FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Harley Quinn


Doktor Harleen Frances Quinzel – była psychiatra zatrudniona w Arkham Asylum, była przestępczyni, najemniczka i była dziewczyna Jokera, działająca pod pseudonimem Harley Quinn. Po pomocy w ucieczce Jokera z Arkham, Harleen wskoczyła do balii z chemikaliami w Ace Chemicals, pojawiając się ponownie jako prawa ręka Jokera. Z biegiem lat Harley stała się nemezis Batmana. Ona i Joker zaczęli być znani jako królewska para Gotham City, popełniając liczne zbrodnie. Chociaż jej lojalność wobec Jokera oznaczała, że ​​nigdy nie była w prawdziwym niebezpieczeństwie, jej długa historia przemocy później ją dogoniła.

Po jej aresztowaniu przez Batmana, Quinn została uwięziona w Belle Reve i zaciągnięta do Task Force X, tajnego zespołu operacyjnego kierowanego przez Amandę Waller, gdzie została zmuszona do współpracy z innymi niebezpiecznymi przestępcami w celu wypełnienia misji dla rządu w zamian za czas wolny od niej. Podczas swojego pierwszego zadania wraz z zespołem obalili Enchantress w Midway City, oszczędzając dziesięć lat z wielokrotnego dożywocia. Później została jednak uratowana przez Jokera podczas więziennej przerwy. Koniec końców z nią zerwał, chociaż mówiła, że ta decyzja została podjęta wspólnie. Rozstanie trzymała przez pewien czas w tajemnicy, zanim ogłosiła to publicznie, wjeżdżając  ciężarówką w Ace Chemicals, wywołując potężną eksplozję. Zadeklarowała swoją emancypację, ale czyniąc to, w zasadzie rozpoczęła otwarty sezon łowiecki dla wielu, którzy żywili do niej urazę. Początkowo szukała ochrony Czarnej Maski po tym, jak próbował ją zabić, ale ostatecznie odzyskała niezależność, ratując życie Cassandry Cain i współpracując z grupą, która stała się Ptakami Nocy. Założyła własną spółkę, Harley Quinn i współpracownicy.

BiografiaEdytuj

Wczesne życieEdytuj

Dzieciństwo i studiaEdytuj

Harleen Frances Quinzel urodziła się 20 lipca 1990 roku. Jej życie rodzinne było dysfunkcyjne. Jej ojciec nieustannie próbował ją porzucić. Zawsze jednak znajdowała drogę do domu. W pewnym momencie wysłał ją do sierocińca prowadzonego przez zakonnice.

Po ukończeniu szkoły średniej Harley zdobyła dyplom uczelni, a następnie uzyskała doktorat z psychologii i przeżyła kilka zawodów miłosnych.

Narodziny Harey QuinnEdytuj

Miłość do JokeraEdytuj

Po ukończeniu studiów praca teoretyczna Quinzel odniosła ogromny sukces i doprowadziła do przeniesienia jej do pracy jako psychiatra w Arkham Asylum. Leczyła Jokera po tym, jak został tam zamknięty przez Batmana. Bardzo się nim zainteresowała, regularnie odwiedzała go i rozmawiała z nim. W trakcie ich sesji, Quinzel była stopniowo manipulowana przez psychopatę, ostatecznie zakochując się w nim. Joker zmusił ją do przemycenia karabinu maszynowego do psychiatryka, co doprowadziło do jego ucieczki. Jednak przed odejściem poddał Quinzel terapii szokowej, co jeszcze gorzej wpłynęło na jej stan psychiczny.

Ślub chemicznyEdytuj

Quinzel goniła Jokera i zmusiła go do zatrzymania samochodu. Prawie go zastrzeliła. Zabiła nawet mężczyznę, który się do nich zbliżył. Joker odebrał jej broń i zaczął ją wyśmiewać. Quinzel chciała iść z nim, więc zabrał ją do Ace Chemicals. Tam kazał jej złożyć przysięgę i zapytał, czy umarłaby za niego. Potwierdziła i rzuciła się do kadzi chemikaliów, która stworzyła Jokera lata temu. Psychopata rozważał pozostawienie jej na pewną śmierć, ale szybko zmienił zdanie i wskoczył za nią, wyciągając ją na powierzchnię chemikaliów. Następnie pocałował ją, a Quinzel obudziła się z tym samym otępieniem czołowo-skroniowym, którego jej ukochany doznał przez kontakt z chemikaliami i brakiem tlenu. Spojrzała na Jokera, który wybuchnął maniakalnym śmiechem.

Od tego momentu Joker nazwał ją „Harley Quinn” (dał jej także czerwono-czarny kostium arlekina), a duet psychopatycznych kochanków przeprowadził razem szereg przestępstw w Gotham City. Popadli w konflikt z Batmanem, stając się (jak później stwierdziła Amanda Waller) „królem i królową” przestępczego podziemia Gotham City.

Chociaż jej lojalność wobec Jokera oznaczała, że ​​nigdy nie była w prawdziwym niebezpieczeństwie, jej długa historia przemocy później ją dogoniła. Jej zbrodnie obejmowały kradzież, obrażenia ciała i zabójstwo.

Morderstwo RobinaEdytuj

Joker, z pomocą Harley, zabił partnera Batmana, Robina. Aby pogorszyć stratę Batmana, w nadziei na zranienie i doprowadzenie do szaleństwa ich wspólnego przeciwnika, Joker zdewastował kombinezon Robina, pisząc na nim na żółto sprayem „HAHAHA JOKE'S ON YOU BATMAN”. Zdruzgotany Batman umieścił później uszkodzony kombinezon na wystawie w Batjaskini.

