Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Umarłem tysiącem śmierci, by przygotować się do tej bitwy. Moja przegrana jest niemożliwa...twoja - nieunikniona.

—Geras do Raidena


Geras jest jednym z dwóch drugorzędnych antagonistów Mortal Kombat 11 (wraz z Cetrion). Jest nieśmiertelną sztuczną konstrukcją, który jest sługą Kroniki, Tytana/Bogini Czasu i służy jako jej główny egzekutor.

Głosu podłożył mu Dave B. Mitchell.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Geras jest wizualnie podobny do dobrze zbudowanego, czarnoskórego mężczyzny o niebieskich oczach, opancerzonych rękawach, ale bez koszuli i opancerzonych spodniach.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

Mając możliwość manipulowania czasem i piaskiem, podobnie jak jego mistrzyni, Geras może przewijać lub zatrzymywać normalny przepływ czasu, wymazywać kogoś od czasu, powtarzać swoją poprzednią akcję i może się teleportować. Za swoje zdolności piasku może używać go do blokowania, wyciągania z niego broni i przekształcania się w piasek, unikając krzywdy. Potrafi również manipulować ziemią wokół siebie, podobnie jak Tremor, i ma nadludzką siłę, dzięki czemu łatwo rozbija głowę lub rozrywa kogoś na pół. Geras jest również nieśmiertelny i nie może nigdy naprawdę umrzeć, odradzając się z wszelkiej śmiertelnej energii. Czas potrzebny na to zależy od ciężkości rany. Prawdopodobnie wraz z każdą śmiercią staje się silniejszy i mądrzejszy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.