Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ginji Matsuzaki (松崎銀次, Matsuzaki Ginji) jest jedną z postaci w mandze i anime Black Lagoon. Był działającym wakagashira (szefem) grupy Washimine, najbardziej lojalnym i skromnym osobistym ochroniarzem Yukio, i być może jej obiektem uczuć.

Biografia[]

Pracował jako sprzedawca na straganie ulicznym, ale wcześniej był zabójcą nazywanym „Hitokiri Ginji” (Zabójca Ginji) z powodu regularnego używania katany w walce. Jego umiejętności były wyjątkowe i przejawiały się w takich wyczynach, jak przecinanie pocisków na pół w locie. W połączeniu z jego zdolnością do unikania ostrzału wielu wrogów, Ginji prawie całkowicie unika używania broni palnej.

Ginji od dawna chronił Yukio i miał nadzieję, że spędzi życie normalnie pomimo kryminalnej rodziny. Okazało się, że żałuje swojej przeszłości jako morderca, ale był skłonny ponownie wziąć broń za tych, na których mu zależy. Został zabity przez Revy w ustalonym wcześniej pojedynku po tym, jak on i Yukio zdali sobie sprawę, że nie mogą pokonać Balalaiki i reszty Hotelu Moskwa.

Jak dotąd Ginji był jedyną osobą, która przyznała, że Revy miała doskonałą okazję go zabić. Po rozcięciu pistoletu Revy i zmuszeniu jej do upadku, Ginji kontynuował dźgnięcie Revy w kolano; gdyby Yukio nie rozproszyła go, Revy nie miałaby możliwości się obronić.

Warto zauważyć, że chociaż Revy nazywała Ginjiego „Jumbo” z powodu swojego wzrostu, nazwa ta może także odnosić się do Takeshi Takedy (AKA „Jumbo”) z mangi pt. Yotsuba&!, z którym dzieli kilka wspólnych cech.

Osobowość[]

Na zewnątrz Ginji był spokojną i poważną osobą, która w połączeniu ze swoim wyglądem robi wrażenie u większości osób, które go spotykają. W porównaniu do Revy był równie okrutny, agresywny, sadystyczny i psychotyczny. Ginji jednak naprawdę cieszył się życiem jako sprzedawca na straganie ulicznym po tym, jak porzucił swoje życie jako zabójca. Był także blisko z Yukio, którą chronił przez pewien czas i miał nadzieję, że będzie żył normalnie, pomimo kryminalnego pochodzenia jej rodziny, i był wściekły, gdy została porwana przez Chakę.

Ciekawostki[]

  • Ginji wydaje się być prawie tak wysoki jak przeciętne drzwi, co sugeruje, że może mieścić się w przedziale 1,85–1,90 m wysokości, co jest znacznie powyżej średniej dla mężczyzny o japońskim dziedzictwie.
  • W pierwszej ankiecie popularności Ginji zajął 12. miejsce.
Advertisement