FANDOMHerman Dietrich - to nazistowski pułkownik, który dowodził ekspedycją w celu odnalezienia Arki Przymierza wraz z archeologiem René Belloqiem.

Grał go niemiecki aktor Wolf Kahler.

Biografia Edytuj

Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) Edytuj

W 1936 pułkownik Dietrich został przydzielony do misji odnalezienia Arki Przymierza w Kairze.

Dietrich oraz Belloq nie wiedzieli, że prowadzą wykopaliska w złym miejscu do czasu, kiedy zobaczyli grupę ludzi wykopujących Arkę. Naziści wrzucili tam Indianę Jonesa oraz, ku niechęci Belloqa, Marion.

Kiedy samolot mający transportować Arkę do Berlina był przygotowywany do odlotu, Jones i Marion uciekli i zniszczyli samolot, zmuszając hitlerowców do wożenia artefaktu w ciężarówce. Kiedy Dietrich jechał wraz z Tohtem i Belloqiem w wozie eskortującym Arkę, Jones gonił ich, po drodze zabijając wielu ludzi Dietricha, w tym Goblera. Udało mu się odzyskać Arkę i przewieźć ją na statek. Został on jednak zaskoczony przez nazistów, którzy ukradli Arkę i popłynęli na wyspę na Krecie, gdzie miało odbyć się uroczyste otwarcie Arki.

Dietrich zapytał Belloqa, czy konieczna jest odprawa żydowskiego rytuału. Ten zapewnił go, że jest to lepsze, niż zaryzykowanie otwarcia pustej Arki obok Hitlera.

Kiedy hitlerowcy szli wraz z Arką do miejsca otwarcia, Indiana Jones pojawił się i szantażował ich pancerfaustem, grożąc, że rozwali Arkę, jeśli naziści nie wypuszczą Marion. Belloq, wiedząc, że Jones tego nie zrobi każe żołnierzom go schwytać.

Naziści przywiązali Jonesa i Marion do słupa. Dietrich, wraz z Belloqiem i Tohtem stał najbliżej Arki. Kiedy otworzyli Arkę, zobaczyli, że nie ma tam nic prócz piasku. Po chwili jednak wyleciały stamtąd dziwne duchy, które początkowo wyglądają pięknie, lecz wkrótce zamieniają się w potwory. Okazało się, że Bóg schował tam swój gniew, który zabił całą armię. Dietrich, który stał blisko został zniszczony; jego twarz została wysuszona.

Galeria Edytuj

Poszukiwacze zaginionej Arki Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W grze LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues Dietrich wcale nie ginie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.