Schwytana przez BatmanaEdytuj

13 października 2014 r. Monster T, szef innej mafii, odwiedził klub ze striptizem należący do Jokera i został przywitany przez właściciela. Po wymianie sztywnych uprzejmości, Joker zażądał, aby Quinn do nich podeszła, zauważył bowiem pociąg Monster T do jej tańca na rurze. Nazywał ją „ostrą suką” , co bardzo rozgniewało Jokera. Obserwował, jak Quinn droczy się z Monster T, kusząc go. Mężczyzna, zdając sobie sprawę z tego, że Joker jest zły, usiłował zapewnić go, że Harley jest jego dziewczyną i że nie chce dram. Nie podziałało. Za zniewagę Królowej zapłacił najwyższą cenę.

Psychopatyczna para jechała swoim samochodem ulicami Gotham City, śmiejąc się maniakalnie. Batman ścigał ich swoim Batmobilem. Włączył autopilota i wskoczył na dach ich pojazdu. Quinn, zirytowana tym, że bohater rujnuje im „randkę”, zaczęła strzelać w dach pojazdu, chociaż ze względu na kuloodporny kombinezon Batmana okazało się to nieskuteczne. Joker, próbując strząsnąć go z pojazdu, wykonał ostry zakręt. To spowodowało, że jego samochód wypadł do rzeki. Bohater tam zanurkował. Znalazł wrak samochodu z Quinn w środku, ale bez Jokera. Harley obudziła się i próbowała go dźgnąć, ale została znokautowana i wyniesiona z rzeki.

Batman położył ją na masce Batmobilu i sprawdził jej puls, ale go nie znalazł. Z ogromną niechęcią przystąpił do reanimacji oddechowej. Zadowolona Harley doszła do siebie i zaczęła go całować.

Ratowanie świataEdytuj

Uwięzienie w Bell ReveEdytuj

Szefowa ARGUS, Amanda Waller, przeniosła Quinn do Belle Reve, więzienia o zaostrzonym rygorze. Po wysłaniu kilku strażników do szpitala, Harley otrzymała własną specjalną celę, która miała ją zamknąć i zapewnić bezpieczeństwo strażnikom. Psychopatka została zamknięta w małej naelektryzowanej klatce wewnątrz kolczastego ogrodzenia. Quinn nie otrzymała żadnego komfortu ani ubrań; używała dostarczonych prześcieradeł do ćwiczeń gimnastycznych.

Spotkanie z Amandą Waller Edytuj

Parę miesięcy po tym, jak Quinn została zatrzymana, Amanda Waller zebrała innych wykwalifikowanych ludzi i meta-ludzi dla projektu Suicide Squad. Podczas jej wizyty w Belle Reve w celu zbadania przyszłego zespołu, odwiedziła Harley poza klatką, przerywając jej medytację. Psychopatka została zaskoczona obecnością agentów rządowych i zapytała Waller, czy jest diabłem, na co ta oznajmiła, że jest taka możliwość.

Zapoznanie z planem w Midway City Edytuj

Wraz z atakiem w Midway City w stanie Michigan, zaaranżowanym przez mistyczny duet Enchantress i Incubus Legion Samobójców (w składzie początkowym: Deadshot, Captain Boomerang, El Diablo i Killer Croc), został zaszczepiony mikro-ładunkami wybuchowymi przez Dr. Van Crissa. Griggs, wywożący ich do transportu, wręczył Harley telefon, mówiąc jej, że to od pana J, w celach kontaktowych. Quinn powiedziała mu, że "ma przechlapane” śmiejąc się maniakalnie wieżdżając na lotnisko.

Legion przybył do punktu ewakuacyjnego poza miastem, gdzie dołączył do nich Slipknot, nowy członek zespołu. Za pośrednictwem elektronicznego tabletu otrzymali od Waller instrukcje. Dowiedzieli się, że są pod bezpośrednim dowództwem jej zastępcy, Ricka Flaga i mają wyciągnąć z oblężonego miasta najważniejszą osobę w mieście, znaną jako „VHT1” . Jeśli to załatwią, otrzymają 10 lat mniej wyroku. Flag ostrzegł ich, że jeśli go zdenerwują lub spróbują uciec, zabije ich, używając touchpada, aby zdetonować ich wszczepione nanoboty. Przed odlotem helikopterem wiozącym oddział wojskowy A do punktu ewakuacji Legion otrzymał swoje stare kostiumy i broń. Przed startem dołączyła do nich osobista ochroniarz Flaga, Katana, która pomimo wrogiego nastawienia przypadła do gustu Harley.

W trakcie lotu Quinn przeczytała nową wiadomość od Jokera, mówiącą, że już po nią jedzie. Deadshot zauważył, że dziewczyna prowadzi telefoniczną konwersację z chłpakiem, więc Harley zasygnalizowała mu, aby siedział cicho, a on zdecydował się zastosować do polecenia. Po zestrzeleniu helikoptera oddział był zmuszony do pokonania pozostałej części trasy pieszo, rozdzielając się z oddziałem B, który był w stanie bezpiecznie wylądować. Po byciu świadkami aktywacji materiału wybuchowego Slipknota, Harley i Deadshot łączą się i knują z innymi przeciwko Flagowi, aby odwrócić szanse na ich korzyść przy pierwszej okazji.

Bitwa o Midway CityEdytuj

Niedługo potem grupa napotkała stworzenia pracujące dla Enchantress. Kiedy Flag zbliżył się do nich, stwory, ku uciesze Harley zaatakowały. Deadshot przypomniała jej jednak to co powiedziała Waller o członkach Legionu. Gdyby żołnierz został ranny lub zabity, automatycznie wszyscy byli martwi, więc zmieniła zdanie i pomogła Flagowi. Wciąż biła martwe już stworzenia, twierdząc, że widziała, jak drgnęły, ale Deadshot ją zatrzymał i wszyscy przeszli do misji. Rick skontaktował się z Waller, gdy stracił wszelki kontakt z Oddziałem B i dowiedział się, że druga eskadra walczyła z inną grupą potworów w tym samym czasie, ale wszyscy zostali wzięci do niewoli i zabrani do wiedźmy.

