Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Gideon Malick – powracający antagonista w Marvel Cinematic Universe. Zaczął jako drobna postać w Avengers, ale później stał się drugorzędnym antagonistą (a później antybohaterem) 3 sezonu serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y..

Jest jednym z przywódców Hydry i jednym z niewielu infiltratorów w Światowej Radzie Bezpieczeństwa. Nawet po upadku organizacji kontynuował swoje plany sprowadzenia starożytnego Hive'a z powrotem na Ziemię z planety Maveth, aby mogli przejąć świat.

W jego rolę wcielił się Powers Boothe, który zagrał także Ethana Roarka w Sin City.

Biografia

Spotkanie Daniela Whitehalla

Gideon Malick dorastał ze swoim bratem i ich ojcem, lojalnym członkiem Hydry, który nauczył ich wielbić starożytnego Nieczłowieka znanego jako Hive, który został uwięziony na planecie zwanej Maveth.

W 1970 roku ojciec Malicka zmarł, a Malick obiecał, że on i jego brat będą kontynuować pracę w Hydrze. Nataniel przypomniał Malickowi, że zostali wezwani do celi więziennej Daniela Whitehalla, aby omówić ich miejsce w Hydrze; mimo swojej niechęci Malick zgodził się iść.

Bracia Malick udali się do Szczura, aby porozmawiać z Whitehallem, który obraził ich ceremonie, aby wybrać ofiarę do podróży przez Monolit. Kiedy Malick próbował bronić honoru swojego ojca, Whitehall obraził go, zanim ujawnił, że ich ojciec używał sztuczek, aby uniknąć wysyłania go przez Monolit przez lata.

Gdy Malick wyszedł z więzienia, Whitehall poinformował go, że w gabinecie ojca była książka o nazwie Utracony Raj, która ujawnia im prawdę. Tej samej nocy Malick znalazł brata w gabinecie ojca, gdy słuchał słów Whitehalla i znalazł biały kamień w książe, który potwierdził, że ich ojciec oszukiwał przez lata podczas ceremonii.

Nataniel oskarżył ich ojca o to, że jest tchórzem i kłamcą, i mimo rozczarowania Malick nie miał innego wyboru, jak zaakceptować prawdę, że ich ojciec nie był tym mężczyzną, o którym myśleli, że jest. Malick powiedział swojemu bratu, że pomimo zdrady ojca będą lepszymi ludźmi i będą kontynuować tradycje.

Advertisement