FANDOMNiezależnie od tego, czy jesteś człowiekiem, Shinigami czy Arrancarem, każdy, kto patrzy na mnie, jakby nie doceniał mojej mocy, zostanie starty na miazgę!

—Grimmjow Jaegerjaquez

Nieważne kto to jest. Rozpierdolę ich wszystkich.

—Grimmjow


Grimmjow Jaegerjaquez jest dawnym 6 Espadą w armii Aizena oraz jednym z głównych antagonistów w mandze i anime Bleach. Po porażce Aizena z rąk Ichigo pozostał w Hueco Muendo jako sojusznik, który pomagał Społeczności Dusz podczas Tysiącletniej Wojny Krwi przeciwko Yhwachowi.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Junichi Suwabe, a w wersji angielskiej David Vincent.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Grimmjow jest wysokim, umięśnionym mężczyzną o jasnoniebieskich kolczastych włosach i jasnoniebieskich oczach, przy czym zawierają też one zielone linie pod nimi, podobne do oznaczeń oczu na rodzaju Panthera.

Strój Grimmjowa składa się z białej hakamy, czarnej szarfy i poszarpanej białej kurtki z odwróconym kołnierzem. Wewnętrzna podszewka kurtki jest czarna, a Grimmjow nosi ją z podwiniętymi rękawami i pozostawia rozpiętą, aby odsłonić umięśnioną klatkę piersiową. Resztki maski Pustego znajdują się po prawej stronie jego szczęki, a dziura Pustego znajduje się na jego brzuchu. Jego wygrawerowany numer (6) znajduje się na plecach, w pobliżu prawej strony dziury Pustego. Grimmjow ma również dużą bliznę na tułowiu, zdobytą podczas pierwszej bitwy z Ichigo Kurosaki.

Jakiś czas po porażce Aizena strój Grimmjowa składa się głównie z czarnej koszuli, którą częściowo rozpina, odsłaniając bliznę, którą otrzymał po pierwszym spotkaniu z Ichigo. Nosi także czarne spodnie, czarne buty w innym stylu niż te, które nosił jako Espada, i dwa pasy wokół talii, z Zanpakutō osłoniętym po lewej stronie wzdłuż górnego pasa. Nadal jednak nosi kurtkę, którą nosił jako Espada.

Zanim został Arrancarem, Grimmjow był małym Adjuchą podobnym do pantery.

Osobowość Edytuj

Wyglądając na wyluzowaną osobę, Grimmjow ma brutalną, impulsywną i nadmiernie dziką osobowość, a także śmiertelnie krótki temperament. Jednak pomimo agresji i oczywistej żądzy krwi w walce, Grimmjow ma zdziczały spryt i talent do szybkiego wykorzystywania każdego słabego punktu ujawnionego przez przeciwnika. Ponadto jest dosadny, sarkastyczny i dość sadystyczny, pokazując swój psychotyczny uśmiech lub maniakalny śmiech, gdy tylko się czymś podnieci. Jest również bardzo nieuprzejmy i lekceważący. Grimmjow nie używa żadnych wyróżnień w języku japońskim, z wyjątkiem zwracania się do Aizena (choć szybko odrzuca formalność, gdy Aizena nie ma w pobliżu) i odnosi się do Orihime Inoue jako "kobiety" podczas rozmowy.

Grimmjow okazuje niewielki szacunek dla autorytetu i zawsze mówi to co myśli, niezależnie od tego, czy jest to właściwe czy nie. Takie podejście prowadzi go do konfliktów z Kaname Tōsenem, który nie lubi Grimmjowa. Ma również konflikty z Ulquiorrą Cifer, 4. Espadą, gdyż ten przerywa mu walki lub w inny sposób koliduje z ideałami Grimmjowa. Grimmjow z przekonaniem wierzy, że moce Ulquiorry są słabsze od jego własnych, co chciałby udowodnić. Ma urazę do Ichigo Kurosakiego za zranienie go podczas dwóch pierwszych bitew i chętnie odwdzięcza się tym samym. Celowo zatrzymał dużą bliznę na piersi z pierwszej bitwy, aby mu o tym przypomnieć. Grimmjow jest również wściekły z powodu przekonania Ichigo, że może go pokonać bez względu na to, jak ciężko jest ranny, co Grimmjow widzi, gdy Ichigo patrzy na niego z góry.

Jednak ma on pewną formę kodeksu honorowego, ponieważ nie chce walczyć z rannym Ichigo, przyprowadzając Orihime w celu jego uzdrowienia, aby ich bitwa była przeprowadzona uczciwie. Chce także pokonać Ichigo, gdy jest on w pełni sił. Ratuje także Orihime przed Loly Aivirrne i Menoly Mallią, które znęcały się nad nią, aby spłacić dług zregenerowania jego ramienia, choć natychmiast żąda w zamian od niej kolejnej przysługi.

Umiejętności Edytuj

Grimmjow posiada ogromną moc duchową i jest mistrzem zarówno walki wręcz, jak i szermierki. Ma również dużą siłę fizyczną i dużą wiedzę w walce, potrafiąc zrozumieć mocne i słabe strony przeciwnika.

Grimmjow zademonstrował takie umiejętności jak Cero, potężny podmuch energii używany przez Pustych i Arrancarów, Gran Ray Cero, potężniejsza technika używana tylko przez Espadę, Sonído, technika, która pozwala mu poruszać się z dużą prędkością, Hierro, technika, która sprawia, że ​​jego skóra jest wyjątkowo odporna na ataki, Pesquisa, zdolność Arrancarów do wyczuwania energii duchowej, oraz Garganta, technika, która tworzy portal zdolny zabrać go z i do Hueco Mundo. Podobnie jak wszyscy Arrancarowie, Grimmjow jest w stanie osiągnąć swoją formę Resurrección, uwalniając swoje Zanpakuto, Panterę, za pomocą komendy „Skrzyp”.

W tej formie jest jeszcze potężniejszy, zyskując wzrost siły, szybkości i zwinności. Jest również wystarczająco potężny, aby zniszczyć konstrukcję wielkości budynku i użyć Desgarrón, swojego najpotężniejszego ataku, w którym generuje energetyczne pazury, które może wysłać na swój cel, kontrolując je za pomocą ruchów tnących.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego imię pochodzi od Nicholasa Grimmshawa, angielskiego architekta znanego z tworzenia modernistycznych budowli.
  • Aspekt śmierci, który reprezentuje Grimmjow, to Zniszczenie.
  • W najnowszej ankiecie popularności postaci z Bleacha Grimmjow otrzymał 4987 głosów, zajmując czwarte miejsce pod względem popularności, podczas gdy jego Zanpakuto zajęło dziewiąte miejsce w ankiecie Zanpakuto, a jego ostatnia walka z Ichigo remisowała na trzecim miejscu w ankiecie najlepszych walk w całej serii.
  • Między mangą i anime było trochę cenzury związanej z Grimmjowem. W mandze, gdy Getsuga Tensho Ichigo uderzyło go w pierwszej bitwie, spowodowało to, że krwawił z wielu miejsc na ciele, podczas gdy w anime zamiast tego miał oparzenia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.