Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Hand - to starożytny klan Ninja, obecnie działający jako organizacja przestępcza chcąca zniszczyć Nowy Jork.

Historia

Powstanie

Tysiące lat temu starszyzna w Kun'Lun p – ojczyźnie Iron Fistów, za pomocą Czi uczyła się leczyć ludzi. Jednak piątka z nich zabrała Czi dla siebie czyniąc siebie nieśmiertelnymi. Była to Alexandra, Madame Gao, Bakuto, Sowande oraz Murakami. Zostali Oni przez to wygnani bez możliwości powrotu. Przez lata rozwinęli siatki między innymi w Kambodży, Berlinie, Moskwie, Miami czy Nowym Jorku. Wykopywali tam szczątki smoków Shao-Lao, energi Czi przez co doprowadzili do zniszczenia wielu miast takich jak Czarnobyl czy Pompeje.

Daredevil: Sezon 1 (2015)

W pierwszym Daredevila sezonie Hand co prawda jawnie się nie pojawia, jednak występują dwoje z przywodców tej organizacji – Nobu Yoshioka (kontrolowany przez Murakamiego) oraz Madame Gao. Pod koniec sezonu Nobu pojawia się w tradycyjnym dla Hand kostiumie Ninja i toczy walkę z Daredevilem. Wpada jednak w lampę naftową i zapala się ginąc.

Daredevil: Sezon 2 (2016)

Iron Fist (2017)

Defenders (2017)

W 2017 przywódczyni Hand – Alexandra zużyła całą moc Czi na przywrócenie do życia Elektry i uczynienie z niej broni idealnej.

Parę miesięcy później Iron Fist wraz z przyjaciółką Collen Wing przybyli do Kambodży, gdzie w kanałach mieli spotkać się z czlowiekiem mającym informacje na temat Hand. Informator został jednak zabity przez Elektrę.

Po powrocie do Nowego Jorku i trzęsieniu ziemii wywołanym przez gigantyczną dziurę pod siedzibą Hand, do budynku Midland Circle wkroczył Iron Fist który odkrył iż firma jest tylko przykrywką pod Hand. Alexandra rozkazała podwładnym pojmać Iron Fista którego od dłuższego czasu poszukiwali (potrzebny był On im do zyskania większej ilości Czi). Na miejscu pojawił jednak Dardevil, Jessica Jones oraz

Hand w Midland Circle

Luke Cage. Po pojedynku wszyscy uciekli z budynku.

Hand odnalazło jednak bohaterów w kryjących się przez noc w Chińskiej restouracji Royal's Dragon. Na początku Alexandra weszła do środka namawiając Iron Fista do przejścia na stronę Hand. Wściekły Danny odmówił. W tym momencie do Royal's Dragon wkroczyła Elektra gotowa rozprawić się z bohaterami. Została powstrzymana przez Jessicę Jones która wjechała w nią samochodem. Rozpoczęła się walka do której dołączyli również Sowande, Murakami oraz Madame Gao. Bohaterą udało się uciec a Luke Cage porwał Sowande.

Spowrotem w Midland Circle Murakami wraz z innymi przywódcami oskarżali Alexandre o zmarnowanie ostatniego Czi na bezużyteczną Ich zdaniem Elektrę. W między czasie Sowande próbował uwolonić się i porwać Iron Fista przez co został zabity przez Sticka – Mentora Daredevila.

Gdy Defendersi dowiedzieli się iż Iron Fist jest kluczem do zwycięstwa dla Hand, Stick uśpił wszystkich kadzidłem i postanowił go zabić. Na miejscu pojawiła się jednak Elektra która zabiła Sticka i porwała Danny'ego. Gdy dostarczyła go do Midland Circle Alexandra pewna jej skuteczności postanowiła zabić wszystkich członków Defenders by nikt nie mógł im przeszkodzić. Gdy Elektra usłysza imię Dardevilla zabiła Alexandrę mówiąc że ma On na imię Mathew. Po tym wydarzeniu ogłosiła się nową przywódczynią Hand.

Elektra zaprowadzilat Iron Fista pod ziemię Midland Circle. Tam znajdowała się ogromna dziura i kopalnia ze szkieletem smoka Shao-Lao. Kobieta rozkazała mu przyłożyć pięść do wrót aby je otworzyć i uzyskać Czi. Między dwoma rozpoczęła się walka. Na pomoc przybyli Defenders wraz z Collen, Misty Knight oraz Claire Temple. Na miejscu zjawili się również pozostali członkowie Hand. Podczas gdy Defendersi walczyli z ludźmi Hand oraz przywódcami, Collen oraz Claire podłożyli ładunki wybuchowe C4 pod budynek. Na miejscu zjawił się jednak Bakuto z którym dawna uczennica Collen stoczyła pojedynek. Z pomocą policjantki Misty Knight udało jej się wygrać pojedynek a później w obronie odcięła mu głowę. Daredevil chcąc odzyskać dawną Elektrę został w tyle by uciec z nią. Podczas gdy wszyscy jechali widną do góry odpierając ataki ludzi Hand, Daredevil postanowił pozostać z ukochaną. Gdy bohaterowie uciekli z budynku, bomby C4 wybuchły, a budynek zapadł się do ogromnej dziury z kopalni. W ostatniej chwili Elektra odzyskała świadomość i pocałowała Matta gdy zasypywał Ich gruz.

Liderzy Hand dyskutują z Alexandrą

Advertisement