FANDOMWesołych Świąt, mały kolego, wiemy, że tam jesteś i że jesteś sam!

—Harry


Harry Lime i Marvin "Marv" Merchants, znani również jako Mokrzy bandyci, a później jako Lepcy bandyci – główni antagoniści w filmie Kevin sam w domu z 1990 roku oraz w kontynuacji Kevin sam w Nowym Jorku z 1992 roku.

Są nikczemnym duetem niekompetentnych włamywaczy, którzy celują w bogate/odnowione domy, a później w sklep o nazwie Duncan's Toy Chest. Harry jest liderem duetu, a Marv jest jego naśladowcą.

W rolę Harry'ego wcielił się Joe Pesci, natomiast Marva zagrał Daniel Stern.

Biografia Edytuj

Kevin sam w domu Edytuj

W pierwszym filmie Harry i Marv celują w domy wokół sąsiedniej dzielnicy. Harry podszywa się pod funkcjonariusza policji, aby dowiedzieć się, które rodziny wyjadą na święta. Rabując te domy, Marv ma tendencję do spuszczania wody i blokowania zlewów, co prowadzi do zalania domów, a prawdziwi funkcjonariusze organów ścigania wiedzą, które domy obrabowali.

Harry nie zgadza się z tą praktyką, nazywając ją "chorą", chociaż Marv nalega na to mówiąc, że potrzebują "wizytówki". Jednak to dom McCallisterów, który Harry nazywał "Srebrnym Tuńczykiem", jest największą własnością w sąsiedztwie i ich najbardziej oczekiwanym celem.

Jednak ośmioletnie dziecko Kevin McCallister jest samo w domu w Wigilię, gdyż zostało przypadkowo zostawione, podczas gdy reszta jego rodziny wyjechała do Paryża. Kevinowi udaje się przestraszyć ich wiele razy, ale w końcu odkrywają, że jest on sam w domu i byli przez niego oszukiwani cały czas. Pomimo protestów Marva, Harry próbuje obrabować dom.

Kevin podsłuchuje, jak Harry i Marv dyskutują o planach włamania się do jego domu w nocy, a w odpowiedzi przygotowują w całym domu liczne pułapki. Po tym, jak Kevin strzela do nich z karabinem przez klapę dla psa (Harry'emu w krocze, a Marvowi w czoło, gdy zagląda do środka domu przez klapę), oddzielnie próbują wejść do domu. Wpadają podczas tego na wiele pułapek zastawionych przez Kevina, co prowadzi do wielu różnych komediowych urazów.

W końcu udało im się schwytać Kevina w jednym z domów, do którego już wcześniej się włamali, i próbowali zadać mu te same obrażenia w odwecie. Zanim jednak Harry zdążył odgryźć palce Kevina, obaj zostali ogłuszeni łopatą do śniegu przez sąsiada Kevina - Marleya, z którym Kevin zaprzyjaźnił się wcześnie. Marley zabiera bezpiecznie Kevina do domu, podczas gdy policja przyjeżdża i aresztuje Harry'ego i Marva. Harry patrzy na Kevina przez policyjny samochód, a Kevin sarkastycznie uśmiecha się i macha im na pożegnanie.

Galeria Edytuj

Kevin sam w domu Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.