Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Harley Quinn


Głupio by było, gdyby krew zachlapała mój nowy, ładniutki strój.

—Harley Quinn.


Dr Harleen Frances Quinzel, psychiatra z Blackgate i Arkham przydzielona do leczenia Jokera, obsesyjnie skupiła się na swoim pacjencie, wierząc, że jest w nim zakochana. Pomogła mu uciec z więzienia i przybrała własną tożsamość przestępczą, znaną jako Harley Quinn, nazwaną na cześć francuskiego błazna nadwornego Arlekina, i stała się prawie tak skuteczna w zabijaniu, przeszkadzaniu Mrocznemu Rycerzowi i pustoszeniu Gotham jak jej chłopak. Przez lata brała udział w różnych zabójczych planach Księcia Zbrodni, a jej jedynym motywem była aprobata i miłość Jokera, chociaż czarny charakter rzadko odwzajemniał jej uczucia w jakimkolwiek stopniu.

Po niepowodzeniu jednego z najbardziej śmiertelnych planów Jokera, którego wynikiem były masowe zamieszki i wybuch w Arkham, czarny charakter śmiertelnie zachorował po przedawkowaniu Titanu, unikalnego związku steroidowego, który był opracowywany w Asylum i był kluczowy dla projektów Jokera . Harley pozostała u jego boku w mieście Arkham podczas bolesnego powrotu do zdrowia po skutkach Titanu, pomagając mu w wyzdrowieniu. Po przedwczesnej śmierci Jokera Quinn przejęła całkowitą kontrolę nad jego gangiem, dążąc do zemsty na Batmanie i całym Gotham, ku czci Księcia Zbrodni.

Gdy jej plan zemsty zawiódł, Quinn wzrosła w siłę i wściekłość. Przejęła dowództwo nad wyznawcami Jokera i sprzymierzyła się z najsłynniejszymi supermzłoczyńcami podziemia Gotham w ramach głównego planu, dotyczącego stworzenia Stracha na Wróble i Rycerza Arkham, aby zniszczyć Batman raz na zawsze w noc Halloween.

Biografia[]

Batman: Arkham Origins[]

Pracowała jako stażystka u psychiatry Hugo Strange'a jako jeden z psychiatrów w więzieniu Blackgate Penitentiary. W pewnym momencie, na polecenie szefa, skontaktowała się z jednym z jego pacjentów, Alberto Falcone, spadkobiercą rodziny przestępczej Falcone, aby powiadomić go, że opuścił dwa ostatnie spotkania i subtelnie, ale wyraźną zagroziłą, że jeśli nie będzie kontynuował swoich wizyt, Strange i Quinzel powiedzą jego ojcu, Carmine Falcone, o tym, że Alberto ma potencjalnie nieleczone problemy psychologiczne.

W Wigilię Quinzel prawie skończyła swój psychologiczny staż w Blackgate. Po tym, jak Julian Gregory Day, znany również jako seryjny morderca Calendar Man, został aresztowany przez policję Gotham z anonimową pomocą Batmana, Quinzel przeprowadziła jego ocenę psychologiczną i ustaliła, że Day był szalony i dlatego nie może zostać skazany na karę śmierci, jednak strażnik Joseph kazał jej powtórzyć analizę. Jego pretekstem byo stwierdzenie, że Calendar Man nią manipuluje (chociaż sugerowano, że on sam był manipulowany przez komisarza Loeba). Obiecała, że to zrobi, pod warunkiem, że od tego momentu będzie mogła przeprowadzić analizę psychiatryczną wszystkich nowo przybyłych więźniów Blackgate.

Po tym, jak Joker, nowy geniusz zbrodni, został aresztowany przez policję Gotham, przeprowadziła ocenę psychiatryczną psychopaty, masowego mordercy. Współczuła mu, bo była przekonana, że ​​departament policji w Gotham zastrasza bezdomnych. Doprowadziło to do tego, że Joker, po dwuznacznym zasugerowaniu, że pojawił się u niej tylko z powodu nzłego dnia, zmanipulował ją, by została pionkiem w więzieniu, co zadziałało głównie dlatego, że nie miała wcześniej żadnych przyjaciół.

Została przetrzymana jako zakładniczka przez więźniów Blackgate, gdy Joker uciekł i wszczął zamieszki. Więźniowie sugerowali, że ujawniła mu kody bezpieczeństwa po tym, jak ją uwodził, chociaż ona i pracownicy ochrony temu zaprzeczyli. Batman ich uratował. Czuła się nieswojo, gdy Batman wspomniał, że gliniarze zapewnią jej i pozostałym pracownikom bezpieczeństwo. Po odzyskaniu Jokera, Quinzel podążyła za nim, gdy był eksportowany z powrotem do celi, mrugając do niego na pożegnanie

Batman: Arkham Origins Blackgate[]

Harleen Quinzel nie pojawia się fizycznie w grze, chociaż wspomniano o niej w niektórych aktach sprawy, w których ustalono, że podczas trzech miesięcy między Origins a Blackgate dalej była uwodzona przez Jokera, nawet uciekając się do czułego nazywania go „Pan J”. Ustalono również, że podobnie jak w przypadku zamieszki, była częściowo odpowiedzialna za jego działania w grze, w tym za stworzenie jego jadu, a także za odkrycie przez Jokera sposobu na ucieczkę.

Przed "Batman: Atak na Arkham"[]

Harleen w końcu przybyła do nowo otwartego Arkham Asylum, aby kontynuować terapie Jokera po przeniesieniu z więzienia Blackgate. Kontynuując manipulację młodą kobietą podczas sesji, psychopata z łatwością uwiódł psychiatrę i kilkakrotnie przekonał ją, by go uwolniła, cały czas robiąc jej pranie mózgu, by uwierzyła, że ​​ją kocha, wmawiając, że Batman jest tu prawdziwym złoczyńcą.

Ostatecznie psychika Harleen całkowicie się załamała, gdy Batman zwrócił posiniaczonego i poobijanego Jokera z powrotem do Asylum po jednej z jego ucieczek. Młoda psychiatra przyjęła pseudonim Harley Quinn, wzorując się na nadwornym błaśnie, Arlekinie, uwolnił ukochanego z ośrodka, prowadząc do śmierci wielu ochroniarzy i współpracowników. Stała się zaufaną pomocniczką Jokera, jego zabawką, a czasem dziewczyną.

Od tego momentu reputacja Quinn była już na zawsze nadszarpnięta przez jej miłość do Jokera, co czyniło jej jedyną życiową motywacją zdobcie jego aprobaty, przez co często kończyła również zamknięta w Asylum. Tragicznie dla Harley, Książe Zbrodni po prostu wykorzystywał ją do wykonywania swoich planów, angażował ją w czynności seksualne gdy miał dobry nastrój, oraz maltretował i bił ją, aby zaspokoić swoje sadystyczne skłonności.

Batman: Atak na Arkham[]

Była częstym członkiem Legionu Samobójców, którego zadania wyznaczała Amanda Waller. W pewnym momencie Harley Quinn i Joker, podczas jednego z wypadów przestępczych, podpalili pojazd zawierający różne kontrabandy, które miały zostać sprzedane przez Pingwina, a następnie wrzucili go do rzeki, co spowodowało, że Król Zbrodni zaczął nienawidzić duetu jeszcze bardziej niż wcześniej. Podczas jednej z ich zbrodni Joker wyrzucił Harley z ich pojazdu ewakuacyjnego, gdy ten wciąż był w ruchu, powodując wystarczająco poważne obrażenia, aby zostawić ją z siniakami. Pomimo ich rozstania, pozostała zdeterminowana, aby odpłacić Jokerowi za jego czyny i wrócić na jego stronę. Zachowała ten cel w tajemnicy i pozornie pogodziła się z zerwaniem z nim więzi.

Krótko przed ponownym zwerbowaniem do Legionu Samobójców Harley Quinn przeszła na sesję terapii grupowej w Roosevelt Support Center i próbowała obejrzeć na swoim tablecie odcinek The Looney Toons Show. Główny terapeuta próbował odebrać jej urządzenie, co spowodowało, że dosłownie odgryzła mu ucho, aby je odzyskać, jednocześnie kontynuując oglądanie.

Obudziła się w kwaterze głównej Legionu Samobójców, ubolewając nad koniecznością ponownego przejścia misji, wraz z innymi członkami Deadshotem i Kaptainem Boomerangiem, a także nowicjuszami Black Spider, KGBeast, Królem Rekinów i Killer Frost. Została poinformowana o sytuacji przez Amandę Waller, a KGBeast został zabity, gdy nierozsądnie zakwestionował jej stwierdzenie, że zainstalowano w nich urządzenia śledzące, które eksplodują, jeśli będą zachowywać się sprzecznie z protokołem misji. Jako pierwsza zgodziła się na misję włamania do Arkham Asylum.

