FANDOM


Przez stulecia technologia spadała na ZIemię. Potrzebny był tylko odpowiedni umysł, który dobrze by ją wykorzystał. Cały postęp oparłem na kosmicznym złomie. Nawet sobie tego nie wyobrażasz, Doktorze. Szerokopasmowy Internet? To pamiątka po Roswell. Rok temu moi ludzie hodowali bakterie znalezione w kraterze w Rosji, i wiesz co odkryli? Lek na przeziębienie. Oczywiście nie wyszedł on poza laboratorium. Żeby ludzie się nie ekscytowali. Po co sprzedawać jeden lek, skoro można sprzedać tysiące zamienników?

—Henry van Statten

Henry van Statten – drugorzędny antagonista występujący w serialu Doktor Who, konkretnie w odcinku Dalek z 2005 r. Był szefem amerykańskiej korporacji GeoComTex, kolekcjonerem technologii Obcych, a także miliarderem mającym w posiadaniu cały Internet. Był właścicielem podziemnego skarbca w Utah, gdzie przetrzymywał artefakty związane z kosmiczną technologią, włącznie z uszkodzonym Dalekiem, który był uznawany za ostatniego we Wszechświecie.

Cechy Edytuj

Inteligentny, lecz zarazem samolubny i chciwy. Traktował swoich pracowników niczym dobra materialne do tego stopnia, że każdego pracownika, który go opuszczał, poddawał wymazywaniu pamięci, by trzymać swoje tajemnice w sekrecie. Nie obchodziło go bezpieczeństwo pracowników, gdyż kiedy Metaltron wyrwał się z więzów, kazał nie czynić mu najmniejszej krzywdy, co skutkowało śmiercią ok. 200 jego pracowników. Co prawda zdecydował się pomóc Doktorowi w powstrzymaniu Daleka, ale zrobił to wyłącznie z osobistych pobudek.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.