Ratowanie HVT1 Edytuj

Mniej więcej w połowie drogi do budynku, w którym znajduje się HVT1, Harley zatrzymała się, aby wybić okno domu towarowego Paris ReadyWear i ukraść małą torebkę, która pasowała do jej arlekinowego stylu. Flag był zaskoczony i zaczął na nią krzyczeć, ale ona zareagowała żartem ze swojego statusu „tej złej”.

Gdy pozostali członkowie drużyny planowali infiltrację budynku federalnego Johna F. Ostrandera, Harley została rozproszona przez porzucony motocykl i przeżyła retrospekcję nocy, w której ścigała Jokera. Ze wspomnień wciągnął ją Deadshot. Quinn z nudów zaczęła psychologicznie analizować członków drużyny. Kiedy Deadshot starał się to zatrzymać, Harley z niezadowoleniem powiedziała, że jest świadoma jego umowy z Rickiem Flagiem.

Gdy oddział wchodzi do budynku federalnego Johna F. Ostrandera, Harley szybko udała się do windy, co bardzo zirytowało pozostałych członków drużyny. Quinn otrzymała kolejną wiadomość od Jokera. Nakazał jej bycie w gotowości. Zaraz po tym została zaatakowana przez dwóch sługusów Enchantress, których pozbyła się swoim rewolwerem i kijem baseballowym.

Posuwając sie dalej zostali ostrzeżeni o ruchu w ich obszarze. Harley zaczęła podpuszczać Deadshota, aby włożył swojeą maskę. Legion został zaatakowany przez kolejną falę potworów. W trakcie bitwy drużyna zauważyła, że ​​Flag został ponownie zaatakowany. Oddział skupił się wokół niego, aby go chronić, dopóki stwory nie zostają pozornie pokonane. Gdy Legion udał się na schody, został zaatakowany przez kolejną falę. Po tym, jak El Diablo szybko usunął przeciwników, Harley przytuliła go i pocałowała w policzek, mówiąc, że wiedziała, że się spisze. Drużyna poszła w górę budynku, w wyniku czego Quinn dostała zadyszki. Kiedy zatrzymała się, by złapać oddech, znajomość otoczenia sprawiła, że ​​wróciła do nocy w Ace Chemicals, gdy Joker kazał jej wskoczyć dla niego w chemikalia wybielając sobie skórę. Po wybudzeniu się z retrospekcji, szybko wycelowała rewolwerem w Deadshota. Wciąż dochodząc do siebie po napływie wspomnień spytała go, czy kiedykolwiek był zakochany. Po tym, jak powiedział, że miłość nie pozwalałaby mu wykonywać swojej pracy, Harley tylko się uśmiechnęła i nazwała go „kolejnym podręcznikowym socjopatą”.

Gdy drużyna dotarła do celu, Flag kazał im pozostać w tyle, aby nie przestraszyć celu. HVT1 okazuje się Amanda Waller, co bardzo rozzłościło większość Legionu. Harley oświadczyła, że ​​nie wróci do więzienia; jednak szefowa zmusiła cały oddział do posłuszeństwa, grożąc aktywowaniem materiałów wybuchowych w ich szyjach.

Szalona miłość Edytuj

Ponowne spotkanie z Jokerem Edytuj

Drużyna udała się na szczyt budynku federalnego Johna F. Ostrandera i czekała na helikopter. Jednak Rick Flag szybko wywnioskował, był on zagrożeniem. Joker i Jonny Frost otworzyli ogień, zmuszając Legion do ukrycia się. Materiał wybuchowy zaaplikowany Harley został rozbrojony przez Van Crissa z rozkazu jej chłopaka. Quinn zdjęła kurtkę i zeskoczyła z dachu, chwytając linę, którą spuścił dla niej Joker. Gdy helikopter poleciał w górę, dziewczyna żartobliwie wysłała całusa reszcie drużyny, a także udała martwą, gdy Deadshot nie trafił do niej.

Harley przytuliła Jokera. Ich ponowne spotkanie niestety było zbyt krótkie. Helikopter w którym się znajdowali został zestrzelony. Kiedy próbowali uciec, nagła eksplozja wyrzuciła Quinn. Wylądowała na dachu poniżej i zobaczyła, jak helikopter z pozostającym w środku Jokerem rozbija się o pobliski budynek.

Tonąc w smutku Edytuj

Harley zeszła na ulicę. Załamana pozorną śmiercią Jokera, zdjęła i wyrzuciła chockera. Widząc, że reszta Task Force X opuszcza budynek federalny Johna F. Ostrandera, szybko otarła łzy i powraciła do swojego zwykłego zachowania, mówiąc reszcie drużyny, że za nimi tęskniła. Kapitan Boomerang zwrócił jej kij baesballowy, który wcześniej w pośpiechu zostawiła. Drużyna ponownie ruszayła w poszukiwania Waller.

Oddział doszedł się do zestrzelonego helikoptera i dowiaduje się, że ​​ich szefowa została porwana. Legion udał się więc do pobliskiego baru.