Zostali znokautowani, a następnie weszli na pokład samolotu transportowego. Rzbawiło ją, że Black Spideer (strażnik, który poluje na przestępców), wstaje z miejsca i grozi Kapitanowi Boomerangowi, twierdząc, że ninjasą niesamowici. Była również jedyną osobą, która naprawdę cieszyła się faktem, że samolot spadał, śmiejąc się z tego.

Udało jej się nawiązać destrukcyjny związek z Deadshotem. Całym zespołem spotkali się z Pingwinem. Spotkanie prawie zakończyło się katastrofą, gdy rozpoznał ją wśród członków Legionu Samobójców, był wściekły i próbował ją zastrzelić, wciąż obolały z powodu jej zaangażowania w stare występki Jokera. Zirytowała się, gdy Deadshot zaproponował Pingwinowi, że sam ją zabije. Ostatecznie podziałało i wyszła ze spotkania cało. W ramach planu została podrzucona do sklepu z zabawkami, mając za zadanie zniszczyć sklepik pod pretekstem poszukiwania lalki, aby zwabić Batmana do Arkham. Mroczny Rycerz przesłuchał ją w sprawie lokalizacji bomby Jokera, którą ukrył gdzieś w Gotham. Ani ona, ani jej drużyna nie byli nawet świadomi zaistniałej sytuacji. Po ustaleniu, że nie wie nic na ten temat, Batman kazał ją aresztować, ale nadal był podejrzliwy. Stwierdził, że zbyt łatwo się poddała.

Później została eskortowana przez „strażnika” (właściwie Deadshota w przebraniu) przez Arkham. Natrafili na przeszkodę. Okazało się, że Joker był przetrzymywany w izolatce. Harley Quinn, potajemnie planując uwolnienie swojego kochanka i wyrównanie rachunków za to, że ją porzucił, wykorzystała okazję, by udawać, że atakuje go w zemście. Deadshot próbował ją powstrzymać, aby nie zdemaskować ich przykrywki. Ostatecznie udało jej się upokorzyć Jokera, strzelając z pistoletu przez otwory powietrzne kuloodpornego więzienia, co spowodowało, że miał później łatwy sposób na ucieczkę. Eksplozja gazu spowodowała uruchomienie w Arkham Asylum alarmu, co spowodowało, że zaangażowanie Batmana stało się prawdopodobne. Próbowali go zatrzymać, włączając stare nagrania z ochrony, próbując oszukać go, by pomyślał, że wszystko jest w porządku.

Odwróciła uwagę strażnika, rozbierając się i uwodząc go. W końcu weszli do pomieszczenia z dowodami Azylu, a ona znalazła swój młotek, który zgubiła. Jednak skończyło się na tym, że musieli walczyć z Batmanem, ponieważ nie dał się zwieść zamienionym taśmom. Była jedyną osobą, która była podejrzliwa wobec Czarnego Pająka, który rzekomo go pokonał. Ostatecznie na dziedzińcu więziennym Harley Quinn i inni przystąpili do walki z kilkoma strażnikami.

W końcu została poddana terapii elektrowstrząsowej przez Człowieka-Zagadkę, aby usunął urządzenia tropiące w ich szyjach, co powodowało u niej śmiech przez łzy. Zabieg nie spowodował zwarcia urządzenia Króla Rekinów, ponieważ jego skóra była zbyt twarda. Została później uratowana przez Deadshota i ewakuowana wraz z resztą Legionu Samobójców po tym, jak wpadł Joker. Następnie wróciła do niego, ujawniając, że manipulowała misją, aby zapewnić mu ucieczkę. Po jego konfrontacji z Deadshotem uciekł przez zsyp na pranie z Harley i aktywował bombę wewnątrz jej młotka.

Pojawiła się ponownie w helikopterze z Jokerem, gdzie ten zaczął grozić Deadshotowi. Zawahała się do którego z nich strzelić, nie zrobiła jednak tego wcale, musiała odzykać kontrolę nad bezzałogowym helikopterem. Było to bardzo niebezpieczne, bo nie miała w tym doświadczenia (Joker zauważył to, mówiąc Deadshotowi, że pewnie zaraz ich zabije). Co gorsza, Batman deptał im na ogonie.

Została zmuszona przez Batmana do wyskoczenia z helikoptera do budynku biurowego, podczas gdy pojazd z Deadshotem i Jokerem w środku rozbił się nad tym samym budynkiem. Następnie walczyła z Batmanem, mając dość jego działań przeciwko niej, podczas gdy ten próbował rozbroić bombę w jej młotku. Została przez niego znokautowanao, a on przystąpił do rozbrajania bomby. Joker został pokonany przez Deadshota i uwięziony w spadającym na ulicę helikopterze. Przypuszczalnie Harley Quinn została później zamknięta w Arkham Asylum.

A Matter of Family[]

Po latach walk z Batmanem i jego pomocnikami, Joker i Harley w końcu opracowali brutalny plan zamordowania Batgirl i trzeciego Robina, Tima Drake'a, po uprowadzeniu i torturowaniu przez Jokera Jasona Todda, który ostatecznie stał się Rycerzem Arkham. Wiedzieli, że potrzebują idealnej lokalizacji, aby rozpocząć taki program; opustoszały obszar, który został dostosowany do ich potrzeb. W tym celu wzięli na cel miliardera przemysłowca i barona naftowego Edwarda Burke'a, który miał zasoby, finanse i odpowiednią ilość tragedii w swoim życiu, potrzebną do zrealizowania ich planów.

Harley i Joker przebrali się za dr Harleen Quinzel i pana Jacka White'a. Wiedząc, że pięcioletnia córka Burke'a, Katie, od lat walczy z rakiem, Harley podeszłą do niego i przedstawiła go „Panu White'owi'. Para ostatecznie przekonała mężczyznę, aby wykorzystał swoje zasoby do zbudowania parku rozrywki dla swojej córki, by podnieść ją na duchu. Joker pomógł Burke'owi nakreślić plany parku, sam formułując wiele atrakcji, przygotowując się do projektu, podczas gdy Harley została psychiatrą milionera, pomagając mu poradzić sobie ze swoją tragiczną sytuacją, umożliwiając sobie pełny dostęp do manipulowania emocjami Burke'a.

Zachęcony przez Harley, milioner zrezygnował się z pracy i pracował w parku w pełnym wymiarze godzin, spędzając czas z córką w szpitalu i wykorzystując rysunki, które wykonała jako inspirację do przejażdżek na kolejkach, obiecując jej, że będzie pierwszą, która zobacz park, zanim się otworzy. Jednak, gdy stan Katie się pogorszył, Joker skierował Burke'a do dr Penelope Young, aspirującej terapeutki, która wtedy pracowała w Arkham Asylum. Milioner i psycholg nie wiedzą, że manipulował młodą kobietą pod tym samym pseudonimem dla kilku innych planów, które przygotowywał w psychiatryku, i wiedział, że chociaż jej leki pomogą Katie na krótką metę, pozwalając mu na czas potrzebny na ukończenie parku rozrywki ostatecznie pogorszą jej stan i zapewnią powolną i bolesną śmierć.

W końcu Burke był w stanie ukończyć park Seagate, ponieważ jego córka wydawała się w końcu radzić sobie lepiej. Zbudowano go u wybrzeży Gotham City na szczycie jednej z jego platform wiertniczych, a jedyną przeszkodą było to, że kilku inspektorów groziło zamknięciem parku ze względów bezpieczeństwa . W odpowiedzi Joker zamordował inspektorów, mówiąc Burke'owi, że udało mu się przekonać ich do zatwierdzenia parku i był w stanie raz na zawsze zakończyć projekt. Eksperymentalne leki dr Young w końcu zaczęły odbijać się na Katie. Instruował terapeutkę, która nie wiedząc o prawdziwym niebezpieczeństwie kryjącym się w jej lekach, które skaził Joker, widziała dziewczynę jako przydatny obiekt testowy do dalszych badań. Potroiła jej dawkę leków. Zgodnie z planem, to przyspieszyło rozwój raka Katie i spowodowało znacznie wolniejszą i bolesną śmierć młodej dziewczyny.

Joker, nadal udający Jacka White'a, obwiniał Burke'a o śmierć własnej córki, sugerując, że Gotham General, szpital, w którym przebywała przed spotkaniem z nim i Harley, nie był odpowiednim miejscem, w którym powinna przebywać Katie. Udało mu się przekonać go, by wydzierżawił mu park teraz, gdy jego motywacja i córka zniknęły. Harleen potwierdziła mężczyźnie, że jego ból i poczucie nędzy nigdy nie przeminą. Pociągając za ostatni sznurek, Joker przekonał Burke'a do popełnienia samobójstwa i dał mu własne pigułki, aby zapewnić szybką i spokojną śmierć.

