podobnie jak inni generałowie zaangażowani w spisek Ojca, poświęcił swoją moralność, starzejąc się jako szansa na uniknięcie śmierci poprzez „obiecaną” nieśmiertelność.

Raven pojawia się ponownie w Forcie Briggs w czasie pobytu Braci Elric w towarzystwie Solfa J. Kimbleya i złotozębego doktora, aby wyleczyć rany Kimbleya. Będąc tam, Elricowie i generał dywizji Olivier Mira Armstrong ustawili słowną pułapkę, w której Raven ujawniłby spisek dowództwa centralnego. Korzystając ze swojego ego i lubieżnej natury, Armstrong udaje się przekonać Ravena do wyznania planu stworzenia armii nieśmiertelnych super-żołnierzy i że istnieje szansa dla tych, którzy mają dobre łaski, na uzyskanie nieśmiertelności kosztem tych, którzy zostaną poświęceni w planie Ojca (nawet posuwa się do stwierdzenia, że ​​jest to kwestia „przetrwania najsilniejszych” i że zabici będą dla dobra najsilniejszych, aby przetrwać. Mimo to nie wie, że jest tylko pionkiem). Chociaż jest oburzona przez napływy i objawienia Ravena, Armstrong gra, aby przekonać Ravena, że ​​nic nie jest nie tak.

Po konfrontacji ze Slothem pojawia się Raven i jego oddział odzyskuje homunculusa z zamiarem umieszczenia go z powrotem w tunelu. Mówi homunculusowi, aby kontynuował kopanie tunelu na rozkaz Pride'a i nakazał swoim żołnierzom scementować wejście. Armstrong wywnioskowała, że Raven dąży do tego celu, aby nie umrzeć, zanim plan Ojca się spełni. Mając informacje, których potrzebuje, Armstrong wyciąga miecz i zabija Ravena, powalając go na cement, aby go pochować. Zanim uległ ranom i zapadł się w cemencie, Raven zastanawia się, dlaczego ona odrzuca nieśmiertelność, gdy zostaje jej przedstawiona.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.