FANDOMGomez — jeden z drugorzędnych antagonistów w grze Gothic z 2002 roku.

Jest to tyran, lider Starego Obozu, stoi na czele gildii magnatów. Najbogatszy i najbardziej wpływowy człowiek pod Magiczną Barierą.

W polskiej wersji głosu użycza mu Adam Bauman.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Dawniej, Gomez był jednym ze skazańców w Górniczej Dolinie, gdzie pracował w kopalni, żeby wydobywać rudę dla króla Rhobara II. Niezadowoleni z warunków pracy kopacze zaczęli myśleć o buncie, jednak nie mogli się do tego zabrać.

Tymczasem król zlecił magom utworzenie wokół zamku w Dolinie Magicznej Bariery, aby uniemożliwić więźniom ucieczkę. Niespodziewanie, Bariera osiągnęła znacznie większy rozmiar niż zamierzano. Wykorzystując zamieszanie, skazańcy nareszcie uderzyli, a Gomez stał się liderem wielkiego buntu. W wyniku rzezi przejął kontrolę nad zamkiem i wymordował wszystkich ludzi króla. Założył Stary Obóz, w którym znajdował się zamek, a także "zewnętrzny pierścień".

Rhobar II potrzebował rudy do walki na wojnie z orkami, dlatego musiał negocjować ze skazańcami. Od tamtej pory Gomez czerpał zyski z handlu tym surowcem, dzięki czemu stał się najpotężniejszą osobą w Kolonii. Stworzył gildię magnatów, którzy sprawowali władzę w Obozie, a w ich szeregach był m.in. Kruk, prawa ręka Gomeza.

Gothic Edytuj

Gdy Bezimienny chce zostać Cieniem, musi udać się do zamku przed oblicze Gomeza. Bohater podaje mu swoje kontakty w innych obozach, po czym zostaje przyjęty do gildii. Jeśli powie, że zna Y'Beriona, Gomez od razu atakuje go, ponieważ wie, że na tym etapie (pierwszy rozdział) Bezimienny nie ma jeszcze możliwości go spotkać.

W czwartym rozdziale, należąca do niego Stara Kopalnia zawaliła się, przez co Gomez miał spory problem. Wiedział, że kiedy straci możliwość wydobywania rudy i zostanie odcięty od dostaw z zewnątrz, straci swoją reputację i pozycję lidera. Postawił wszystko na jedną kartę i wysłał Strażników do ataku na Wolną Kopalnię, która należała do Nowego Obozu. Magowie Ognia nie chcieli do tego dopuścić, przez co zostali wyrżnięci w pień (oprócz Miltena).

Bezimienny został uznany za zdrajcę, ponieważ kolaborował z Nowym Obozem. Bohater zdecydował się wyruszyć wraz z najemnikiem Gornem do Wolnej Kopalni, aby powstrzymać ludzi Gomeza. Tak też się stało i kopalnia została odbita.

Następnie Bezimienny przeteleportował się do siedziby Magów Ognia, gdzie spotkał Bartholo i kilku strażników. Bohater zamordował jego, Arto oraz Bliznę, po czym wszedł do sali tronowej, gdzie zabił Gomeza.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego śmierć jest kanoniczna, co potwierdził Michael Hoge, jeden z twórców gry.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.