Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Wszyscy znają stolicę Francji, ale anglojęzyczni wymawiają ją „Paryż”, podczas gdy większość mówi „Pary” tak, jak powinno być. Ale w jakiś sposób "Wenecja" zastąpiła prawdziwą "Wenecję" jako światowy standard, jak te historie Kupiec wenecki i Śmierć w Wenecji... DLACZEGO?! NAZWIJ KSIĄŻKĘ ŚMIERĆ W WENECJI, TO NIE JEST TAKIE TRUDNE! CZY NIE WYSTARCZYMY?! NAUCZ SIĘ WŁOSKIEJ PUTTANY I NAZYWAJ TO TAK, JAK POWINNO! W JAKIM RODZAJU POMPOWANYCH BŁĘDÓW SIĘ MAJĄ?!

—Słynna tyrada Ghiaccio.


Ghiaccio jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind. Jest jednym z zabójców La Squdra Esecuzioni, który wraz z kolegami z drużyny buntuje się przeciwko Diavolo i szuka jego córki, chcąc go obalić i przejąć handel narkotykami Passione. Jest ostatnim członkiem drużyny napotkanym przez grupę Bucciarati. Ghiaccio włada Standem znanym jako Biały Album.

W growej wersji JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind na PS2 głosu użyczył mu Tomohiro Nishimura. W JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle i JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven głosu użyczył mu Tatsuhisa Suzuki, a w anime głosu użyczył mu Nobuhiko Okamoto. W angielskiej wersji językowej głosu użyczył mu Chris Hackney.

Charakterystyka

Wygląd

Ghiaccio ma wzrost poniżej średniej i szczupłą budowę, ma niebieskie kręcone włosy i czarne oczy. Nosi czerwone okulary, białą bluzkę zapinaną na guziki, czarne szorty w paski i czerwone buty. W swoim Standzie nosi biały garnitur, z zielonymi i fioletowymi refleksami. Kombinezon ma narośle przypominające uszy po bokach głowy, żółto-pomarańczowy element przypominający szkło, który pozwala Ghiaccio pokazać swoją twarz i wyjrzeć ze Standu, a stopy są wyposażone w łyżwy.

Osobowość

Ghiaccio jest zwykle spokojnym, pewnym siebie mężczyzną. Bardzo szanuje własne umiejętności, a umiejętności jego wroga uważa za daremne i idiotyczne. Jest też bardziej otwarty niż reszta gangu, głośno ujawniając swoje plany i szydząc z bohaterów. Ma również duży szacunek dla własnej grupy zabójców, jest naturalnie zaradny i chwali Mistę za trudną walkę. Ghiaccio ma zauważalną i zaciekłą niechęć do mylących metafor i ludzi nie szanujących jego ojczystego języka jak np. takich co nazywają Venezia Wenecją.

Umiejętności

Biały Album Ghiaccio jest rzadkością wśród Standów, ponieważ pojawia się jako garnitur do noszenia przez Ghiaccio. Chroniąc użytkownika przed krzywdą i dając mu potężną zdolność do zamrażania wszystkiego, Biały Album jest przerażającym Standem w bitwie. Ma jednak słaby punkt w postaci wrażliwej dziury na szyi Ghiaccio.

Charakterystyczną zdolnością Białego Albumu jest radykalne obniżenie temperatury wszystkiego, czego dotknie Ghiaccio. Kiedy zabójca czegoś dotknie, temperatura dotkniętego obiektu drastycznie spada. Moc Białego Albumu jest tak potężna, że ​​może z łatwością osiągnąć temperaturę około -100 °C, zamrozić benzynę i błyskawicznie wytworzyć dużą ilość lodu z wody morskiej (szybciej niż ktoś mógłby pływać). Naturalnie zimno jest niebezpieczne dla ludzkiego ciała: Biały Album może zamrażać ludzi, obniżać temperaturę do granic możliwości funkcji życiowych i krzepnąć kończyny do tego stopnia, że ​​mogą pękać jak lód. Wraz ze spadkiem temperatury w Białym Albumie spada również zdolność poruszania się obiektów. W wystarczająco niskich temperaturach Ghiaccio może po prostu zatrzymać ataki na swoich torach, czyniąc konwencjonalne ataki, takie jak strzały lub ciosy, nieskutecznymi. Ghiaccio potrafi też precyzyjnie kontrolować swoją moc. Potrafi tworzyć określone kształty lodu, takie jak ostrza, na których można jeździć na łyżwach lub przekierować zamarzanie dużego zbiornika wodnego. Co więcej, jeśli dobrowolnie anuluje zamrożenie Białego Albumu, wcześniej dotknięte obiekty natychmiast powrócą do swojej normalnej temperatury. Jeśli Ghiaccio przestanie kontaktować się z zamrożonym przedmiotem, powróci on do swojej normalnej temperatury.

Biały Album może zestalić otaczającą go wilgoć w lodową zbroję. Pancerz jest niewrażliwy na pociski, ponieważ zatrzymuje ich ruch na długo przed ich pełną penetracją i jest przynajmniej wystarczająco silny, aby wytrzymać ciosy Złotego Doświadczenia.

Biały Album zwiększa również możliwości fizyczne jego użytkownika. Dzięki zbroi Ghiaccio staje się wystarczająco silny, by jednym ciosem rozbić kamienną statuę lub może jeździć na łyżwach tak szybko, że z łatwością jest w stanie dosięgnąć samochodu jadącego z prędkością 80 km/h. Podobnie jak igloo, wnętrze zbroi jest izolowane, co oznacza, że ​​jest zawsze ciepło. Jedynym otworem w zbroi jest otwór wentylacyjny z tyłu szyi użytkownika, co czyni go największym słabym punktem Standu. Jednak Ghiaccio łagodzi to, włączając kawałki zamrożonego powietrza do swojej zbroi jako rezerwę i rozmrażając powietrze, gdy tego potrzebuje, dzięki czemu może swobodnie uszczelnić otwór powietrzny.

Advertisement