Zgodził się, ale kiedy wziął tabletki w swoim biurze w parku, okazało się, że były one zmieszane z zabawną toksyną Jokera, powodując, że umierał w łóżku powoli i boleśnie z uśmiechem na twarzy i w końcu zdał sobie sprawę kim jest jego domniemany przyjaciel. Park pozostał nieotwarty, ponieważ nigdy nie otrzymał zezwolenia, z racji na zamordowanie inspektorów przez Jokera, a status Edwarda Burke'a został oficjalnie oznaczony przez GCPD jako „zaginiony”, ponieważ nigdy nie znaleziono ciała. Nieznany władzom morderca zostawił jego zwłoki, aby zgniły w biurze, a ciało ostatecznie rozłożyło się do szkieletu, gdy przekształcił park w nową bazę operacyjną.

Mając go pod całkowitą kontrolą, Joker, Harley i dziesiątki ich zwolenników zaatakowali GCPD i uprowadzili komisarza Gordona oraz kilkunastu funkcjonariuszy policji. Przynajmniej jeden z tych nieszczęsnych oficerów został brutalnie torturowany i zamordowany przez Księcia Zbrodni, który zaczął nosić jego poplamiony krwią mundur. Udając zakładnika, Joker kazał kilku swoim ludziom pilnować się w jednej ze swoich kryjówek i czekał na pojawienie się Batgirl. Przybyła do kryjówki i pokonała wszystkich jego ludzi. Była zaskoczona i przerażona, gdy uświadamia sobie, że pozornym oficerem, którego ratowała, był Joker, z którym nigdy nie zmierzyła się bez Batmana u boku.

Drwiąc z niej, poinformował ją, że komisarz Gordon i kilku jego funkcjonariuszy są przetrzymywani jako zakładnicy w parku rozrywki Seagate i tylko ona i Robin mogą go uratować. Groził zamordowaniem jej ojca, jeśli Batman zostanie poinformowany o sytuacji. Gdy wszystko poszło zgodnie z planem, Joker uciekł i pozwolił Batgirl iść do parku, przewidując, że z powodu braku doświadczenia w takich sytuacjach, poinformuje również Robina. Wierząc, że pomocnicy Batmana odwracają swoją uwagę od planów złoczyńcy, miał nadzieję, że ich śmierć pozwoli mu powrócić do pierwotnej relacji z Mrocznym Rycerzem, czyli po prostu walką jeden na jeden.

Przekształcili park w śmiertelną pułapkę, wysadzili niektóre miejsca w nim materiałami wybuchowymi i roześmianą toksyną oraz przetrzymywali różnych funkcjonariuszy policji jako zakładników, niektórzy zostali torturowani i zamordowani. Z okazji zbliżających się Walentynek Joker i Harley planowali zabić Batgirl i Robina, co miało byc pokręconym prezentem świątecznym dla Batmana, który wciąż borykał się ze stratą Jasona. Gdy pomocnicy Mrocznego Rycerza udali się do windy i uratowali oficera przetrzymywanego jako zakładnika, Joker wystrzelił w nich z granatnika, poświęcając przy tym kilku swoich popleczników.

Tim i Barbara byli zmuszeni odeprzeć dziesiątki zwolenników Jokera, przejść przez śmiertelne pułapki, dezaktywować bomby zegarowe i ostatecznie zmierzyć się z nim i Harley. Pomimo małych szans, złoczyńcy zostali ostatecznie pokonani przez współpracujących Batgirl i Robina, a ich plany dalszego niszczenia rodziny Batmana zostały zrujnowane. Niestety, podczas nalotu policji na park, Joker wykorzystał Harley jako zakładniczkę i po nieudanym zamachu na życie Robina zeskoczył z platformy wiertniczej ze spadochronem, uciekając na brzeg, pozostawiając Quinn, który została aresztowana i wróciła do Arkham Asylum.

Road to Arkham[]

Mniej więcej rok po wydarzeniach w Seagate Park ostateczne plany Jokera, tworzone przez lata, w końcu urzeczywistniły się w Arkham Asylum w postaci Projektu Tytan, kierowanego przez jego pionka, Penelope Young. Obejmował badanie i stworzenie związku chemicznego, który wzmocniłby siły pacjentów w celu radzenia sobie z bardziej ekstremalnymi terapiami, podczas gdy terapeutka dostrzegła również perspektywę wyhodowania unikalnej klasy metaludzi, która przyniosłaby zyski. Joker specjalnie zaplanował wykorzystanie ukończonej formuły Tytana, aby stworzyć armię potworów będących całkowicie pod jego kontrolą, mających zniszczyć Gotham i zakończyć jego bitwę z Batmanem.

Kontynuując manipulację doktor Young pod pseudonimem Jack White, Joker sfinansował projekt i pociągnął za sznurki, aby przenieść Bane'a do szpitala psychiatrycznego, aby pozyskać od niego jad, który miał wykorzystać jako podstawę dla serum Tytana. Po tym, jak terapeutka dowiedziała się, że Joker i Jack White są jedną i tą samą osobą, zmieniła zdanie i odesłała złoczyńcy z powrotem jego pieniądze. W odpowiedzi uciekł z azylu i uknuł zamieszki w Arkham, aby sam zdobyć formułę i stworzyć armię.

W ramach planów złoczyńcy Harley stopniowo przekonała personel azylu, że się leczy i ostatecznie pozwolono jej pomagać w codziennych operacjach, dając jej dostęp do ograniczonych części psychiatryka. Człowiek Jokera w Blackgate podpalił ośrodek, a Harley po cichu wypuścił kilku więźniów, w tym Stracha na Wróble i Zsasza, którzy byli świadomi, że są częścią planów Jokera.

Skradając się w Arkham Asylum, Harley udała się do poczekalni Bane'a, by go uśpić. Chciałą go uciszyć. Następnie poszła do pokoju kontroli bezpieczeństwa, obserwowała monitory i czekała na przybycie Jokera do aresztu, co miało być dla niej sygnałem.

Batman: Arkham Asylum[]

Podczas gdy Batman eskortował Jokera na oddział intensywnej terapii w Arkham Asylum, Harley była już w pokoju kontroli bezpieczeństwa. Gdy się uwolnił, pozwaliła mu uciec i zrealizować przejęcie azylu. Następnie przystąpił do uwolnienia wszystkich swoich zwolenników z ich cel, by zaatakować Batmana. Harley następnie wzięła naczelnika Quincy Sharpa jako zakładnika, biorąc w posiadanie jego ozdobną laskę, a także jego dowód osobisty i skontaktował się z Mrocznym Rycerzem przez komputer. Twierdziła, że ​​Joker zarządza teraz wyspą i zastępuje naczelnika. Powiedziała także, że urządza przyjęcie z okazji powrotu do domu, a Batman jest gościem honorowym.

Dał Harley jedną szansę na poddanie się, ale odmówiła, po czym roztrzaskała swój monitor laską Sharpa, odcinając zasilanie. Kiedy udał się do szybu windy, pojawiła się, stwierdzając, że Joker nie musi jeszcze go widzieć. Wysadziła przewód windy, powodując, spadła na piętro niżej i pojechałą na górę, prawie zabijając ochroniarza o imieniu Henry Smith, którego uratował Batman. Następnie Harley przegrupował się z Frankiem Bolesem, który wziął komisarza Gordona jako zakładnika. Oboje przystąpili do zabezpieczania frontowego wejścia do Centrum Intensywnego Terapii. Joker pozbył się jej towarzysza, który przeżył swoją użyteczność, a Harley wzięła Gordona i kontynuowała bez niego.

Quinn z z zakładnikiem jako pierwsza udała się do Batmobilu, rozkazując swoim zbirom, by się do niego włamali. Następnie udała się do Centrum Medycznego i usiadła w głównym wejściu z Gordonem przywiązanym do ławki, odpoczywając podczas swojej przerwy. Batman w końcu ich wyśledził i znalazł Harley mruczącą do siebie, ale nie był w stanie do niej dotrzeć ze względu na blokującą ją bramę bezpieczeństwa energetycznego. Zauważywszy Batmana, kazała mu się włamać. Zapytał, gdzie jest Gordon, na co ona stwierdziła, że wolałby nie wiedzieć. Komisarz krzyknął do Mrocznego Rycerza, a Harley kazała mu się zamknąć i rzuciła w niego szklanym kubkiem.

Nazwał ją szurniętą suką. Joker skontaktował się z nią przez komputer, przez co pisnęła zaskoczona. Zapytał, dlaczego Batman był w Centrum Medycznym, skoro było za wcześnie. Harley przeprosiła i pocałowała go przez monitor, prosząc go, by się na nią nie gniewał. Powiedział, że nie umie być na nią zły i się rozłączył. Powiedziała, że Batman musi znaleźć inną drogę do środka i pożegnać się z nią, po czym wyszła z pokoju. Zabrała Gordona do obszaru, gdzie przetrzymywali Bane'a, rozkazując Jokerowi zabić komisarza, jeśli ktoś zauważyłby w pobliżu Mrocznego Rycerza.

