FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Możemy pokonać śmierć! Możemy spełnić marzenie każdego lekarza! Bylibyśmy sławni! I żyli pełnią życia!

—Herbert West


Herbert West - główny bohater serii filmów i komiksów Re-Animator, opartej na wczesnej historii zmarłego H.P. Lovecraft.

W filmie wcielił się w niego Jeffrey Combs.

Osobowość Edytuj

Herbert West jest szalonym naukowcem, który stworzył dziwną serum, które pozwala ożywić umarłych kosztem ludzkości - często stając się brutalnymi zombie nastawionymi na morderstwo i zamęt. Mimo to Herbert nieustannie miał obsesję na punkcie przekraczania granic życia i śmierci, dlatego nadal wskrzeszał zmarłych, pomimo strasznych konsekwencji.

Podobnie jak wielu szalonych naukowców, Herbert został również kilkakrotnie zmuszony do pokonania własnych eksperymentów - choć jego szaleństwo zawsze wydaje się zapewniać, że w przyszłości stworzy kolejną porcję potworów.

Herberta można by prawdopodobnie uznać za złoczyńcę, ale niekoniecznie jest on czarnym charakterem - w rzeczywistości wydaje się, że brakuje mu jakiegokolwiek moralnego wyrównania - dla niego ważną rzeczą w życiu wydaje się zwycięstwo samej śmierci i nie obchodzi go, co ma zrobić, aby osiągnąć takie cele.

Biografia Edytuj

Książka Edytuj

W książce Herbert był blondynem - filmy pokazują także Herberta Westa żyjącego w czasach nowożytnych, poza tymi drobnymi zmianami postać pozostaje praktycznie taka sama zarówno w książce, jak i filmach - będąc szalonym naukowcem którego działania przy wskrzeszaniu zmarłych niepokoją jego kolegę i mają katastrofalne konsekwencje. Inna różnica polega na tym, że Herbert jest pożarty przez zombie, które wskrzesił z armii służącej w II wojnie światowej do końca książki.

Filmy Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.