Harley przekonała Killer Croca, by napił się drinka z resztą drużyny. Zaczęła nalewać napoje dla Legionu. Dołączyła do reszty oddziału w radosnych okrzykach po tym, jak przygotowała własną porcję alkoholu (z nadmiarem parasolek). Deadshot ubolewał nad ich sytuacją, przez co El Diablo ostatecznie ujawnił swoją tragiczną przeszłość. Zła z powodu tego jak bardzo zawinił, Harley zaczęła na niego wrzeszczeć. Kazała mu przyznać się przed samym sobą do własnych błędów i je zaakceptować. Powiedziała, że normalne życie nie jest dla nich możliwe, co spowodowało, że Boomerang niedelikatnie upomniał ją o jej chamskie zachowanie. Harley stwierdziła, że oni ​​wszyscy są brzydcy w środku i piękni na zewnątrz, z wyjątkiem Croca, który jest również brzydki na zewnątrz. Stwór powiedział, że on też jest piękny. Harley kiwała głową, potwierdzając, że ma rację.

Kiedy Flag wszedł do baru, Quinn chłodno powiedziała mu, że go tam nie chcą. Rick opowiedział o swoim związku z June Moone i zniszczył swoje urządzenie kontrolujące nanity na szyjach Legionu. Pokazał Deadshotowi listy, które wysłała mu jego córka. Wzruszony poinformował Flaga, że pomoże mu powstrzymać Enchantress. Harley radośnie powiedziała im, że też idzie. Poinformowała innych, że też nie mają nic lepszego do roboty. Podrażniła się z resztą drużyny przed opuszczeniem baru, prowokując ich do działania.

Wizje i stawienie czoła Incubusowi Edytuj

Legion udał się na stację metra i zaczął przygotowywać się do nadchodzącej bitwy. Flag wyjaśnił swój plan: sprowokować Incubusa do ataku i zniszczyć go. Harley, wraz z Rickiem, Deadshotem i Kapitanem Boomerangiem odbyli ostatnią rozmowę, zanim udali się do metra.

Drużyna weszła do metra. Harley szybko zapytała pozostałych, czy zobaczyli efekty działania maszyny Enchantress, nie wiedząc, czy to przypadkiem nie brak lekarstw powoduje jej halucynacje. Legion został szybko wykryty przez Enchantress. Kazała im wyjść z ukrycia, co Harley, ku wielkiemu przerażeniu Deadshota i Flaga, szybko wykonała. Mężczyźni wciągnęli ją tam z powrotem. Następnie Enchantress wyjaśniła, że ​​nie uważa ich za wrogów, karmiąc ich wizjami dokładnie tego, czego najbardziej pragną. Harley przywitała wizja „normalnego” życia z Jokerem, rodziną i dziećmi.

Jednak El Diablo szybko wyrwał ich z wizji, mimo że Harley długo ociągała się z opuszczeniem swojej. Enchantress przywołała Incubusa, aby rozprawił się z drużyną. Szybko uchylają się, by uniknąć jego śmiertelnych ataków. Gdy El Diablo został odrzucony na bok, Harley, wraz z Boomerangiem i Deadshotem ponownie weszli do walki. Ostatecznie nie udało im się jednak nic zdziałać. El Diablo pojawił się ponownie i walczył z Incubusem. Gdy zaczął tracić siły i krzyczał, by mimo wszystko rozpocząć szarżę, Harley mogła wydać tylko małe „nie”, zanim bomba uruchomiona przez Edwardsa zabiła zarówno El Diablo, jak i Incubusa.

Walka z Enchantress Edytuj

Gdy oddział zbliżył się do Enchantress, wyzwoliła pełną moc, dezorientując członków drużyny. Zaatakowała ich tak silnie, że Harley została odrzucona na bok. Wiedźma, ku ich wielkiemu niezadowoleniu zniknęła, by pojawić się ponownie, podwójnie uzbrojona. Drużyna kontynuowała walkę z Enchantress. Prawie zabiła Harley, która na szczęście uniknęła ataku w ostatniej chwili. Quinn w końcu trafia ją w głowę, co tylko bardziej zirytowało czarownicę. Harley szybko przeprosiła i została wyeliminowana z walki przez mocny cios Enchantress.

Wiedźma ponownie wycofała się z walki, tym razem rozbrajając drużynę. Ponownie oferowała im szansę dołączenia do niej, tym razem ze względu na to, jak zaimponowali jej w walce. Harley powiedziała pozostałym, że być może powinni dołączyć. Deadshot próbował jej przypomnieć, że Enchantress próbuje przejąć władzę nad światem. Mówi mu, że nie są mu nic winni.

Harley zbliża się do Enchantress. Pyta, czy może przywrócić do życia Jokera. Kiedy Enchantress mówi jej, że może, Harley odpowiada jej, że jedynym problemem jest to, że zadarła z jej przyjaciółmi. Harley następnie chwyta soultaker i rozcina klatkę piersiową Enchantress, wyrywając serce wiedźmy. Harley szybko rzuca Deadshotowi pistolet, pozwalając mu zniszczyć broń wiedźmy.

Ucieczka z Belle Reve Edytuj

Krótko po ich zwycięstwie Harley patrzy, jak Rick Flag błaga Enchantress o sprowadzenie June Moone z powrotem, zanim ostatecznie zmiażdży jej serce, zabijając ją. Na szczęście Moone przeżyła to i ponownie łączy się z Flagiem, co Harley ogląda z radością. Podczas gdy drużyna przygotowuje się do powrotu do świata, sama Harley jest gotowa do odpalenia samochodu, pojawia się Amanda Waller i reaktywowała swoje materiały wybuchowe. Harley jest początkowo obrażona, ponieważ Waller nie podziękowała im za uratowanie świata. Jednak kiedy Waller im dziękuje, Harley wesoło mówi jej, że nie ma za co. Kiedy Waller pozwala im na składanie specjalnych żądań, Harley prosi o ekspres do kawy.

