Henry Wu – naukowiec (genetyk) z serii Jurassic Park. To on przyczynił się do sklonowania dinozaurów.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Przed wydarzeniami z pierwszego filmu[edytuj | edytuj kod]

Wu to Amerykanin Chińskiego pochodzenia z Ohio, genetyk pracujący dla InGenu. Razem z doktor Laurą Sorkin przyczynił się do odtworzenia wymarłych gadów.

Kiedy zespół odkrył znaczne ilości DNA dinozaurów, dr Wu zaproponował, że mogą zacząć klonować dinozaury, wypełniając brakujące fragmenty DNA dinozaurów DNA obecnie żyjących zwierząt. Laura Sorkin przeciwstawiła się temu pomysłowi i chciała zaczekać z klonowaniem, aż uzyskają 100% genomu gatunku. Rada inwestorów preferowała podejście Wu, ponieważ było szybsze, łatwiejsze i tańsze. Tak więc zarząd dał Dr. Wu awans na głównego genetyka.

Wu zdecydował się na użycie DNA kilku gatunków płazów, aby uzupełnić DNA dinozaurów. Pierwsze prehistoryczne zwierzę zostało sklonowane w 1984 roku. Wu postanowił również zastosować kilka środków bezpieczeństwa. Chromosomy dinozaurów zaprojektowano tak, aby wszystkie zwierzęta były samicami, więc nie mogły rozmnażać się. Uniemożliwiono dinozaurom również produkcję lizyny, więc umarłyby bez nich.

Incydent na Isla Nublar (Jurassic Park)[edytuj | edytuj kod]

Podczas gdy Zespół Konsultantów przyszedł do laboratorium, aby obejrzeć narodziny Welociraptorów, Doktor Wu znajdował się wśród innych naukowców. Dołączył do nich i odpowiedział na kilka ich pytań. Wu opuścił wyspę przed sztormem, który później sprawił, że dinozaury wydostały się na wolność.

Praca dla Masraniego[edytuj | edytuj kod]

Wu udało się stworzyć kilka hybryd roślin i nawet napisał książkę na ten temat.

W 1998 roku Masrani Global Corporation przejęła InGen. W grudniu 2000 r. Prezes Simon Masrani awansował doktora Wu. Później zajął się tworzeniem nowych dinozaurów do nowego parku o nazwie Jurassic World. Wtedy to też w kwietniu 2009 roku stworzył pierwszą hybrydę dinozaura – Indominusa Rexa.

Drugi incydent na Isla Nublar (Jurassic World)[edytuj | edytuj kod]

Dr Wu jest po raz pierwszy widziany jest z Claire Dearing, starając się przyciągnąć inwestorów genetycznie zmodyfikowanym Indominusem Rexem. Po tym, jak Indominus uciekł, Masrani rozpoczął rozmowę Wu o tym, jak stworzył zwierzę. Wu nie powiedział Masraniemu, że jest to po części Welociraptor, ale wspomniał, że ma geny mątwy, aby pomóc stworowi wytrzymać przyspieszone tempo wzrostu. To również dało Indominusowi zdolność do kamuflażu. DNA rzekotki wykorzystano do tego, aby hybryda mogła przystosować się do klimatu tropikalnego na wyspie. To z kolei dało dinozaurowi zdolność kamuflażu. Wu przypomniał Masraniemu, że to na jego polecenie stworzył szybszego, inteligentniejszego oraz agresywniejszego Indominusa Rexa. Masrani oskarżył go o jego stworzenie. Po tym jak Vic Hoskins przejmuje władzę na wyspą, wychodzi na jaw, że współpracował z Wu. Na polecenie Hoskinsa Wu ewakuuje się z wyspy, zabierając ze sobą kilka próbek DNA (prawdopodobnie Indoraptora).

Jurassic World: Upadłe królestwo[edytuj | edytuj kod]

W Jurrasic World 2 Henry Wu współpracował z innym genetykiem i wraz z nim stworzył hybrydę genetyczną Indoraptora (w tym Celu potrzebował między innymi genów Blue oraz swojego poprzedniego dzieła, Indominusa rexa . Jego ludzie w tym celu udali się na Isla Nublar, a konkretnie do basenu Mozazaura (miejsca śmierci I-rexa) i zebrali kawałek kości Indominusa, który był potrzebny do stworzenia Indoraptora . Ostatni raz widzimy go podczas licytacji, gdzie kłóci się z innym genetykiem. Powodem kłótni był fakt, że Wu nie chciał sprzedać Indoraptora, a jego współpracownik , tak. Jego dalsze losy są nieznane, ale prawdopodobie zginął na wskutek ulotnienia się trujące go gazu w Richmond Estate. Nie było to jednak pokazane, wiec możliwe ze zdążył się ewakuować i przeżył

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.