Batman podążył do Skrzydła Medycznego,śladem tytoniu pozostawionym przez Gordona, pokonał Harley, rozbił szklany sufit i uratował Gordona. Harley jednak uniknął schwytania po tym, jak Bane zaatakował superbohatera. Wróciła do naczelnika Sharpa i podążyła za Mrocznym Rycerzem do rezydencji Arkham. Natknęła się na leżącego na podłodze oszołomionego Batmana po tym, jak duża eksplozja w gabinecie naczelnika zabiła Dr. Young.

Następnie zdjęła taśmę z ust Sharpa i uderzyła go laską w głowę, przypadkowo odrywając jej czubek. Zostawiła kilku zbirów, by zabrali Batmana na „imprezę”, ale pokonał ich i użył śladów DNA naczelnika z ułamanego czubka laski, by podążyć za Quinn. Udała się do więzienia z naczelnikiem, zmuszając go do przeczytania różnych pogróżek napisanych do Jokera przez interkom Arkham i torturowała go, gdy się wahał i ją obraził.

Po zlokalizowaniu naczelnika zamkniętego w opuszczonym pomieszczeniu kontrolnym, Batman zobaczył Harley na pobliskim monitorze, mijającą celę Poison Ivy. Mimo że nie znajdowała się na „liście gości”, przekonała przyjaciółkę, by ją uwolniła. Gdy odeszła i przesłała jej buziaka, Quinn westchnęła i nazwała ją dobrym dzieckiem.

Batman podążył za Harley i pokonał różne jej pułapki, dopóki nie natknął się na kilku zbirów. Zatrzymałą jego marsz, rażając prądem ochroniarza w ramach demonstracji. Ostatecznie ominął tę przeszkodę, przebił się przez pozostałych skazanych z Blackgate i uciekł pacjentom psychiatrycznym, zanim piętnastu pozostałych bandytów zaatakowało go w bloku więziennym Extreme Incarceration.

Po tym, jak zostali pokonani, Joker zdecydował, że Harley go zawiodła i usunął ją z „listy gości”, ku jej irytacji. W gniewie użyła swoich akrobatycznych umiejętności, by zaatakować Batmana, ale została z łatwością pokonana. Batman wziął jej „listę gości” i zeskanował jej rękę, pobierając jej odciski palców.

Batman zamknął Harley w sąsiedniej celi, a ona przypadkowo ujawnił lokalizację Jokera i stwierdziła, że ją uratuje. Superbohater zostawił ją płaczącą samą w celi. Po wejściu do pobliskiego pokoju, aby zbadać świecące zielone trofeum umieszczone tam przez Człowieka-Zagadkę, został uwięziony w środku. Harley szydziła z tego, że wpadł w jej pułapkę, sugerując, że kazała Riddlerowi umieścić tam trofeum, aby go uwięzić. Batman użył swojego wybuchowego żelu, aby zniszczyć ścianę nad celą i wspiął się z powrotem do bloku, co skłoniło zszokowaną Quinn do wzdrygnięcia się i zdenerwowania się, że się stamtąd wydostał.

Można bezpiecznie założyć, że Quinn została odeskortowana z powrotem do swojej celi przez ocalały personel Arkham po ostatecznej porażce Jokera.

Po Arkham[]

Sześć miesięcy później Harley została uwięziony w celi o zaostrzonym rygorze, wierząc, że szerzące się pogłoski, że Joker umiera, są fałszywe. Jednak jej nadzieje zostały wkrótce rozwiane, gdy podsłuchuje rozmowę pewnych strażników, która nie tylko potwierdza jego krótką żywotność, ale także spisek mający na celu jego zabicie. Morduje i zastępuje jednego ze strażników planujących spisek na Jokera i ratuje go w samym środku zamachu na jego życie.

Porywa łódź zaopatrzeniową i używa jej, by wkraść się do niedawno ukończonego Arkham City, tworząc bazę operacyjną jej i Jokera w opuszczonej fabryce. Według Hugo Strange, nieunikniony los ukochanego ma na nią duży wpływ, powodując, że popada w depresję i przyjmuje coraz bardziej bojowe podejście.

Harley Quinn i jej poplecznik skoczyli z kilkoma więźniami po leki, ale zostali pokonani przez Robina. W innym numerze pokazano, że była bardzo zazdrosna o Scarface, który był dla Jokera znacznie zabawniejszy. "Przypadkiem" wrzuciła lalkę do pieca i przeprosiła. Wzięto kolejną kopię zabawki. Książe Zbrodni lubił bawić się jej umysłem.

Kiedy Joker został postawiony przed sądem przez Two-Face, Harley pojawił się jako jego prawnik. Po tym, jak został uznany za winnego i skazany na śmierć, przybył Batman i cały sąd pogrążył się w chaosie, umożliwiając skazanemu i jego dziewczynie ucieczkę ze swoim gangiem.

Batman: Arkham City[]

Harley Quinn przejęła wiele obowiązków przywódcy gangu Jokera z powodu jego choroby i stała się bardziej złośliwa i zabójcza niż wcześniej z powodu swojego gniewu związanego ze zdrowiem ukochanego. Nadzorowała nawet porwanie Nory Fries, żony pana Freeze. Krótko po tym, jak Batman ratuje Kobietę Kot przed Two-Facem, Harley rozpoczyna atak na Centrum Medyczne Arkham City i porywa jedną z lekarek, zabierając ją do Joker's Funland w starym kompleksie Sionis Industries, a także sugeruje, że ostatni lekarz został stracony za porażkę w szukaniu lekarstwa.

Kiedy Batman przychodzi po nią, Harley czuwa nad lekarką, którą porwała, omal nie każe stracić jej za porażkę. Kiedy superbohater się ujawnił i pokonał jej gang, beszta go, a później znika w prywatnym biurze Jokera, zapieczętowując za sobą drzwi, chociaż spotyka Clayface-Jokera i przez chwilę myli go z oryginałem, zanim zdaje sobie sprawę ze swojego błędu.

Kiedy Batman przybywa, Harley płacze nad martwym ciałem Jokera tylko po to, by ujawnić, że była to pułapka i atakuje go wraz z ukochanym.

Gdy superbohater jest zarażony tą samą trucizną, która zabija Księcia Zbrodni, Quinn ma oko na Mrocznego Rycerza, gdy ten próbuje uratować Mr. Freeze'a przed Pingwinem. Po jego uratowaniu i stworzeniu lekarstwa Harley kradnie je i podaje Jokerowi. Czując się ożywiony, znów zaczyna zachowywać się jak dawniej i wznawia swoją miłość i nienawiść do dziewczyny. Ścigając go, by odzyskać lekarstwo, Batman znajduje związaną i zakneblowaną Harley.

Batman zostawia ją i kontynuuje pościg za Jokerem. W rzeczywistości nie była w stanie dostarczyć lekarstwa ukochanemu, ponieważ Talia al Ghul przechwyciła je i ukradła, a także związała ją przed biurem Księcia Zbrodni, zanim miała szansę je dostarczyć.

Harley znajdowała się przed teatrem Monarch, gdy Batman wyniósł z niego martwe ciało Jokera. Na ten widok upadła na kolana szlochając w niekontrolowany sposób. Strażnicy sugerują, że przejęła jego operacje; niemniej jednak jej pozycja jest niepewna, ponieważ wielu uważa, że ​​nie przetrwałaby bez wsparcia Jokera, a wielu członków wyraża chęć ucieczki z gangu lub uzurpowania jej (niektórzy członkowie gangu planują nawet ją zgwałcić, sugerując, że jej życie jest w większym niebezpieczeństwie niż zdaje sobie sprawę).

Harley Quinn's Revenge[]

Natychmiast po śmierci Jokera Harley przegrupowała gang klauna i zastawił pułapkę na funkcjonariuszy przybywających do Arkham City w celu odwetu za jego śmierć, ale została szybko znokautowany przez funkcjonariuszy i zabrana do aresztu. Podczas pobytu na oddziale psychiatrycznym, gdy Arkham Asylum byo przygotowywany do ponownego otwarcia, Harley zdołała uciec i ukradła materiały wybuchowe z GCPD i ponownie zjednoczyła gang Jokera w Dzielnicy Przemysłowej w ruinach Arkham. Zastawiając zasadzkę na siły SWAT, które przeczesywały miasto, aby znaleźć kolejnych bandytów do ewakuacji do więzienia Blackgate, siły Quinna porwały dwóch funkcjonariuszy policji i utrzymywały dzielnicę w zamknięciu przed GCPD, zmuszając komisarza Gordona do zorganizowania obserwacji okolicy. Gordon wezwał Barmana i opowiedział o zakładnikach,. Superbohater wszedłna teren gangu, aby ich uratować, i udał się do Huty, aby znaleźć jednego z dwóch gliniarzy. Odkrywając, że Harley ma tajną bazę w stoczni, Mroczny Rycerz przesłuchuje jej zbirów w celu uzyskania informacji na temat bazy i ostatecznie znajduje wejście.