Z powrotem w Belle Reve, kiedy Harley cieszy się swoim ekspresem do kawy, ściana obok eksploduje, umożliwiając gangowi Jokera włamanie się do więzienia. Cela Harley zostaje otwarta co pozwala Jokerowi wejść i ujawnić Harley, że wciąż żyje. Harley obejmuje swoją utraconą kiedyś miłość, a Joker mówi jej, że wracają do domu.

Emancypacja Edytuj

Zerwanie z Jokerem Edytuj

Jakiś czas po powrocie do domu Joker zerwał z Harley Quinn, a jeden z jego popleczników wyrzucił ją na ulicę.

Po zerwaniu Quinn czuła się nieco zagubiona, ponieważ choć wydawała się wolna, nie ogłosiła publicznie swojego zerwania. Zaadoptowała hienę, którą nazwała Bruce imieniem Bruce'a Wayne'a. Tych kilku osobom, którym powiedziała o zerwaniu, po prostu jej nie uwierzyło, a ona była w dużej mierze sama i bez przyjaciół. Pewnej nocy Harley poszła do klubu nocnego należącego do gangstera Romana Sionisa, Czarnej Maski. Po tym, jak jego kierowca ją obraził, natychmiast go okaleczyła. Poznała śpiewaczkę Dinah Lance. Zdecydowała się ogłosić swoje zerwanie w wielkim stylu, kradnąc ciężarówkę i wjeżdżając nią w Ace Chemicals, co spowodowało potężną eksplozję. Wkrótce jednak dowiedziała się, że ​​deklaracja swojej niezależności miała konsekwencje. Prawie wszyscy, których kiedykolwiek skrzywdziła, zdecydowali, że rozpoczął się otwarty sezon łowiecki na Harley Quinn. Osób żywiących do niej urazę było wiele i wkrótce zaczęła znajdować wrogów za każdym rogiem. Nie mogła nawet delektować się swoją ulubioną kanapką z jajkiem bez chwili ataku ataku. Próbowała zostać w najemniczką i poszukiwaczką zgubionych rzeczy.

W końcu została otoczona i schwytana przez Czarną Maskę. Nie była do końca pewna, dlaczego rozgniewała socjopatę, ale wymieniła jego możliwe pretensje do niej jako „posiadanie pochwy”, „mówienie „ expresso ”,„ głosowanie na Berniego ”i„ nazywanie go Romeym ”. Planował wymierzyć jej karę, ale usłyszawszy, że zgubił cenny diament, zaproponowała, że ​​znajdzie go dla niego. Opisała siebie jako eksperta w poszukiwaniu i powiedziała mu, że nie ma nic do stracenia. Oferta mu się spodobała i zdecydował się ją wypuścić. Wyznaczył jednak ogólną nagrodę w wysokości 500 000 $ każdemu, kto mógł mu dostarczyć Cassandrę Cain, młodą kieszonkowiec, która zabrała diament.

Podróż z Cassandą CainEdytuj

Harley namierzyła Cain w Departamencie Policji Gotham City, gdzie zrealizowała odważny plan, używając kulek do paintballa, pirotechniki i sztuk walki, aby szturmować policję. Ukradła kartę dostępu, aby dostać się do celi Cassandry. Otworzyła ją, ale jej działania skutkowały również uwolnieniem innych więźniów w bloku celi, co spowodowało trójstronną walkę między nią, zbiegłymi więźniami i innymi najemnikami wysłanymi, by schwytać Cassandrę Cain. W epickiej bitwie, która wystawiła na próbę jej umiejętności sztuk walki, pokonała wszystkich przeciwników i ostatecznie udało jej się zbiec z dziewczynką. Wcześniej musiała jeszcze sama powstrzymać ją przed ucieczką.

Pojechała z Cain do lokalnego sklepu spożywczego, gdzie załadowała do wózka duży zapas środków przeczyszczających i artykułów spożywczych, aby wydobyć diament z Cassandry. W sklepie dziewczynka wyrazi,ła podziw dla sposobu, w jaki żyje Harley, i spytała, jak mogłaby być taka jak ona. W odpowiedzi opowiedziała Cain krótko historię swojego życia, mówiąc, że jedynym sposobem, aby być taką jak ona, jest zrobienie tego wszystkiego. Cassandra była zdziwiona jej bogatym życiem i tym, że mogła robić zakupy w tak wyszukanym sklepie, ale Harley wyjaśniła, że ​​one nie robią zakupów, a kradną. W tym momencie ona i Cain pobiegły z wózkiem alejką, prosto przez pas kas, i odpychając pracownika wyskoczyły za drzwi.

Atak na Doc's PlaceEdytuj

Harley zabrała Cassandrę Cain do Doc's Place, gdzie zamierzała odpocząć. Gdy były w restauracji, powiedziała dziewczynce, aby zawsze zamawiała nr.32 z dodatkowym ostrym sosem, aby zamaskować smak dania. Zabrała ją do swojego mieszkania na drugim piętrze, gdzie zamierzała się ukryć, dopóki nie będzie mogła przekazać Cain Czarnej Masce. Oglądając z Cassandrą kreskówki i jedząc lody zaczęła się do niej przywiązywać. Przedstawiła także ją Bruce'owi, swojej hienie. Cain była początkowo zszokowana tym, że Harley trzyma takie zwierze w mieszkaniu, ale szybko przyzwyczaiła się do tego. Jednak spokój został szybko przerwany, gdy mieszkanie Quinn zostało zaatakowane przez Łowczynię, która miała nadzieję, że Harley dostarczy jej informacji na temat miejsca pobytu Victora Zsasza, ostatniego zabójcy jej rodziny, którego jeszcze nie wytropiła i nie zabiła. Quinn i Cain zdołały uciec, ale straciły z oczu Bruce'a, wierząc, że zginął. Harley znalazła Doktora pakującego się do pojazd na zewnątrz. Wyznał jej, że sprzedał ją w zamian za dużą kwotę pieniędzy. Była zszokowana. Myślała, że był jedyną osobą, której mogłaby naprawdę zaufać, ale powiedział jej, że to tylko biznes i że planuje wykorzystać te pieniądze, aby ulepszyć swoją restaurację w lepszej i bardziej dochodowej lokalizacji.

