Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Hammerhead – pomniejszy antagonista w serialu Spider-Man: The Animated Series. Jest to profesjonalny kryminalista, należący do organizacji przestępczej Nowego Jorku, a także najemnik.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Niewiele wiadomo o jego wczesnym życiu, poza tym, że jego czaszkę pokryto niezniszczalnym metalem adamantium.

Spider-Man: The Animated Series[]

Wojna Silvermane'a[]

Hammerhead był kryminalistą z przestępczego kartelu, od czasu do czasu wynajmowany przez Silvermane'a. Pewnego razu Kingpin zawiódł go po raz kolejny, więc znowu zaczął współpracę z Hammerheadem, twierdząc, że już czas pozbyć się Fiska. Wedle planu grupy Insidious Six, stworzonej przez Kingpina, Kameleon przybrał postać Hammerheada i porwał Silvermane'a.

Tablica czasu[]

Później Hammerhead pracował dla niego po tym, jak odnaleziono legendarną Tablicę Czasu, która miała zapewniać wieczną młodość. Starzec wynajął go, aby zdobył artefakt, ale zainterweniował Spider-Mana. Wściekły Silvermane zastąpił go Tombstone'm.

Pragnący zemsty Hammerhead przyszedł do Kingpina, który zgodził się na współpracę. W zamian, najemnik wyjawił mu plany rywala.

Po tym, jak Tombstone porwał zarówno Jaszczura, jak i Vanessę Fisk, w odpowiedzi Hammerhead uprowadził Alissę Silvermane.

Silvermane zaproponował Kingpinowi wymianę, ale na spotkaniu oszukał go i zaplanował zamach. Hammerhead starał się znowu porwać Alissę, jednak stracił kontrolę nad swoim helikopterem.

Jako, że Kingpin odniósł zwycięstwo, a Tablica została skradziona przez Alistaire'a Smythe'a, Hammerhead dostarczył ją Fiskowi, ale ten nie chciał jej widzieć.

Hammerhead spotkał się więc z Adrianem Toomes'em i sprzedał mu artefakt za duże pieniądze.

Galeria[]

Ciekawostki[]

  • W polskiej wersji użycza mu Paweł Szczesny.
Advertisement