FANDOMGod Serena – antagonista pojawiający się w mandze Fairy Tail, jak i jej adaptacji anime. Jest Smoczym Zabójcą drugiej generacji oraz jednym z czołowych członków Dwunastki Spriggana.

Wcześniej był członkiem Dziesięciu Świętych Magów, gdzie był nie tylko okrzyknięty najsilniejszym ze świętych, ale także najsilniejszym magiem na Ishgarze. Po tym jak Zeref zaproponował mu pokonanie Acnologii, God Serena porzucił swoją ojczyznę i przyłączył się do Imperium Alvarez.

W adaptacji anime głosu użyczył mu Kazuyuki Okitsu w japońskiej wersji oraz David Matranga w angielskiej wersji anime.

Charakterystyka

Wygląd

God Serena ma wygląd wysokiego mężczyzny o długich pomarańczowych włosach, które są związane w dwa duże kucyki. Ma również dużą bliznę, która pojawia się na środku jego twarzy. Nosi wyrafinowany strój maga składający się z niebieskich, czerwonych i białych szat oraz dużych czarnych butów.

Jednym z jego godnych uwagi elementów jest duży obiekt na plecach, który wydaje się być podobnym do wiatraka obiektem z boskim wyglądem, odzwierciedlającym jego bogatą złożoną osobowość.

Osobowość

W przeciwieństwie do jego wprowadzenia, God Serena jest dość dramatyczną postacią i nie ukrywa tego. Często lubi pokazywać się w świetle reflektorów i pokazuje swoje ego, czy to na polu walki, czy podczas prostego spotkania. Wraz z tym, jest niezwykle arogancki, spogląda na tych, których pokonuje z względną łatwością i wierzy, że jest wystarczająco potężny, aby wziąć na siebie nawet samego Acnologię.

Pomimo swojego ego, może być poważny, a czasem nawet wściekły, ponieważ jest gotów posunąć się tak daleko, jak rozpętanie ataków falowych na swoich przeciwników nie dając im okazji do walki.

Biografia

Wczesne życie

Podczas swojego pobytu na Ishgarze, God Serena był czołowym członkiem Dziesięciu Świętych Magów, gdzie został okrzyknięty najsilniejszym magiem na swoim kontynencie. W pewnym momencie wszczepiono mu w jego ciało osiem różnych smoczych lacrym, dając mu kontrolę nad ośmioma typami magii Smoczych Zabójców. Po zniszczeniu Magicznej Rady i oddzieleniu Fairy Tail po konflikcie z Tartarosem, God Serena dowiedział się o Zeref i jego Imperium Alvarez, po czym zdecydował się uciec z ojczyzny i dołączyć do imperium, aby pokonać Acnologię.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.