Pułapka Edytuj

Zdając sobie sprawę, z czym miała do czynienia, Harley skontaktowała się z Czarną Maską, aby renegocjować warunki umowy. Miała dostarczyć mu Cain, ale w zamian chciała ochrony jego i jego organizacji przed niezliczonymi wrogami, którzy ją teraz ścigali. Czarna Maska niechętnie zgodził się na to i kazał dostarczyć Cassandrę do Pułapki, opuszczonego parku rozrywki na Amusement Mile na nabrzeżu Gotham. Pojechała tam i uwięziła Cain, sadzając ją na toalecie. Podając jej środki przeczyszczające ze sklepu i tłuste jedzenie, miała nadzieję, że uda jej się wyciągnąć z niej diament, zanim zrobi to ktoś inny. Cain, która ją uwielbiała, poczuła się zdradzona. Wtedy pojawiła się Renee Montoya. Detektyw z Departamentu Policji miasta Gotham, przygotowywała sprawę przeciwko Czarnej Masce i była teraz zdeterminowany, aby uratować Cain i diament, zanim ją złapie. Mniej więcej w tym samym czasie przybył również Victor Zsasz, wraz z Dinah Lance, piosenkarką, która stała się osobistym kierowcą klubu Czarna Maska. Dowiedział się, że zadzwoniła do Montoyi i zdradził grupę, i był zdeterminowany, by ją zabić i zabezpieczyć Cain i diament raz na zawsze. Zanim jednak zdążył to zrobić, pojawiła się Łowczyni i zabiła go swoją strzałą z kuszy, czyniąc go ostatnią ofiarą swojej zemsty.

Czarna Maska przybył do Pułapki z małą armią. Harley Quinn powiedziała grupie, że będą musiały współpracować, aby go pokonać, a każda z nich ma swoje własne powody. Renee Montoya była na tyle głupia, by budować sprawę przeciwko niemu, Dinah Lance go zdradziła, Łowczyni była mózgiem tych, którzy zabili jej rodzinę, a Cain ma w żołądku jego diament. Zgodziły się i rozpoczęła się bitwa. Harley udowadnia swoją odwagę, używając swoich umiejętności sztuk walki, aby pokonać liczne sługi Czarnej Maski. Ostatecznie jednak nie była w stanie zapobiec porwaniu Cain.

Ratunek Edytuj

Zaczął się pościg, podczas którego Łowczyni użyła swojego motocykla do ciągnięcia Harleya, gdy podróżowała na wrotkach. To pozwoliło Quinn dogonić samochód Czarnej Maski. Sprawiła, że ​​się rozbił, ale uciekł, zabierając Cain na pobliskie molo. Harley ścigała go tam, prowadząc do ostatecznej konfrontacji. Powiedziała mu, że to jej powinien się bać. Podczas gdy ją rozpraszał, Cain podłożyła mu granat. Próbując go znaleźć, puścił Casaandre, a Harley Quinn wrzuciła go do wody. Gdy spadał, został wysadzony w powietrze.

Harley Quinn and Associates Edytuj

Nowy początek Edytuj

Wraz ze śmiercią przywódcy organizacja Czarnej Maski została rozwiązana. Po utworzeniu Ptaków Nocy z odblokowaną fortuną Bertinellich, Czarny Kanarek, Łowczyni i Renee Montoya przekazały diament Bertinelliego Harley Quinn. Ona i Cain sprzedały go w lombardzie i wykorzystały dochody na założenie własnego stowarzyszenia.

Osobowość Edytuj

Nawet po traumatycznym dzieciństwie Harleen Frances Quinzel była kiedyś bardzo inteligentną, spokojną i współczującą młodą damą, która pracowała w Arkham Asylum, zanim Joker przekształcił ją zarówno psychicznie, jak i fizycznie w „Harley Quinn”. Dzięki terapii szokowej i manipulacji ukochanego jej umysł i emocje zostały wypaczone do tego stopnia, że ​​przekształciła się w osobę ledwie rozpoznawalną po kobiecie, którą kiedyś była, stając się zabójczym, sadystycznym, dziecinnym i nieco psychopatycznym złoczyńcą, który wykorzystywał seksualność i swoją wesołą osobowość, aby osiągnąć swoje cele lub rozrywki, zwykle szkodząc przy okazji innym. Podążała za Jokerem we wszystkim, czego od niej zażądał, na ślepo zauroczona bezwzględnym psychopatą, czule nazywając go „pączusiem”, aż do ich ostatecznego zerwania.

Harley ma prawie niewinną osobowość. Jest otwarta i bystra, znajduje humor w nawet najbardziej mrocznych sytuacjach, podobnie jak sam Joker. Po zaatakowaniu strażników Belle Reve i poważnym zranieniu paru z nich, zanim w końcu została powstrzymana, maniakalnie chichotała do siebie w złowrogi sposób, szczęśliwa i zadowolona z tego, jak zabawne było to dla niej, pokazując, jak złamana stała się jej psychika.