Kiedy Batman przybył i uratował dwóch oficerów, Quinn zraniła go i zamknęła go w hermetycznej szklanej kuli w gigantycznym pomniku jej ukochanego. Dwa dni później Robin przybył i znalazł pas z narzędziami Batmana.

W końcu staje twarzą w twarz z Mrocznym Rycerzem w gigantycznej świątyni Jokera i walczy z Harley i jej poplecznikami, aby odzyskać kartę odblokowującą piłkę, w której uwięziony był Batman. Wracając do świątyni, Quinn spuszcza na Robina wzmocnionego Tytanem zbira, który pokonuje go i uwalnia Mrocznego Rycerza. Następnie Harley aktywuje kolejny krok w swoim planie; uzbrajanie terenu bombami skradzionymi z GCPD, zmuszając Batmana do polowania na nie, podczas gdy Robin ratuje pozostałych funkcjonariuszy policji.

Zdając sobie sprawę, że jest bliska porażki, Quinn wzywa superbohatera z powrotem do świątyni, gdzie zaczyna się jej ostateczny plan - aktywacja mechanicznych strażników Wonder City (skradzionych przez Jokera podczas Protocol 10) i obserwowanie walki z dziesięciostopowej rzeźby Księcia Zbrodni. Mroczny Rycerz niszczy roboty, a następnie kieruje się do Harley Quinn, która w swoim ostatnim kroku zemsty aktywuje bombę ukrytą w rzeźbie Jokera, planując zabić Batmana, Robina, a nawet samą siebie, by ponownie połączyć się z ukochanym.

Superbohater jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo Quinn i sobie, ale wkrótce obawia się, że Robin zginie w eksplozji. Harley rozkoszuje się udręką Batmana i porusza się, by dźgnąć go w serce i zakończyć swoją zemstę, tylko po to, by zostać znokautowana przez jeden z pocisków Robina, gdy okazuje się, że młody bohater żyje i ma się dobrze. Harley Quinn zostaje ponownie aresztowana przez Gordona, podczas gdy Mroczny Rycerz odchodzi, wciąż psychicznie zdewastowany po śmierci Tali i Jokera, ale Robin zapewnia, że będzie z nim dobrze. Gdy plany superzłoczyńcy zostają zrujnowane, jej gang zostaje zatrzymany przez policję w Gotham, a Arkham City zostaje ostatecznie i oficjalnie zamknięte.

Po Arkham City[]

Po tym, jak jej plany zemsty zostały udaremnione przez Batmana i Robina, Quinn została osadzona w więzieniu Stone Ridge wraz z resztą byłych mieszkańców Arkham City, gdzie wciąż była nawiedzana przez śmierć swojego chłopaka. Zdeterminowana, by przezwyciężyć swój smutek, Harley poświęciła się oddaleniu się od duchów swojej przeszłości, zamierzając zacząć od nowa, tak jak chciałby tego Joker i zapewniała, że jego dziedzictwo zostanie zapamiętane w Gotham na wieczność.

Po tym, jak komisarz Gordon zostaje zarażony Toksyną Jokera w ramach pośmiertnego planu klauna, Batman zabrał Quinn do ruin Arkham City, mając nadzieję, że może dostarczyć antidotum ukryte w jej starej siedzibie, Sionis Steel Mill. Udając skruchę za swoje przeszłe zbrodnie i potrzebę odpokutowania za nie, Harley ujawniła swoją starą lokalizację, potajemnie prowadząc go w pułapkę, gdzie zwerbowała Killer Croca do pilnowania chemikaliów w jej ostatnich chwilach w więzieniu. Po tym, jak przypuszczalnie zajęto się Batmanem, Quinn uciekła do Gotham i zlokalizowała Pingwina, dochodząc do siebie po fatalnej nocy w Arkham City, gdzie zawarła partnerstwo między ich gangami, przypieczętowując umowę pocałunkiem.

Miesiące później, po tym, jak ona i Cobblepot sprzymierzyli się ze Strachem na Wróble w spisku mającym na celu zniszczenie Gotham i jego strażnika, Harley udała się do Bludhaven, aby uwolnić Poison Ivy z więzienia, walcząc z lokalną policją.

Batman: Arkham Knight[]

Dziewięć miesięcy po śmierci i kremacji Jokera, a także zamknięciu Arkham City, Quinn pozostała przy ścisłej kontroli gangu zmarłego złoczyńcy. Pomimo tego, że kilku członków porzuciło jej plany, była w stanie poprowadzić setki ludzi do wojny gangów z armią Pingwina i podtrzymać spuściznę Księcia Zbrodni. W końcu jednak Quinn nawiązała manipulacyjne partnerstwo z Cobblepotem, gdy zdała sobie sprawę, że zasoby, które posiadał, a także jego powiązania z przestępczym półświatkiem Gotham, mogą się przydać.

Ostatecznie sojusz się opłacił, ponieważ Crane skontaktował się z nimi i poprosił o spotkanie w jego kryjówce w Chinatown. Pomimo zastrzeżeń Pingwina, Strach na Wróble nalegał również, aby Quinn wydostała Poison Ivy z aresztu w departamencie policji w Blüdhaven, wierząc, że będzie nieocenionym sojusznikiem, a jej związek z Harley pomoże w ułatwieniu sojuszu.

Quinn postąpiłła zgodnie z jego zaleceniem i włamała się do wydziału policji, zostawiając za sobą ślady chaosu i śmierci, jednocześnie walcząc z resztkami swojej moralności (w postaci Harleen). Po odpędzeniu Nightwinga z pomocą roślin Ivy, Harley eskortowała przyjaciółkę na spotkanie prowadzone przez Stracha na Wróble, w skład którego wchodzili również Two Face, Pingwin i Człowiek-Zagadka. Po przedstawieniu ich Rycerzowi Arkham, nowemu złoczyńcy Gotham, który żywił nienawiść do Batmana i miał własne plany zemsty, oraz zaproponował, aby wszyscy złoczyńcy współpracowali w celu ostatecznego zniszczenia superbohatera w noc Halloween. Strach na Wróble dał każdemu złoczyńcy czas na przemyślenie jego propozycji.

Zwołując jeszcze jedno, ostatnie spotkanie w opuszczonych ruinach Arkham Asylum, które od tego czasu Strach na Wróble przekształcił w bazę operacyjną, Crane przedstawił swoje plany i poprosił o lojalność w wykonaniu ich. Jednak gdy skontaktował się z Ivy, powiedziała, że ​​nie jest zainteresowana jego zemstą na Batmanie i odmówiła współpracy z nim. Strach na wróble postanowił ją schwytać i użyć w eksperymencie. Testował swoją toksynę strachu, podczas gdy Harley pracowała nad swoim własnym planem.

Z Quinn skontaktował się wcześniej człowiek nazwiskiem Henry Adams, dyrektor Akademii McCallum, jednej z najbardziej prestiżowych szkół w Gotham, który twierdził, że był jednym z tysięcy osób, które dziewięć miesięcy wcześniej otrzymały skażoną krew Jokera. Ujawniając, że ponieważ nie został wyleczony na czas, powoli zmieniał się w samego Księcia Zbrodni. Harley zgodziła się pomóc mu w planie zlokalizowania drugiego zarażonego Jokera.

Innymi zainfekowanymi byli członkini zarządu Queen Industries, Christina Bell; zawodowy piosenkarz Jonathan Brown, lepiej znany pod pseudonimem Johnny Charisma i były zawodowy wojownik i mistrz wagi ciężkiej, Albert King, znany również jako Goliat. Zanim podano im lekarstwo, krew Jokera zasymilowała się już z ich krwiobiegiem, a wraz z nią jego świadomością. Z krwią złoczyńcy zawierającą zarówno serum Tytana, jak i chemikalia i toksyny, transfuzje tworzą silnie zmutowaną chorobę, która infekuje mózg i zmusza ofiary do zachowywania się podobnie do pierwotnego gospodarza, Jokera . Teraz tylko imitacje Księcia Zbrodnii dokonywały brutalnych masowych morderstw oraz aktów skrajnego sadyzmu i megalomanii.

