FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Cudny gniew przez nas przepływa. Tak właśnie wszechświat wskazuje kto celem być powinien. Duch wszechświata zabił me szczęście więc i ja muszę zabijać. Każdy kto zakłóci mój ogród spokoju musi umrzeć! Będziesz cierpieć! Tak jak inni! Ikari koso, washi no segida!

—Zhi gotowy do zabicia Nicka za zakłócenie spokoju w Ogrodach Zen


Harry Wong znany jako Zhi, to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising 3 z 2013 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie, którego można spotkać po raz pierwszy 1 dnia podczas Rozdziału 0 w Ingleton w Ogrodach Zen w zadaniu pobocznym Ogród Spokoju. Jest to dawny właściciel apteki Happy Good Mart. Zhi przez wiele lat kumulował w sobie gniew i wściekłość z powodu odejścia żony i braku szacunku ze strony dzieci. Gdy apokalipsa zombie wybucha w Los Perdidos, Zhi widzi to jako szansę naprawy zszarganych nerwów by móc w spokoju medytować w Ogrodach Zen. Mimo iż Zhi wygląda na spokojnego mnicha to nie zmienia to faktu, że w przypływie wściekłości jest on w stanie zabić ocalałych za najdrobniejsze zakłócenie spokoju. Zhi jest też jednym z psychopatów, którzy noszą w sobie jeden z siedmiu grzechów głównych – Grzechem Zhi jest Gniew. Głosu użyczył mu Eijiro Ozaki.

Biografia

Jamie dzwoni do Nicka mówiąc mu, że zauważył jakiegoś mnicha w medytującego w Ogrodach Zen i wygląda na dość samotnego. Nick Ramos udaje się do Ingleton i kieruje się w stronę Ogrodów Zen. Po otwarciu furtki Nick wchodzi na tereny ogrodów. Po rozejrzeniu się, Nick widzi Zhi modlącego się na dachu pagody oraz zwłoki leżące w całym ogrodzie. Zhi zdaje sobie sprawę z jego obecności, wita go. Nick widząc trupy, myśli, że to zombie po czym pyta się Zhi czy wszystko z nim w porządku. Zhi odpowiada mu, spokojnym tonem, że duch wszechświata zabił jego szczęście więc on też musi zabijać po czym dodaje, że to on sam odpowiada za zabicie tych ludzi gdyż według niego zakłócili spokój w jego ogrodach przy okazji plując na zwłoki ludzi, których zabił. Zszokowany Nick mówi mu, że nie miał prawa tego zrobić gdyż ci ludzie szukali schronienia. W tym momencie zombie uderza jeden z gongów co rozwściecza Zhi. Mnich rzuca w kierunku w kierunku Nicka bombę dymną i deklaruje, że on też będzie cierpieć, tak jak inni po czym atakuje go.

Po walce, pokonany Zhi upada na ziemię i zaczyna rozpaczać nad swoim życiem. Zhi pyta się dlaczego to co najgorsze musiało mu się przytrafić: wyrzucenie z pracy, żona, która zostawiła go dla sprzedawcy lodówek oraz dzieci niemające do niego szacunku aż w końcu apokalipsa zombie. Zhi przeklina bogów po czym zaczyna śmiać się maniakalnie i odcina sobie głowę za pomocą Guan Dao nim Nick może go powstrzymać.

Zabicie Zhi odblokowuje osiągnięcie Gniewny oraz daje Nickowi dostęp do apteki Happy Good Mart.

Galeria

Ciekawostki

Nawigacja

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.