FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jeśli zaprawdę jesteś jednym z wyznawców Mrocznego Słońca, powściągnij swój gniew, usłysz mój głos. Jam jest Gwyndolin, klęknij przede mną.

—Gwyndolin Mroczne Słońce


Gwyndolin Mroczne Słońce jest najmłodszym synem Lorda Gwyna oraz postacią i opcjonalnym bossem w grze Dark Souls.

Biografia Edytuj

Gwyndolin był ostatnim urodzonym synem Lorda Gwyna i jedynym prawdziwym bóstwem, które pozostało by strzec Anor Londo. Został wychowany jako córka ze względu na jego silne przywiązanie do mocy księżyca. Stworzył iluzję Księżniczki Gwynevere, aby ukryć swój odrażający wygląd.

Dzięki wydarzeniom w Dark Souls III, Gwyndolin stał się głównym uosobieniem autorytetu i kultu w Anor Londo, które w tym czasie znane jest jako Irithyll w Mroźnej Dolinie. Przejął on także tytuł swojego ojca jako Króla Bogów. Oprócz ciągłego czuwania nad tymi, którzy jednoczą ogień, Gwyndolin zdawał się tropić potomków bogów, którzy opuścili Anor Londo dawno temu i sprowadzał ich z powrotem do Irithyllu. Dokładny powód, dla którego to robił, jest nieznany, chociaż mogło być tak, że starał się, aby moc bogów nadal istniała.

Rządził u boku swojej pozornej siostry: młodej, mieszanej dziewczyny Yorshki. Chociaż dokładny charakter ich więzi rodzinnych nie jest do końca jasny, wiadomo, że Gwyndolin bardzo ją sobie cenił, ponieważ dał jej własny dzwonek, jak i również imię.

Były mieszkaniec namalowanego świata i sprzymierzeniec świętego Aldricha z Głębin: Sulyvahn zaczął później przenikać do Irithyllu i systemu Mrocznego Księżyca, aby uzurpować je od wewnątrz. Wynika z tego w dużej mierze, że Sulyvahn przeszedł przez system władzy w Irithyllu, obracając rycerzy w stronę kultu Głębin.

Później Gwyndolin został dotknięty tak ciężką chorobą, że nie mógł już prowadzić ani własnego przymierza, ani miasta. Z racji tejże choroby, przywództwo Gwyndolina przeszło na Yorshkę, która wkrótce potem została uwięziona przez Sulyvahna. W tym momencie przejął on pełną kontrolę nad miastem i uzyskał tytuł Pontyfika. Bóg Mrocznego Księżyca został uwięziony wewnątrz ruin starej katedry Anor Londo.

Po przebudzeniu Aldricha jako Władcy Pogorzelisk, szybko pozbył się złudzeń w kwestii swojego tronu i udał się do Irithyllu, aby pożreć uwięzionego boga. Gdy przybył, zaczął powoli konsumować Gwyndolina, który najprawdopodobniej był kompletnie bezsilny by walczyć, zarówno fizycznie, jak i duchowo, otwierając kanibalowi dostęp do swojej wiedzy o Priscilli i Nito podczas snu. Jednakże w trakcie konsumpcji przybył Nierozpalony, a Aldrich przejął kontrolę nad ciałem i mocą Gwyndolina, aby się obronić. Gwyndolin został ostatecznie uwolniony ze swojego makabrycznego losu, gdy Nierozpalona Istota zabiła Władcę Pogorzelisk, kończąc udręki bogów i w końcu pozwalając Mrocznemu Słońcu umrzeć.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Będąc bogiem Anor Londo, Gwyndolin ma bardzo unikalny wygląd. Nosi białe jedwabne szaty i złotą koronę, która ma przedstawiać wizerunek słońca.

Ma również bardzo kobiecą sylwetkę z piersi, mimo że Gwyndolin jest mężczyzną. Ma też jasną skórę i srebrno-siwe włosy. W miejscu jego nóg są węże. Nie wiadomo, czy te węże są prawdziwe czy są iluzją.

W Dark Souls III wygląd Gwyndolina nieco się zmienił. Nosi nowy zestaw ciemnych ubrań z wplecionym złotem. Jego korona jest również inna i nie tak ozdobna jak ta, którą nosił wcześniej. Jego zdrowie drastycznie się pogorszyło, stając się poważnie wychudzonym. Jest to najprawdopodobniej wynikiem powolnego trawienia ciała przez Aldricha. Jego dolna połowa nie jest już widoczna, bo Aldrich już ją pochłonął.

Osobowość Edytuj

Wydaje się, że Gwyndolin „głęboko uwielbia słońce”, w tym swojego ojca i środku do życia. Gwyndolin wydawał się bardzo kochać swojego ojca, ponieważ nie tylko rzucił iluzoryczny zachód słońca nad Anor Londo, aby stworzyć iluzję dobrze prosperującego miasta, ale nawet osobiście strzegł grobowca swojego ojca, atakując Wybranego Nieumarłego, gdyby tam wkroczył, mimo że jest w pełni świadomy, iż grób jest pusty. Żąda pełnego kultu od wszystkich, którzy wejdą do Anor Londo.

Biorąc pod uwagę jego moc iluzji, Gwyndolin jest mistrzowskim intrygantem. Jego iluzja Gwynevere jest wykorzystywana do oszukania Wybranego Nieumarłego, aby zjednoczył płomień i kontynuował jego panowanie w Anor Londo.

Ciekawostki Edytuj

  • Jeśli gracz użyje pierścienia czarnej magii, aby wejść do komnaty Gwyndolina, przed zabiciem Gwynevere, to po śmierci bossa zarówno iluzja Księżniczki jak i iluzja światła słonecznego pozostaną.
  • Według wyciętej zawartości w Dark Souls III, po pokonaniu Aldricha można było zdobyć wypalony palec Gwyndolina, który można potem przekazać Yorshce na pamiątkę.
  • Z iluzji jego siostry wynika, że ​​Gwyndolin jest w sojuszu z Framptem Poszukiwaczem Królów, jednym z pierwotnych węży.
  • Sugeruje się, że Gwyndolin został odrzucony przez rodzinę, a przynajmniej był traktowany jako wyrzutek. W przeciwieństwie do jego rodziców i starszego rodzeństwa, nie ma żadnych posągów poświęconych Gwyndolinowi, a jedyne ślady lojalności wśród śmiertelników pochodzą z przymierza Ostrza Mrocznego Księżyca, grupy założonej przez samego Gwyndolina.
  • Jest bardzo prawdopodobne, że Gwyndolin, z którym gracz walczy i którego pokonuje w pierwszym Dark Souls, był iluzją, ponieważ ujawniono, że przeżył wystarczająco długo, aby paść ofiarą Aldricha w Dark Souls III.
  • Projekt Gwyndolina ma pewne podobieństwa z Griffithem z Berserka. To może nie być przypadek, ponieważ wiadomo, że Hidetaka Miyazaki, reżyser i producent serii Dark Souls, otwarcie zainspirował się Berserkiem w projektowaniu gry.
  • W japońskiej wersji Dark Souls III Gwyndolin jest określany jako 主 神, co oznacza króla bogów/władcę bogów.
  • Gwyndolin jest jednym z nielicznych bossów w serii Dark Souls, którzy mają scenkę przerywnikową przed i po walce.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.