Christina Bell zamordowała jedenastu członków zarządu podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy, podcinając im gardła nożem i wycinając na ich twarzach uśmiech Glasgow, dziedzicząc przy tym obsesję Jokera na punkcie Batmana. Albert King przejął jego zamiłowanie do sadystycznej przemocy i oderwał ramiona trzem członkom swojej najbliższej rodziny, zmuszając ich do udziału w zawodach siłowania się na rękę, używając ich krwi, by namalował uśmiech Jokera na swojej twarzy. Wreszcie, Johnny Charisma zabił jedną ze swoich groupies w śpiączkę, gdyż odziedziczył ogromne ego i miłość do uwagi. Batmanowi udało się ostatecznie poddać ich kwarantannie w opuszczonym kompleksie kin, który wcześniej wykupił jako Bruce Wayne i przekształcił w ośrodek bezpieczeństwa.

Jednak ostatecznym ciosem Jokera była transfuzja, którą dokonał Batmanowi w Arkham City, ponieważ naprawdę pragnął przejąć kontrolę nad jego umysłem, ciałem i zasobami, zamknąć świadomość bohatera w maleńkim zakątku własnego umysłu i ostatecznie zjednoczyć się ze swoim odwiecznym nemezis. Batman został wyleczony z choroby Tytana tej samej nocy, której został zarażony.

Zgodnie z przewidywaniami Henry'ego, Mroczny Rycerz w końcu nawiązał z nim kontakt i przymusowo odprowadził go do strefy kwarantanny, gdzie pozostali zarażeni byli przetrzymywani do czasu opracowania lekarstwa. Z manipulacyjną i samoświadomą osobowością Henry był w stanie wytrzymać fizyczne zmiany spowodowane krwią Jokera, dopóki nie nadszedł odpowiedni moment w którym oszukał Batmana, by uwierzył, że dyrektor jest odporny.

Podczas gdy Harley wierzyła, że celem Henry'ego było uwolnienie pozostałych Jokerów ze swoim gangiem i wywołanie fali chaosu na świecie, jego prawdziwym celem, pod wpływem wirusa, było wykorzystanie jej w skomplikowanym planie zlokalizowania i zamordowania drugiego zarażonego, żeby oczyścić pulę genetyczną Jokera, ponieważ złoczyńca znalazł już swojego idealnego następce. Był w rzeczywistości sam Batman, o czym nie wiedział henry, będąc niczym innym jak kolejną podróbką, zapewniającą, że będzie podtrzymywał wizerunek złoczyńcy w sposób, który tylko Książe Zbrodni uważa za stosowny.

Kiedy nadszedł właściwy czas, Henry zmienił środki bezpieczeństwa, aby umożliwić Harley i jej gangowi wejście do bazy w celu uwolnienia innych ofiar zarażonych Jokerem i zabicia Robina. Gdy jej ludzie próbowali zamordować Robina, przejęła całkowitą kontrolę nad strefą i odnowiła jej fragmenty, by przypominały świątynię jej ukochanego i jej wieczną miłości do psychopatycznego masowego mordercy, podobnie jak dziewięć miesięcy wcześniej w Arkham City. Widząc zarażonych jako swoje dzieci i następne pokolenie Jokera, Harley postrzegała ich jako swoją ostatnią szansę na znalezienie śladu złoczyńcy w swoim życiu i planowała wkroczyć z nimi w szał chaosu i zniszczenia. Jednak po tym, jak Henry powiadomił Batmana o sytuacji, aby wciągnąć go w pułapkę, ten udał się do kin, aby zneutralizować wszystkich zarażonych Jokerem i zatrzymać Harley i jej gang.

Gdy jej ludzie umacniali swoją władzę nad kompleksem, trzech zarażonych zaczęło realizować własne cele przy ich wsparciu ludźmi i sprzętem. Christina Bell miała kilku członków gangu, którzy patrolowali korytarze, które składały się na nawiedzony dom, po zastrzeleniu jednej, doskonale wiedząc, że Batman przybędzie, aby ją uratować. Albert King utworzył prowizoryczny pierścień bojowy w zachodnim stylu, pokonując i zabijając trzech członków gangu Harleya, gdy czekał na przybycie superbohatera, z zamiarem zmasakrowania go na krwawą miazgę.

Na koniec Johnny Charisma przejął kontrolę nad sceną dźwiękową, rozstawił paczki dynamitu w całym pokoju i założył kamizelkę kuloodporną, śpiewając dla Batmana. Bohater rzeczywiście widział, jak Joker śpiewa do niego z powodu toksyny w krwi, drwiąc ze śmierci swoich rodziców, sojuszników i Talii. Pomimo tych przeszkód Batman był w stanie pokonać wszystkich ludzi Harley i odzyskać zarażonego Jokerem z pomocą Robina.

Jednak Henry ujawnia się i wzięciu Harley jako zakładniczki, morduje resztę zarażonych pistoletem, uważając ich za hańbę dla oryginału. Następnie celuje w Batmana, gdy wpływ Jokera na Mrocznego Rycerza staje się silniejszy, a świadomość Księcia Zbrodni komentuje cały przebieg wydarzeń w jego umyśle. Następnie złoczyńca deklaruje, że chociaż Henry jest dla niego imponującym nosicielem, nadal nie może się równać z jego nemezis, ponieważ niewielka część poprzedniej osobowości zakażonego wychodzi na jaw i wpływa na niego na w celu popełnienia samobójstwa, w wyniku czego życie wszystkich czterech niewinnych nosicieli zostaje zrujnowane i skończone z jednej przyczyny.

Batman przenosi Harley, teraz złamaną emocjonalnie, do jednej z cel kwarantanny, gdy jej gang raz na zawsze się rozpada. Gdy jej stabilność emocjonalna została ponownie zniszczona, jej plany zemsty popsuły się, a Joker odszedł raz na zawsze, ponieważ jego pozostała świadomość zostanie zamknięta w umyśle Batmana na wieczność po tym, jak bohater po raz ostatni pokona swojego wroga, Harley straciła wszelką motywację by nadal bronić spuścizny złoczyńcy, podczas gdy reszta jej gangu oderwała się od niej i rozwiązała sojusz. Dziedzictwo Jokera ostatecznie rozpadło się w nicość, a jego plany zostały zrujnowane, w Gotham w końcu nastał pokój, a Quinn raz na zawsze została zamknięta za kratkami.

Harley pojawiła się również w halucynacji wywołanej toksynami Jokera, gdzie była jedyną uczestniczką jego pogrzebu, gdzie niekontrolowanie szlochała z powodu jego śmierci, ku zdziwieniu i zmieszaniu zmarłego, zwłaszcza, że nie było tam prawie nikogo. Mimo to w dużej mierze zignorowała jego żądanie wyjaśnienia, dlaczego na pogrzebie nikogo nie było. Później w tej samej halucynacji Harley została wspomniana w artykule prasowym, że nie tylko poślubi Człowieka-Zagadkę, ale także spodziewa się z nim dziecka, co sugeruje, że nawet Quinn ostatecznie zdołał poradzić sobie ze stratą Jokera.

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości[]

Jakiś czas po wydarzeniach z Arkham Knight, Harley Quinn został uwolniona i ponownie wprowadzona do Legionu Samobójców, aby wziąć udział w kolejnej misji wysokiego ryzyka w zamian za krótszy wyrok. Drużyna zostaje wysłana przez Amandę Waller do Metropolis, gdzie odkrywa, że miasto jest atakowane przez Brainiaca, który zrobił pranie mózgu i przejął kontrolę nad Ligą Sprawiedliwości, w tym Supermanem, który, ku rozczarowaniu Legionu, jest jednym z ich celów, mają go zlikwidować.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Batman: Arkham Origins[]

W Arkham Origins strój Harleen był znacznie normalniejszy niż ten z późniejszych wydarzeń, ponieważ pracowała w więzieniu Blackgate i nie zaczęła swojego mrocznego życia przestępcy. Jej strój składał się z kolorów podobnych do jej strojów Harley, ale brakowało jej wielu charakterystycznych elementów. Włosy Harleen były upięte w kok, zaczesane na lewą stronę twarzy, zamiast charakterystycznych dwóch kucyków. Miała na sobie czerwoną bluzkę a na to biały kitel, z plakietką z imieniem przypiętą po lewej stronie klatki piersiowej. Nosiła czarne spodnie i spódnicę, czarne pończochy i czerwone szpilki.

Batman: Atak na Arkham[]

W kolejnych wystąpieniach jej strój był zupełnie inny, z nakryciem głowy podobnym do tego, który nosi jej animowana odpowiedniczka. Ma na sobie top ze wzorem w kratkę, który odsłaniał jej brzuch i pępek, a także luźną czarną rękawiczkę na lewej ręce i czarny rękaw na prawej. Miała na sobie czarno-czerwone spodnie z czerwonym wzorem w romby po prawej stronie i luźny pasek z diamentową sprzączką. Nosiła czarne buty, które kończyły się w połowie długości między kolanem a kostką.

