FANDOMHeihachi Mishima - główny antagonista serii gier Tekken jest ojcem Kazuyi Mishimy i dziadkiem Jina Kazamy

Biografia Edytuj

Tekken Edytuj

Lider jednej z największych korporacji świata, Mishima Zaibatsu - Heihachi - jest mistrzem stworzonej przez jego ojca "sztuki Mishima". Sam uwielbia oglądać pojedynki innych, a swojego najstarszego syna - Kazuyę - wychowywał na równie trudnych warunkach. Postanawia zorganizować I turniej o tytuł króla walk, stawiając ogromną stawkę - pieniądze i sławę...

Tekken 2 Edytuj

Podczas ostatecznej walki ze swoim synem - Kazuyą - podczas I turnieju, Heihachi przegrał i stracił tym samym władzę nad korporacją. Pełny uczucia zemsty wyruszył w góry, wraz ze swoim "pupilem" - niedźwiedziem Kumą - by skończyć z walkami. Podczas tych dwóch lat, gdy wszyscy myśleli, że już więcej o nim nie usłyszą, Heihachi przygotowywał się, z nadzieją na zorganizowanie II turnieju, by odzyskać Mishima Zaibatsu i raz na zawsze pokonać Kazuy'ę.

Tekken 3 Edytuj

Piętnaście lat po turnieju II Żelaznej Pięści. Heihachi utworzył siły Tekken Force. Nad kraterem wulkanu odbyła się finałowa walka II turnieju - Kazuyi i Heihachi'ego. Starzec pokonał syna, a następnie wrzucił jego ciało do lawy. Gdy najstarsze dziecko Mishimy zginęło, Heihachi ponownie przejął władzę nad Mishima Zaibatsu. Utworzył siły Tekken Force pracujące dla niego i - by zdobyć poparcie innych korporacji - zaczął "troszczyć się" o biednych ludzi. Minęło piętnascie lat. Siły Tekken Force prowadzą tajne wykopaliska w pobliżu Arizony. Znajdują martwe ciało tajemniczej istoty. To nie był człowiek...Heihachi podejrzewał, iż może to być legendarny Ogre - Bóg Walki żywiący się duszami najlepszych wojowników. Pojawiła się w Heihachi'm nadzieja, że może mu udać się zdobyć jego moce i przejąć władzę absolutną. Pewnego dnia pod domem starca pojawił się młody chłopak - Jin Kazama. Chłopak przedstawił się, jako jego wnuk - matka Jin'a, Jun została zamordowana przez Ogre, a zgodnie z jej ostatnią wolą, nastolatek udał się do Heihachi'ego. Starzec w tajemnicy przed nim postanowił wykorzystać Jin'a, jako przynętę, by zwabić Boga Walki, który już rozpoczął poszukiwanie dusz. Nauczył go "stylu Mishima" - w połączeniu ze "stylem Kazama" nauczonym od Jun, Jin stał się potężnym wojownikiem. W 19-naste urodziny chłopaka, Heihachi ogłosił III turniej. Wówczas Jin zaczął wykazywać diabelskie zdolnosci posiadane wcześniej przez Kazuyę, który zaprzedał duszę Devil'owi. Heihachi postanowił najpierw zwabić Ogre, a następnie - po zdobyciu jego mocy - zamordować Jin'a.

Tekken 4 Edytuj

Po III turnieju, Heihachi'emu nie udało się schwytać Ogre w żywej postaci. Jedyne, co zrobił, to pobrał jego krew i resztki tkanek pozostałych po Bogu Walki. Próbował w laboratorium Mishima Zaibatsu połączyć te części z nim samym. Eksperyment nie powiódł się. Potrzebny był jeszcze jeden element..."Devil Gene". Heihachi wciąż pamiętał częściową przemianę Jin'a w Devil'a po próbie zabójstwa. Odkrył też, iż z wulkanu, przy którym dwadziescia lat temu odbył się ostateczny pojedynek ojca z synem, wydobyto ciało Kazuyi i rozpoczęto nad nim eksperymenty w laboratoriach G-Corporation. Kilka dni później Tekken Force z rozkazu Heihachi'ego wyruszyły do rosyjskich laboratoriów, by nie dopuścić do eksperymentów nad Kazuyą. Misja prawie się powiodła, aż do czasu wskrzeszenia Kazuyi, który wyniszczył wszystkie siły...By badania nad Devil Gene się powiodły, Heihachi potrzebuje ciało Jin'a lub Kazuyi. By ich sprowadzić, organizuje IV turniej...

Tekken 5 Edytuj

Po porażce z rąk Jin'a w górach Homnaru, Heihachi i Kazuya zostali zaatakowani przez androidy G-Corporation. Obaj próbowali z nimi walczyć, aż syn zdradził Mishimę i uciekł, wcześniej rzucając ojca prosto w ręce robotów, które chwilę później eksplodowały. Heihachi jednak nie był zwykłym człowiekiem...przeżył katastrofę. Podczas, gdy rany po tym wydarzeniu powoli znikały, wszyscy przyjęli, iż Heihachi nie żyje. Starzec dowiedział się, że ktoś zorganizował V turniej. Chcąc dowiedzieć się, kto jest tą osobą, bierze w nim udział, chcąc tym samym odzyskać Mishima Zaibatsu.

Tekken 6 Edytuj

Gdy Heihachi obudził się po pojedynku z androidami G-Corporation, V turniej dobiegł końca. Starzec powrócił do budynku Mishima Zaibatsu, tam jednak nie został wpuszczony przez siły Tekken Force. Dowiedział się, iż nowym właścicielem jest...Jin Kazama. Heihachi usłyszał o VI turnieju.

Ciekawostki Edytuj

  • Jest głównyn bossem większości części


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.