Jednak pomimo swojej psychopatii Harley jest nadal bardzo inteligentna, nawet wykazując ślady swojej psychologicznej wiedzy. Była w stanie szybko rozgryźć profile psychologiczne swoich kolegów z drużyny, wiedząc dokładnie, co powiedzieć, aby poruszyć ich najczulsze punkty (z dumą nazywając siebie „irytującą”), chociaż Deadshot starał się temu zaprzestać. Jej intelekt rozciąga się również na umiejętności taktyczne, bardzo pomagała Jokerowi w zabójstwie Robina, zasugerowała kolegom z drużyny wykonalną opcję ucieczki z Legionu Samobójców, a nawet szybko zaimprowizowała plan osłabienia i pokonania niezwykle potężnej Enchantress, który okazał się sukcesem.

Harley jest również dość twarda i patologicznie nieustraszona (kolejna cecha, którą dzieli ze swoim chłopakiem), walczy u boku Legionu Samobójców i dobrze się bawi. Widać, że dobrze dogaduje się z zespołem, gdy poznała jego członków nieco lepiej, działając jako barman w opuszczonym barze. Wydawała się nawet przerażona wizerunkiem śmierci El Diablo, błagając Ricka Flaga, aby go nie wysadzał, mimo że wiedziała, że ​​to jedyny sposób na zniszczenie Incubusa.

Ma bardzo pesymistyczne spojrzenie na normalne życie, mówiąc to El Diablo, który stracił żonę i dzieci z powodu swoich mocy; jednak, aż do swojej emancypacji, Harley marzyła o założeniu rodziny z Jokerem, jak ujawniła wizja Enchantress.

Po zerwaniu Quinn była początkowo zdruzgotana, dużo płacząc i objadając się, aby złagodzić ból, przez który przechodziła. Jako znak jej patologicznej nieustraszoności adoptowała i oswoiła hienę. Po emancypacji zmusiła się do dbania o siebie. Martwiła się przez tych, którzy mówili jej, że sama nie może odnieść sukcesu, ale stłumiła to w sobie, aby podążać własną drogą. Chociaż początkowo szukała ochrony Czarnej Maski przed wrogami, których stworzyła, w końcu okazała wyrzuty sumienia, ochraniając Cassandrę Cain i postanowiła się zmienić, walcząc z nim i jego siłami, zanim uczyniła dziewczynkę swoją uczennicą.

Podobnie jak dla Billy'ego Batsona, jej doświadczenia z nowym zespołem były dla niej drogą do odnowienia, ponieważ znalazła nową rodzinę, która doświadczyła podobnych trudności i miała podobne cele. Co więcej, jej zdolność do szczerej miłości, osłabiona przez jej wypadek w Ace Chemicals, wydaje się być przywrócona wraz ze wzrostem jej szacunku dla życia ludzkiego, choć w ograniczonym stopniu, w połączeniu ze stopniowym uświadamianiem sobie, że wszystko, co robią ludzie, nieuchronnie niesie ze sobą jakąś formę następstwa. Mimo to nigdy tak naprawdę nie osiągnęła statusu bohaterki, ponieważ większość jej decyzji wciąż miała charakter samolubny.

Chociaż często jest przedstawiana jako ofiara przemocy psychicznej, sam Joker ma bardzo niewielki wpływ na stan Harley. Według Księcia Zbrodni, Quinn zawsze był szalona w głębi duszy (po prostu lepiej kontrolowała swoje szaleństwo niż większość ludzi) i że on sam po prostu sprawił, że wszystko co w niej siedziało wyszło na powierzchnię. Należy jednak zauważyć, że szaleństwo Jokera czasami skłania go do wyciągania wniosków, które mają sens tylko dla niego, stąd niekoniecznie musi to być faktyczny przypadek.

