FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Niczego nie planuję. Tylko egzekwuję. Zabieram ze sobą ten sztylet.

—Helga von Bulow mówiąca Profesorowi Zemphowi o swoich planach.


Starsza Pułkownik (Oberführer) Helga von Bulow to drugorzędowa antagonistka pojawiająca się w grze Return to Castle Wolfenstein. Jest to wysokiej rangi członkini Dywizji Paranormalnej SS, która odpowiedzialna jest za nadzorowanie garnizonem w miejscowości Wulfburg oraz pracami badawczymi w katakumbach pod Wulfburgiem i Sprofanowanym Kościele.

PrzeszłośćEdytuj

Helga przez dłuższy okres czasu była lojalną i wierną uczennicą wysokiej kapłanki SS Marianny Blavatsky. Po zakończeniu nauk, Helga awansowała na wystarczająco wysoki stopień wojskowy by móc przewodzić oddziałami żołnierzy a nawet założyła własny oddział Elitarnej Straży składający się wyłącznie z kobiet. Pomimo zdolności przywódczych, Helga popełniła rażącą ilość błędów i nieprzemyślanych decyzji, czego kosztem była śmierć jej wojsk. Mimo iż jej Elitarne Strażniczki były jej wręcz fanatycznie oddane i lojalne, mężczyźni pod jej przywództwem podchodzili sceptycznie do jej umiejętności.

Przeklęte PiaskiEdytuj

Helga słysząc, że Major Gerhard Wechsler lekceważy misję znalezienia kilku antycznych tabliczek ukrytych głęboko w podziemiach grobowców w miejscowości Ras el-Hadid, poleciała do Egiptu, aby sama mogła przejąć kontrolę nad misją. Po odnalezieniu miejsca przechowywania tabliczek, Helga zignorowała prośby jednego z archeologów by ta nie otwierała sarkofagu gdyż ciąży nad nim klątwa. Helga wzięła tabliczki radośnie stwierdzając, że Himmler będzie z tego znaleziska bardzo zadowolony. To spowodowało obudzenie się mumii wewnątrz grobowców, które natychmiast zaczęły atakować wszystkich wewnątrz grobowców.

Helga i jej Elitarne Strażniczki zaczęły kierować się w głąb katakumb aby znaleźć alternatywne wyjście wiedząc, że B.J. Blazkowicz oraz Agent One prowadzą za nimi pościg. Pomimo ich usilnych starań, dwójka żołnierzy nie była w stanie zatrzymać Helgi w dotarciu na lotnisko i ucieczce. Po otrzymaniu rozkazów z kwatery głównej, Agent One i Blazkowicz ukradli jeden z samolotów i wdali się w pościg za Helgą. Niedaleko Zamku Wolfenstein, działa przeciwlotnicze wystrzeliły w kierunku samolotu powodując jego kolizję. Mężczyźni przeżyli ale byli nieprzytomni. Po odkryciu, że żyją Helga kazała swoim żołnierzom zanieść ich na brutalne przesłuchiwanie przez doktora Zee w lochach Zamku Wolfenstein.

Powrót Do Zamku WolfensteinEdytuj

Przebywając w Wulfburgu, Helga odkryła, że katakumby biegnące pod miasteczkiem prowadzą do Zbeszczeszczonego Kościół w Wulfburgu, zebrała grupę żołnierzy, swoich Elitarnych Strażniczek oraz naukowca Profesora Zempha, po czym zeszła do katakumb kierując się w stronę kościoła. Niestety prace wykopaliskowe wewnątrz katakumb spowodowały przebudzenie się zombie. Jednak Helga zignorowała to i dalej kierowała się w stronę kościoła.

Po dotarciu do Kościoła, Helga odkryła zwłoki Trzeciego Mrocznego wojownika i kazała Zemphowi przeprowadzić ekstrakcję płynów z jego zwłok ciągle go poganiając. Po uprzednim poinformowaniu, że Blazkowicz przeżył spotkanie z zombie w katakumbach i jest w kościele, natychmiast kazała swoim Elitarnym Strażniczkom rozprawić się z nim gdy ona i Zemph udadzą się do Grobowca Olaryka.

Po dotarciu do Grobowca, Helga zapragnęła wziąć ze sobą Sztylet Olaryka wierząc, że pomoże on Nazistom. Zemph błagał ją by tego nie robiła tego mówiąc, że zabranie sztyletu może nieść ze sobą ogromne konsekwencje gdyż może obudzić coś przerażającego. Helga jednak pozostała głucha na jego prośby i gdy odmówił zejścia jej z drogi, ta strzeliła go prosto w serce ze swojego Lugera. Szczęśliwa, weszła do grobowca i zabrała sztylet co spowodowało, że przerażający potwór Olaryk powstał z grobu. Zanim mogła zrobić cokolwiek, Helga została brutalnie rozczłonkowana przez potwora a jej rozszarpane ciało leżało w całym grobowcu.

OsobowośćEdytuj

Ta wysoce uparta kobieta uczyła się przez dłuższy czas u Marianny Blavatsky i zrobi wszystko co w jej mocy by wspomóc swoją nauczycielkę. Po zostaniu dowódcą, utworzyła specjalną jednostkę Elitarnych Strażniczek aby kontynuować wspomaganie Dywizji Paranormalnej SS. Mimo iż nauczyła się bardzo wielu rzeczy u Madame Blavatsky, Helga jest bardzo niecierpliwa i porywcza co przyczynia się narażania bezpieczeństwa żołnierzy jak w egipskich grobowcach lub katakumbach w Wulfburgu.

CytatyEdytuj

Nie na długo! Zaprowadzić ich natychmiast do Zamku. Mają wizytę u Doktora Zee!

—Helga


Nic mnie to nie obchodzi. Czekałam całe życie na taką okazję. Nie mam zamiaru teraz zawrócić przez jakiegoś kujona i jego bezpodstawne obawy!

—Helga


Zejdź mi z drogi Zemph! Twoje żałosne pogróżki mnie nie powstrzymają.

—Helga


FaktyEdytuj

  • W niemieckiej wersji, Helga nazywa się Helga Von Braun.

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.