FANDOMPrzybyłem, zobaczyłem, zapaliłem.

—Hades


Hades – powracający główny antagonista we wszystkich filmach z serii Herkules. Jest on władcą Podziemi, młodszym bratem Zeusa oraz stryjem, a zarazem nemezis Herkulesa.

Osobowość

Hades jest zwykle cyniczny, sarkastyczny, manipulacyjny i bezwzględny, ale ma poważny problem z radzeniem sobie z gniewem. Jako bóg olimpijski jest nieśmiertelny, a szczególnie ma władzę nad zmarłymi.

Chociaż jest porywczy i niszczycielski, jest przekonującym gadułą i sprytnym handlarzem. W pewnym momencie przed filmem przejął na własność duszę Megary w wyniku jednej z tych okazji. Hades okazuje się być całkowicie agresywnym, urażony i zazdrosny o pozycję Zeusa jako Króla Bogów i planuje długoterminowe obalenie i zabicie go.

Ponadto, w przeciwieństwie do większości złoczyńców, Hades naprawdę nie lubi arogancji, ale ma ciągłe wahania nastrojów, będąc rozrywkowym, komediowym i beztroskim jedną minutę, a następnie kłótliwy, porywczy, niecierpliwy i zły.

Pomimo swojej nikczemnej i egoistycznej natury, Hades może być całkiem szczery i wdzięczny, nawet gotów uhonorować swoje oferty tym, którzy dobrze mu służyli. Zostało to potwierdzone, gdy szczęśliwie uwolnił Megarę z jej niewoli po tym, jak oczyścił Herkulesa z jego super sił, mówiąc, że umowa to układ. Ponadto, gdy Megara została skrzywdzona i zabita przez kolumnę, w której chroniła Herkulesa, siła Herkulesa została przywrócona, mimo że oznaczałoby to upadek diabelskiego planu Hadesa. Jak również, Hades może być czasami nieco przyjazny i demonstracyjny (dlatego, że grzecznie przedstawił się i powitał Herkulesa i innych).

W House of Mouse Hades jest bardziej grzeczny i troskliwy, ale tylko w stosunku do Czarownicy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.