FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Śmierć nie może umrzeć...

—HUNK opuszczający Raccoon City.


HUNK, znany również jako Ponury Żniwiarz - jest bezwzględnym agentem specjalnym Umbrella Corporation. Zimny, cichy i pozbawiony emocji jest bezwzględnym agentem. On i sierżant UBCS Nikolai Zinoviev byli uważani za „rywali”. Jest antybohaterem/antyzłoczyńcą w grach Resident Evil.

Głosu użyczył mu Keith Silverstein, znany z roli Władcy Ciem, Hisoka Morowa, Hammerheada i Dr. Wily.

Biografia Edytuj

Przeszłość Edytuj

Niewiele wiadomo o przeszłości HUNKa, nawet jego imię jest nieznane, a jedyne znane z jego historii jest to, że przeszedł szkolenie w 1996 r. W ośrodku szkolenia wojskowego Rockfort Island. HUNK stał się znany z wykonywania najbardziej udanych misji i często był jedynym agentem, który powrócił. To właśnie nadało mu przydomek „Kostucha HUNK”.

Odzyskanie Wirusa-G Edytuj

W 1998 r. HUNK był dowódcą zespołu Alpha i został wysłany w celu odzyskania wirusa G z Raccoon City Underground Laboratory. On i jeden z jego członków USS zdołali zaatakować Williama Birkina w jego laboratorium i próbowali namówić go, by poszedł z nimi po cichu. Jednak Birkin odmówił przekazania wirusa-G i wyciągnął broń, co spowodowało, że żołnierz USS J. Martinez zastrzelił naukowca. HUNK skrytykował go za to, że przypomniał Martinezowi, że mieli rozkaz przywieźć naukowca i zabrać skrzynkę z próbkami wirusa-G wraz z próbkami wirusa-T. Mając swój cel bezpieczny, HUNK i zespół Alpha udali się do tramwaju w kanałach, który doprowadziłby ich do punktu ucieczki.
Jednak Birkin wstrzyknął sobie próbkę wirusa G, aby uratować swoje życie, a następnie zmutował się w potwora „G”. Wytropił członków Zespołu Alpha, zabijając ich wszystkich oprócz Żniwiarza i rozlewając zawartość skrzynki. G zjadł próbki wirusa-G i zmiażdżył kanistry z wirusem T, infekując w ten sposób szczury kanalizacyjne. Rozprzestrzeniają wirusa w całym Raccoon City za pomocą sieci kanalizacyjnej, która jest podłączona do sieci wodociągowej. HUNK, niezrażony śmiercią reszty Drużyny, skupił się na pobraniu próbki wirusa G, aby mógł wrócić do Umbrella. Gdy wokół niego szalała epidemia miasta Raccoon, HUNK zdołał zdobyć próbkę i co najmniej tydzień po konfrontacji z Birkinem skontaktował się z helikopterem ewakuacyjnym swojego zespołu i umówił się na odbiór na dachu posterunku policji.

Gdy HUNK zmierzał na dach, jego radio odbierało różne transmisje, takie jak policja bezskutecznie próbująca powstrzymać wybuch, ostatnią transmisję stacji radiowej otoczonej zombie, różne reklamy Umbrelli oraz prośby o pomoc innego komandosa USS, którą zignorował. W końcu HUNK dotarł do dachu posterunku policji, gdzie odpalił flarę, pozwalając helikopterowi ekstrakcyjnemu dotrzeć do niego i zabrać go w bezpieczne miejsce.

Praca na wyspie RockfortEdytuj

Później HUNK otrzymał zadanie przetransportowania kontenera na Rockfort Island, ale Alfred Ashford , dowódca bazy wyspy, odmówił poinformowania zespołu HUNKa, co jest w środku. HUNK uważał, że paczka z niezidentyfikowanym ładunkiem stanowi poważne zagrożenie dla zespołu, ponieważ nie mogą być przygotowani na to, co jest w środku, i wyjaśnił to w swoim raporcie do Alfreda.​​

Osobowość Edytuj

HUNK jest całkowicie zimny i zdeterminowany, koncentrując się całkowicie na realizacji swojej misji, pomimo konsekwencji. Nie myśli o towarzyszach, którzy poświęcają się przy jego zadaniach i działa z bezwzględną skutecznością. HUNK postrzega swoje misje jako część wojny, więc straty są konieczne i mówi, że powodem, dla którego nigdy nie zawiódł misji, jest to, że zawsze przestrzega zasady, że cel ma pierwszeństwo przed wszystkim innym.

Umiejętności Edytuj

HUNK to niezwykle zdolny żołnierz, posiadający wiele rodzajów broni i zdolny do zadawania solidnych ataków w zwarciu. Ma też kilka ukrytych broni na kamizelce.

Ciekawostki Edytuj

  • HUNK jest jednym z niewielu antagonistów Resident Evil, którzy pozostają przy życiu, - chociaż jest jedynym, który nie jest całkowicie zły - inni to Dowódca UT, Undertaker, Jessica Sherawat, Nicholai Ginovaef i Morgan Lansdale (który został aresztowany).
  • HUNK w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Przystojniaka".
  • HUNK jest pierwszą postacią w serii, która użyła ruchu skręcenia karku, który natychmiast zabija wroga.
  • W Resident Evil 3 istnieje epilog, ukazujący HUNKa bez maski.
  • Istnieje parodia minigry Czwartego Ocalałego o nazwie Ocalały Tofu.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.