Batgirl: A Matter of Family[]

Harley miała na sobie swój oryginalny czarno-czerwony strój błazna, taki sam jak w animowanym uniwersum DC, z tym wyjątkiem, że jej buty były raczej na obcasie, nie płaskie.

Batman: Arkham Asylum[]

Kostium Harley w Arkham Asylum był podobny do kostiumu pielęgniarki, w czerwono-białej, czarnej i fioletowej kolorystyce. Jej włosy były spięte w dwa kucyki, co jest jej najbardziej popularną fryzurą, aczkolwiek nieprzefarbowane na czarno i czerwono. Miała dużo makijażu, jej twarz była całkowicie biała, z różowym rumieńcem i czerwoną szminką. Nosiła maskę, a także plakietkę z imieniem Quincy Sharp. Jej ubranie składało się z białej koszuli, z nałożonym na nią fioletowo-czerwonym gorsetem, a także z czarnego chokera. Miała rękawiczki zakończone powyżej łokcia, które też były czerwone i fioletowe, choć w odwrotnej kolejności. Mała szczelina między topem a spódnicą ukazywała jej pępek. Jej pasek był gruby czarnym i skórzany ze złotą kwadratową sprzączką. Spódnica była biała i miała na sobie coś, co wyglądało na krew. Między nią a butami Harley była przerwa, w której widać było jej kabaretki. Obuwie, które nosiła, wyglądały na skórzane, lewy fioletowy i czerwony po prawej. Miały grube platformy. Ten wygląd spotkał się z negatywną reakcją zarówno fanów, jak i krytyków, ze względu na skrajne odejście od oryginalnego wyglądu Harley.

Batman: Arkham City[]

Jej strój wyglądał tu znacznie bardziej szorstko, tracąc elementy przypominające pielęgniarkę, maskę i plakietkę z nazwiskiem. Kolorystyka była tym razem wyłącznie czerwono-czarna. Wciąż miała swój czarny naszyjnik, kamizelkę, gorset, rękawiczki i buty. Nie miały już jednak platform. Jej włosy były spięte w dwa kucyki, a końce każdego z nich były ufarbowane na czerwono i czarno. Część gorsetu była identyczna jak ta z Arkham Asylum, a rękawiczki były podobne, jednak na wierzchu dłoni miała diamentowe wzory. Jej pasek był w dużej mierze taki sam, ale z bardziej zaokrągloną, srebrną sprzączką. Miała na sobie czarno-czerwone rajstopy z diamentowym wzorem z przodu ud. Buty były identyczne jak w jej poprzednich projektach, jednak brakowało im platform. Nosiła również tatuaż na prawym ramieniu i nad lewym udem, które prawdopodobnie zostały nabyte w więzieniu.

Zemsta Harley Quinn[]

Strój Harley był taki sam jak w grze podstawowej, jednak w innych kolorach. Jej włosy były czarne, a z lewej strony ufarbowane na czerwono. Biały makijaż zniknął, a na oczach był rozmazany i spływał po policzkach. Miała mały srebrny medalion i coś, co wyglądało na futerko przewiązane do rękawiczek. Jej gorset był czarny, z cienkimi czerwonymi paskami. Jedna rękawiczka była w tym samym kolorze, druga czerwona. Pas, który nosiła, również był inny, z czerwonej skóry, a jej rajstopy były całkowicie czarne, z wyjątkiem czerwonych diamentów. Buty były czerwone w kolanie i stopie, a reszta nogi była czarna.

Batman: Arkham Knight[]

Tutejszy strój Harley wydawał się być wariacją jej stroju z Arkham Asylum i Arkham City. Jej naszyjnik miał metalową obręcz, do której powędrowało dużo skórzanych pasków z jej ramion i pętli. Jej rękawy i kołnierz były białe i w tym samym stylu co w Arkham Asylum. Gorset został zmieniony, wykonany z pikowanej skóry. Miała jeszcze dwa skórzane paski wokół brzucha, z metalowymi ćwiekami. Nosiłą spódnicę, czarną, z białą koronką na górze i dole. Nie miała już rękawiczek, zamiast tego nosiła opaski z koronką wokół nadgarstków. Tatuaż na prawym ramieniu również został usunięty. Rajstopy, które miała na sobie, znów były czarno-czerwone, i nadal z diamentowymi wzorami na udzie, ale na każdym kolanie były metalowe ćwieki. Jej buty były podobne do tych z Ataku na Arkham, ale miały dwa różne kolory, zamiast jednego. W poświęconym jej dodatku, jej strój delikatnie różni się od tego z podstawowej gry. Jej włosy były nieco inne na grzywce i nosiła buty na wysokim obcasie, a nie płaskie. W całej serii Harley Quinn ma dość duże piersi, wąską talię i dość szerokie biodra.

Osobowość[]

Harley jest akademicko inteligentna i zainteresowała się kryminologią, ponieważ jej ojciec był przestępcą. Jako psychiatra Harley była odpowiedzialna, bardzo opiekuńcza i silnie wczuwała się w swoich pacjentów, na przykład zostawiając notatkę w celi Calendar Man z napisem: „Happy Holidays, Julian! – HQ”. Pomimo swojej inteligencji akademickiej Harley miała słabą moralność i brakowało jej zdrowego rozsądku, ponieważ nie dostrzegała, jak niebezpieczny i szkodliwy jest Joker. Podczas sesji z Jokerem Harley również nie dostrzegła sensu i przeceniała swoje umiejętności, ponieważ Joker był niezwykle przebiegły, co oznaczało, że mógł z łatwością wpłynąć na nią, aby poczuła do niego sympatię i rosnące uczucie. Na przykład Harley nie zdawała sobie sprawy, że podczas rozmów kwalifikacyjnych była manipulowana, by czuć sympatię do Jokera, ponieważ była znacznie mniej doświadczona w porównaniu z innymi psychiatrami z Arkham. Dlatego nieuchronnie zaczęła czuć się z nim związana i przeszła drastyczną zmianę.

Kiedy Harley zaakceptowała, że ​​jest zakochana w Jokerze, wykazała skrajne oznaki regresji (jak zauważyła dr Young), takie jak wyższy ton w jej głosie, stała się mniej asertywna i mniej inteligentna – prawdopodobnie po to, by się do niego zbliżyć. Na co dzień Harley jest wesoła i optymistyczna, ale też sadystyczna i maniakalna, czego być może nauczyła się od Jokera. Jednak w przeciwieństwie do niego, Harley często nie potrafi powstrzymać się przed walką i przemowami, co przyznała Pingwinowi, gdy uratowała Trujący Bluszcz z posterunku policji w Bludhaven. Często prowadziło to do podania tajnych informacji, które były korzystne dla Batmana lub powodowały, że go zaatakowała, ale szybko została pokonana. Tego typu zachowanie było często widoczne podczas incydentu w Arkham Asylum. Wykazywała także androfobię, gdy obrażała i kpiła z kilku mężczyzn, z wyjątkiem Jokera.

Podczas Incydentu w Arkham City stres związany z kiepskim zdrowiem Jokera zmienił osobowość Harley. Natychmiast po śmierci Jokera (w Zemście Harley Quinn) Harley stała się jeszcze bardziej bezwzględna i niebezpieczna, ponieważ nie była w stanie pogodzić się ze swoją stratą. Choć wciąż była sobą, Harley budziła duży niepokój wśród swoich popleczników, ponieważ w jednej z rozmów między zbirami, jeden z nich powiedział żeby jej nie „wkurzał”. Harley założyła nawet, że jakiś poplecznik ją podrywa i krzyczała, że nie może się równać z jej „panem J”, mimo że ten po prostu okazywał jej współczucie. Ponadto głos Harley stawał się coraz bardziej złowieszczy, maniakalny i wyższy, a nawet pojawiło się w niej nieco chęci samobójczych, co odzwierciedlało ekstremalny stres, przez który przeszła po śmierci Jokera.

Aż do Arkham Knight, Harley w końcu zaakceptowała śmierć Jokera, ale wciąż wspominała, jak tęskniła za jego obecnością i obwiniała za to Batmana. Pokazano, że Harley doświadcza psychozy, w której miała halucynacje głosu z czasów, gdy była lekarzem i halucynacje pisania na różnych ścianach. Głos Harleen Quinzel działał jak głos rozsądku dla obłąkanej i zmartwionej Harley Quinn. Zaprzeczając, a nawet rozważając lobotomię w celu pozbycia się głosów, mogły one reprezentować sumienie Harley wzywające ją do zaprzestania popełniania zbrodni – coś, co zostałoby stłumione, gdy Joker jeszcze żył. Aby poradzić sobie z tą psychozą, Harley mogła potencjalnie wyleczyć się z tego sama, korzystając z własnej wiedzy psychiatrycznej, ale to było mało prawdopodobne.

