FANDOMGwardia Pretoriańska to grupa nienazwanych ludzi odzianych w czerwoną zbroję i szaty, którzy służą Najwyższemu Przywódcy Snoke w taki sam sposób, w jaki Gwardia Imperialna kiedyś służyła Imperatorowi Palpatine'owi.

Została stworzona i pojawiła się tylko w Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, jako pomniejsi antagoniści.

Historia

Ponieważ Najwyższy Porządek odzwierciedlał wiele mrocznych tradycji Imperium Galaktycznego, Gwardia Pretoriańska została stworzona na wzór Gwardii Imperialnej, osobistych ochroniarzy galaktycznego imperatora Sheva Palpatine'a. Gwardia Pretoriańska była elitarną grupą ośmiu ludzkich wojowników, którzy chronili lidera Najwyższego Porządku, Najwyższego Przywódcę Snoke'a. Chronili Najwyższego Przywódcę w jego sali tronowej na statku Supermacy. Poza ich oczywistym pochodzeniem od Gwardii Imperialnej, były one również w pewnym stopniu pochodną królewskich strażników Cesarza Atrisiana, w szczególności, jak każdy z nich działał w parach. Trzech strażników było znanych jako Pierwszy, Trzeci i Siódmy Gwardzista.

Gwardziści jak zwykle strzegli Snoke'a w jego sali tronowej, gdy Najwyższy Przywódca wezwał swojego ucznia, Kylo Rena, którego zaczął krytykować za swoje straty na Bazie Starkillera. Kiedy Kylo agresywnie zareagował na drwiny, Gwardziści szybko przyjęli postawę gotową do walki, ale powstrzymał ich gest Snoke'a. Kiedy Snoke został zamordowany przez Kylo Rena, Gwardia Pretoriańska natychmiast postanowiła pomścić śmierć swojego przywódcy. Ren i Rey, którzy byli obecni podczas zamachu, zaangażowali wszystkich ośmiu strażników w krótką, ale intensywną walkę. Strażnicy byli na początku równomiernie dobrani do dwóch posiadaczy Mocy, a ich broń była odporna na miecze świetlne wroga i udało im się zdobyć na nimi krótkotrwałą przewagę. Jednak ostatecznie nie dorównali owej dwójce i padali martwi jeden po drugim, a ostatni Gwardzista został zabity, gdy Ren zapalił miecz Rey, który rzuciła mu przez jego płytę czołową, zabijając go natychmiast. Ren następnie przyjął tytuł Najwyższego Przywódcy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.