Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Herbert Landon – powracający złoczyńca z serialu Spider-Man: The Animated Series.

Jest to naukowiec, prezes firmy Brand Corporation, a także dawny przyjaciel Dr. Hanka McCoy'a, czyli mutanta Beasta z X-Men, który w rzeczywistości planuje zagładę wszystkich mutantów.

Po porażce stał się asystentem Kingpina, zastępując Alistaira Smythe'go.

Biografia

Wczesne życie

Niewiele wiadomo o wczesnym życiu Landona, poza tym, że założył Brand Corporation, oraz był przyjacielem Beasta. Po pewnym czasie znienawidził mutantów, których nazywał.

Spider-Man: The Animated Series

Eksterminacja mutantów

Landon uknuł plan wyniszczenia wszystkich mutantów na świecie, tworząc serum zabójcze dla nich, pod przykrywką wynalezienia lekarstwa na mutację. Kingpin wsparł finansowo jego badania, płacąc mu za stworzenie dla niego armii mutantów, oczywiście nie będąc świadomym intencji Landona.

Wkrótce, Hobgoblin w jakiś sposób dowiedział się o tym, co knuje Landon, więc go szantażował, oczekując zapłaty za milczenie. Landon umówił się z nim na spotkanie w starym magazynie, gdzie przekazał mu walizkę pełną pieniędzy. Odchodząc, aktywował ukryty ładunek wybuchowy w walizce, myśląc, że pozbył się Hobgoblina. Tymczasem Goblin przewidział takie zagranie i przeżył, dzięki temu, że uciekł w ostatniej chwili.

Landon zwołał konferencję prasową, gdzie oficjalnie ujawnił "wynalezienie lekarstwa na mutację". Wtedy jednak zaatakował go Hobgoblin. Na szczęście na konferencji obecny był Peter Parker, który szybko zmienił się w Spider-Mana i uratował życie Herbertowi. W tym czasie Hobgoblin uciekł.

Później, Landon ukończył badania nad serum, więc wysłał swoich ludzi do Instytutu Xaviera, żeby pojmać jednego z mutantów i przetestować na nim wynalazek. Padło na Beasta.

Pomimo wcześniejszych sporów, Spider-Man i Wolverine zawarli sojusz, aby uratować Beasta z rąk Landona. W tym czasie Hobgoblin włamał się do Brand Corporation, chcąc zemścić się na Landonie. Goblin pobrał z jego komputera wszelkie dane na temat jego badań i groził ujawnieniem ich.

Nastąpiło spore zamieszanie w laboratorium, podczas którego Landon wpadł do zbiornika z własnym serum. Hobgoblin, tracąc szansę na pieniądze, zniknął. Substancja nie zabiła Landona, ale zrobiła z niego gigantycznego potwora, który zaczął demolować ulice Nowego Jorku.

X-Meni zobaczyli, co wyczynia potwór i natychmiast udali się do miasta. Dzięki ich pomocy, Landon został pokonany i przemieniony w człowieka, choć połowa jego ciała była oszpecona, przypominając gada.

Zastąpienie Smythe'go

Kiedy Kingpin przyłapał swojego asystenta, Alistaira Smythe'go na zdradzie, pojmał go i zadzwonił do Landona. Chciał uczynić z niego bezuczuciową maszynę do zabijania. Herbert uczynił z niego bionicznego mutanta, który nie mógł podejmować samodzielnych decyzji i był w pełni posłuszny Kingpinowi. W zamian, Fisk mianował go swoją prawą ręką.

Wkrótce jednak Alistair zaczął odzyskiwać swoje wspomnienia i powoli zaczął się buntować. W końcu wyrwał się ludziom Kingpina, aby zabić Normana Osborna. Fisk rozkazał Landonowi go odwołać, ale ten nie miał już nad nim kontroli.

Na koniec Alistair odkrył prawdę o swoim ojcu i zmusił Kingpina wraz z Landonem do ucieczki z Crime Central.

Wystąpienia

Spider-Man: The Animated Series

  • Klan Mutantów (sezon 2)
  • Zemsta Mutantów (sezon 2)
  • Doskonały zabójca (sezon 3)
  • Spot (sezon 3)
  • Rozgrywka Goblinów (sezon 3)
  • Kot (sezon 4)
  • Czarny Kot (sezon 4)

Galeria

Ciekawostki

  • Pierwszy raz pojawił się w dwuodcinkowym crossoverze z X-Men, którego był głównym antagonistą.
  • Jego wygląd po wypadku bardzo przypomina Dwie Twarze z DC Comics.
  • Głosu użyczył mu David Warner.
Advertisement