FANDOMCzy naprawdę sądzisz, że mógłbyś się mierzyć z wojowniczką, która równała z ziemią całe armie?

—Gorast do Toa Pohatu


Gorast jest jednym z złoczyńców serii BIONICLE. Była całkowicie lojalna wobec swojego przywódcy Teridaxa.

Biografia

Przed wydarzeniami z głównej opowieści Gorast i inni Makuta zostali stworzeni przez Wielkie Istoty. Później została członkiem Bractwa Makuta, którego zadaniem było zarządzenie wszechświatem Matoran, tworząc różne Rahi.

80 000 lat później, kiedy Bractwo Makuty dowiedziało się, że Barraki i ich armia próbują obalić Wielkiego Ducha Mata Nui, natychmiast wzbudzili wojska.

Gorast była obecna w chwili, gdy Mata Nui przebudził się. Gdy Krika ostrzegł innych Maka, że Teridax wkrótce się ich pozbędzie, Gorast wdała się bójkę z nim, zabijając go.

Podczas burzy energetycznej Gorast zginęła, gdy zrozumiała, że Teridax zdradził ją i cały jej gatunek. Zginęła wewnątrz burzy energetycznej.

Osobowość

Gorast była potężną wojowniczką, znaną z dzikiego i agresywnego temperamentu. Była też fanatyczką planu Teridaxa, gotowa stawić czoła śmierci, by tylko zobaczyć jego skutki. Ostatecznie całkowicie zszokowało ją to, że Teridax zdradził wszystkich pozostałych Makuta, w tym także i ją.

Zdolności

Gorast miała kontrolę nad żywiołem Cienia i zdolność produkcji Kraata.

Przez swoją mutację, Gorast otrzymała żądło na twarzy, którego mogła użyć do wyssania Światła z innych istot, w podobny sposób jak czyniły to Pijawki Cienia i Avsa. Jeśli nie karmiłaby się światłem innych przez zbyt długi czas, umarłaby. Jednakże, gdy wysysała światło z istoty, nie tworzyła psychicznej bariery zapobiegającej odtworzeniu tegoż światła, Przeto jedynym sposobem w jaki mogła stworzyć istotę Cienia było wyssanie całego światła z jej ofiary.

Gorast straciła też wiele z jej mocy Kraata przez mutację. Jednakże, wciąż posiadała umiejętności potężnego krzyku, kontroli gęstości, błyskawic, dźwięku, wzroku cieplnego, laserowego wzroku, magnetyzmy, teleportacji i zakłócenia molekuł. W dodatku do tego, Gorast mogła używać też telepatii. Przez działanie mutagenu, odzyskała również umiejętność i potrzebę oddychania, które straciła podczas ewolucji Makuta.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.