Zdolności Edytuj

 • Idealna kondycja: Harley Quinn, jako wysoce utalentowaną i doświadczoną superzłoczyńczyni i gimnastyczką, jest w najlepszej kondycji fizycznej (dzięki częstym nikczemnym ekspadom ze swoim chłopakiem Jokerem) jaką mogłaby mieć kobieta w jej wieku, do tego stopnia, że ​​mogła się obronić przed groźnymi podwładnymi swojego wroga, Enchantress. Jest jednak znacznie słabsza niż Batman, który pokonał ją bez większego wysiłku. Potrafi powalić mężczyzn dwa razy od niej większych i bez problemu wskoczyć na poruszający się pojazd. Harley jest również wystarczająco silna, aby łamać ludzkie kości. Jest w stanie z łatwością biegać, trzymając pod pachą trzydziestoczterofuntową torbę karmy dla psów, a później bez trudności podnieść ją w powietrze jedną ręką.
 • Idealna wytrzymałość: Chociaż Harley nie jest na poziomie Batmana, jest niezwykle wytrzymała jak na ludzkie standardy. Udało jej się przeżyć upadek z helikoptera Jokera, wytrzymać uderzenie Incubusa, znieść kopnięcie w drzwi auta z wystarczającą siłą, aby je wyważyć, a także zostać uderzoną przez samochód i wyrzuconą w bok furgonetki i przy tym wszystkim zachować przytomność.
 • Idealna zwinność: Harley jest niesamowicie zwinna, będąc w stanie wykonywać złożone przewroty, manewry, salta i różne inne akrobacje.
 • Idealny metabolizm: Harley Quinn nie tylko może przetrzymać w organizmie ogromne ilości alkoholu, ale także zachowała przytomność po tym, jak została postrzelona w szyję strzałką usypiającą Victora Zsasza. Ratując Cassandrę Cain przed ludźmi Sionisa, Harley wdychała niewielką ilość kokainy, której efekty utrzymywały się tylko przez krótką chwilę, zanim zniknęły.
 • Mistrzyni bojowa: Harley Quinn jest wysoce wykwalifikowana. Dobrze walczy zarówno bronią jak i wręcz. Chociaż nie ma formalnego szkolenia w tym zakresie, może to wynikać z jej wieloletniej walki u boku Jokera. Podczas walki Harley wykorzystuje swoje akrobatyczne umiejętności, aby pokonać przeciwników. Była w stanie poważnie zranić pięciu strażników Belle Reve, zanim ostatecznie została uwięziony w wyjątkowo bezpiecznej celi. Szybko pokonała również dwa znacznie większe oddziały stworów Enchantress, w krótkich odstępach czasu, dzięki swojej zwinności, umiejętnościom bojowym i kijowi baseballowemu. Jednak została szybko pokonana przez Batmana, który znokautował ją jednym potężnym ciosem, a także przez Enchantress w ich ostatecznej bitwie. Była w stanie walczyć z Renee Montoyą, doświadczoną walczącą wręcz. Podczas napadu na komisariat, była w stanie pokonać wielu wyszkolonych policjantów i przestępców w areszcie za pomocą kombinacji akrobatycznych, kopnięć, zamachów z jej kija i użycia jej niestandardowego, nieśmiercionośnego karabinu. Kiedy była w opuszczonym parku rozrywki, była w stanie samodzielnie zabić większość zbirów Czarnej Maski, jadąc na wrotkach.
 • Mistrzyni kija: Harley posiada niebezpieczne umiejętności w posługiwaniu się bronią obuchową, taką jak młotek i kij baseballowy. Przede wszystkim użyła tego drugiego, aby zabić wiele stworów Enchantress, a nawet uderzyła ich szefową, choć nie dało to oczekiwanego efektu. Uciekając przed gangiem łowców nagród, była w stanie zabić kilku z nich za pomocą kija baseballowego znalezionego wśród dowodów. Później, podczas walki z organizacją przestępczą Czarnej Maski, Harley użył młotka, aby usunąć wielu z nich. Skutecznie wykorzystała również swój Fun Gun w podobny sposób jak swój kij baseballowy, używając go do blokowania ciosów i używania go jako obucha.
 • Sprawność noża: Harley biegle posługuje się nożami. Używała karambitu przeciwko Batmanowi pod wodą, próbowała użyć brzytwy przeciwko strażnikom, a nawet użyć strzałki usypiającej, aby wielokrotnie dźgnąć Victora Zasza. Potrafi rzucać nożami.
 • Mistrzyni akrobatyki: Harley Quinn, jako była gimnastyczka, wykazuje duże umiejętności w różnych akrobacjach, w tym tańcu na rurze i zwinnych manewrach, często wykorzystując je podczas walki z przeciwnikami. Była w stanie przewrócić jednego stwora Enchantress, gdy ją zaatakował, wyrywając się w ten sposób z jego uścisku i łatwo uniknąć cięć sztyletów Czarownicy. Po wypadnięciu z helikoptera Jokera przerwała upadek i bez wysiłku potoczyła na skraj dachu wieżowca. Podczas nalotu na komisariat była w stanie uniknąć ataków ze strony funkcjonariuszy policji i więźniów za pomocą różnych manewrów, tak jak wtedy, gdy Renee Montoya trzymała Harley na muszce, a Quinn był w stanie kopnąć telefon, który trzymała, trafiając ją w twarz pozbawiając przytomności. Kiedy goniła Czarną Maskę, była w stanie wykonać salto w tył na dachu jego pojazdu, aby uniknąć rozjechania. Atletyczność Harley przyniosła korzyści podczas jej krótkiej kariery we wrotkarni.
 • Strzelec wyborowy: Harley Quinn, choć nie dorównuje Deadshotowi, jest bardzo wykwalifikowaną strzelczynią, która kilkoma strzałami w głowę trafia w niektóre z potwornych oddziałów Enchantress, nawet podczas wykonywania akrobatycznych manewrów. Podczas nalotu na komisariat była w stanie zastrzelić kilku oficerów za pomocą swojego Fun Gunu. Użyła rewolweru Renee Montoyi, aby strzelić w głowę posągowi (który uważała za Czarną Maskę).
 • Obdarzona inteligencją: Harley Quinn jest wyjątkowo inteligentną osobą, która osiągnęła doskonałe wyniki w nauce w liceum, dzięki czemu otrzymała pełne stypendium na prestiżowym Gotham State University, gdzie napisała bardzo udaną pracę magisterską. Intelekt Harley rozciąga się na jej umiejętności psychologiczne, taktyczne i powaga w oszustwach.
 • Mistrzyni psychiatrii: Harley Quinn jako Harleen Quinzel, była niezwykle utalentowaną psycholog, specjalizującą się w psychiatrii na Uniwersytecie Stanowym w Gotham, a jej praca dyplomowa odniosła ogromny sukces i umożliwiła jej pracę w niesławnym Arkham Asylum. Harley Quinn jako doktor Harleen Quinzel

Nawet po uznaniu jej za psychopatę przez Jokera, Harley wykazuje przynajmniej ślady swojej psychologicznej ekspertyzy, będąc w stanie szybko rozpaść psychologiczne profile El Diablo, Killer Croc i Katana, wiedząc dokładnie, co powiedzieć, skin (krytykuje El Diablo za to, że kiedykolwiek myślał, że mógłby prowadzić normalne życie ze swoimi mocami i nie wziął odpowiedzialności za śmierć swoich dzieci, oceniał zewnętrzną estetykę Killer Croca oprócz jego wnętrza i intuicyjnie jego potrzebę jedzenia ludzi połączoną z jego nienawiścią dla ludzkości i postrzegania świata jako kanału ściekowego i diagnozowania Katany z głęboko zakorzenionymi problemami ojca).

Galeria Edytuj

Legion Samobójców Edytuj

Ciekawostki Edytuj

 • Jest to jej pierwsze wystąpienie w filmach.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.