Podczas wydarzeń w Arkham Knight Harley stała się bardziej asertywna, zdolna i odzyskała znaczną część swojej niezależności. W rezultacie udało jej się nawet odkryć system komputerowy Batmana w studiu Panessa. Mogło to być spowodowane tym, że Harley nie była już pod wpływem rozkazów Jokera i pokazała, jak Joker „powstrzymywał ją” przed jej pełnym potencjałem. Nadal jednak wykazywała pewien stopień zależności od Jokera, gdy Henry Adams zachowywał się podobnie do niego. Ponadto kilku bandytów nazwało ją „Księżniczką Klauna Zbrodni”, co sugerowało, że Harley zastąpiła przestępczość opartą na klaunach Jokera w podziemiach Gotham City.

Podobnie jak Joker, czasami lekceważy swoje osobiste bezpieczeństwo. W szczególności po śmierci Jokera była gotowa umrzeć w wyniku zniszczenia własnej kryjówki tylko po to, by ponownie zjednać się z niedawno zmarłym Jokerem. W Atak na Arkham, kiedy Deadshot zaproponował, że zabije Harley Quinn dla Pingwina, była po prostu zirytowana jego propozycją.

Profil psychologiczny Batmana[]

Quinzel kończy rezydenturę psychiatryczną w więzieniu Blackgate. Wydaje się dziwne, że studentka próbowałaby pracować w placówce, która nie ma ochoty na rehabilitację swoich więźniów, ale być może jej zainteresowanie przestępczym umysłem przyniesie owoce.

Profil psychologiczny (przez dr Young)[]

Przeniesienie jest zawodowym niebezpieczeństwem, na które każdy psychiatra musi być przygotowany, ale dr Harleen Quinzel doświadczyła czegoś, co można określić jako urojone przeniesienie, w którym przekonała samą siebie, że ona i Joker są zakochani. Wykazując objawy choroby afektywnej dwubiegunowej, z wahaniami nastroju psychopaty jako czynnikiem sprawczym jej epizodów maniakalnych i depresyjnych, Quinzel wykazuje również wysoki poziom zależności od Jokera. Jego maltretowanie nadaje uzależnieniu wymiar sadomasochizmu.

Dodatkowe uwagi

W obecności Jokera wykazuje oznaki skrajnego regresu.

Nadmierna i intensywna psychologiczna kontrola, którą musiałam przejść tutaj, w Arkham, była w dużej mierze spowodowana jej wcześniejszym wypadnięciem z łask. Czasami jestem o tym urażona; sam pomysł, że mógłbym niewłaściwie związać się z Jokerem lub innymi więźniami, jest niedorzeczny

RYZYKO UCIECZKI?

Stale trzymać w separacji od Jokera!!!

Profil Arhham City: Dr Hugo Strange[]

Harleen Quinzel

A.K..A Harley Quinn

Zabawka Jokera, a czasami dziewczyna, Harley Quinn była szczęśliwa, że ​​opuściła Arkham Asylum, dopóki mogła być ze swoim ukochanym. Jej oddanie jest godne podziwu, ale jasne jest, że jego choroba również bardzo ją obciążyła. Jej zachowanie staje się coraz bardziej nieprzewidywalne i okrutne, ponieważ wydaje się być w stanie emocjonalnej metamorfozy, objawiającej się zmianą garderoby na bardziej wojowniczy, surowy wygląd.

Dr Hugo Strange: Dygresja

Zachowanie pani Quinn stało się coraz bardziej nieprzewidywalne i złośliwe.

~ Dr Hugo Strange

Profil Rycerza Arkham[]

Dr Harleen Frances Quinzel

Dr Harleen Quinzel, psychiatra z Arkham Asylum przydzielona do leczenia Jokera, zakochała się w swoim pacjencie, przyjmując własną obłąkaną tożsamość przestępczą. Pozostała u jego boku aż do jego śmierci w Arkham City, która, jak sądzi, padłą z rąk Batmana.

Pogrążona w żalu i chęci zemsty Harley brutalnie przejęła kontrolę nad gangiem Jokera, który groził rozpadem po jego śmierci. Uwolniona od dominującej osobowości swojego chłopaka, stała się niebezpieczną, nieprzewidywalną nową siłą w podziemiu Gotham City.

Ciekawostki[]

Arkham Origins[]

 • Mimo że przerywniki przedstawiały Harleen Quinzel z bardziej profesjonalnym tonem głosu zamiast jej standardowego głosu Harley Quinn (z jedynym wyjątkiem, gdy Jokerowi udaje się ją w pełni uwieść), używa tego drugiego w taśmach szantażu dla Alberto Falcone i Martina Jospha.

Arkham Asylum[]

 • Taśmy z wywiadami Harley opierają się na jej historii, przedstawionej w "Szalonej miłości", odcinku "The New Batman Adventures" i komiksie Paula Diniego; wszystkie oprócz drugiej i piątej taśmy przedstawiają ją parafrazującą kwestie, które wypowiedziała podczas sekwencji retrospekcji w odcinku.
  • Podobnie jak w taśmach Arkham Origins, taśmy z wywiadami Harleen Quinzel zawieały jej głos Harley Quinn, w przeciwieństwie do oryginalnego odcinka, gdzie miała bardziej profesjonalny ton głosu.
 • W pewnym momencie Batman może znaleźć zamknięte, od dawna opuszczone biuro Harley w Azylu, ozdobione plakatami i artykułami prasowymi Jokera, a także jej oryginalnym nakryciem głowy.
 • Harley jest nazywany Konfederatem Jokera w 19. kronice Arkham.

Atak na Arkham[]

 • Romans Harley Quinn z Deadshotem jest bazowany na wersji ich romansu z Nowego DC Comics.
 • Kradzież sklepu z zabawkami była podobna do pierwszego aktu kryminalnego Kobiety Kot w "Powrocie Batmana".

Arkham City[]

 • Jeśli gracz wejdzie do biura menedżera w hucie Sionis, zobaczy test ciążowy obok jej starego stroju z Arkham Asylum. Jeśli przybliży, zobaczy, że test jest pozytywny. Ponadto, jeśli znajdzie to przed końcem gry, Harley zaśpiewa wersję „Hush Little Baby” podczas napisów końcowych.
 • W "Harley quinn Revenge" sugeruje się, że mimo wszystko może nie być w ciąży, ponieważ w gabinecie menedżera leżą dziesiątki takich samych testów, które dają wynik negatywny. Ponadto, jeśli przeczytasz napis na pudełku w łóżeczku, sdowiesz się, że istnieje szansa na fałszywy alarm, wyjaśniając pozytywny wynik jej starym strojem.
  • W wywiadzie Sefton Hill, jeden z założycieli Rocksteady, potwierdził, że w rzeczywistości był to fałszywy alarm, a Harley nie jest w ciąży.
 • Na środku jest również widoczna kołyska dziecka, w środku kołysał się Scarface, pomalowany tak, by przypominał małego Jokera, co sugeruje, że Harley zaplanowała przybycie swojego dziecka na długo przed przystąpieniem do kolejnego testu.
 • W całej hucie znajdują się małe posągi Quinn trzymającej świecący balon. Jeśli gracz ich użyje, może usłyszeć, jak wypowiada wiadomość przeznaczoną dla bandytów Jokera; jednak zadaniem jest je zniszczyć w ramach wyzwania Człowieka-Zagadki. Jeśli ktoś pozostanie po śmierci Księcia Zbrodni, odtwarza nagranie płaczu Harley. Ponadto w "Harley Quinn Revenge" pojawiają się dodatkowe wiadomości, których gracz może wysłuchać.
 • Jeśli zostanie pokonany przez zbirów Jokera, od czasu do czasu będzie odtwarzana wiadomość od Harley zamiast wiadomości od zmarłego i będą jedynymi, które polecą po śmierci Księcia Zbrodni.
 • W "Batman: Arkham City Lockdown" Harley Quinn jest zawartością dodatkową wraz z Poison Ivy. Jej poziom odbywa się w Dzielnicy Przemysłowej i obejmuje sekwencję pościgu, w której używa rewolweru, aby spróbować powstrzymać Bataranga. Batman zdalnie podąża za nią, gdy próbuje zabić lekarza, którego wzięła jako zakładnika po tym, jak jej zbiry nie zdołały powstrzymać Mrocznego Rycerza.
 • Harley ma dwa widoczne tatuaże. Jedno to zdjęcie twarzy Jokera z napisem „Pan J” na biodrze, a drugie to jego twarz na jego karcie i jej twarz na karcie Królowej otoczonej czarnymi cierniami na prawym ramieniu.
 • Projekt Harley w tej grze można odblokować w "Injustice: Gods Among Us" poprzez kompatybilność z wersją aplikacji mobilnej, gdy gracz zdobędzie kartę postaci Jokera.

Tłumaczone z: https://batman.fandom.com/wiki/Harley_Quinn_(Arkhamverse)

Advertisement