Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.


Chcę tylko kochać, żyć i umierać na swój sposób. Mój normalny sposób. Chcę być jeszcze bardziej jak ludzie, których kocham.

—Himiko Toga wyjaśnia swoje motywy Curiousowi.

Wygląda na to, że oboje chcemy się czegoś o sobie dowiedzieć, co? Więc teraz... Twoja kolej. Dlaczego chcesz zostać bohaterem? Honor? Duma? Ze względu na kogoś innego? Chcę wiedzieć o Tobie wszystko.

—Toga przebrana za Camie, konfrontująca się z Izuku Midoriyą.


Himiko Toga jest antagonistką w mandze i anime My Hero Academia. Jest powiązana z Ligą Złoczyńców i jest członkinią Przedniej Straży tej organizacji. Jest uciekinierką podejrzewaną o seryjne morderstwa obejmujące drenaż krwi innych ludzi.

Podobnie jak Dabi i Spinner, zainspirował ją Stain i jego ideologia, przez co zdecydowała się dołączyć do Ligii, która, jak sądzono, stała się schronieniem dla sprawy Zabójcy Bohaterów. Jednak w przeciwieństwie do pozostałej dwójki, interesują ją ideały Staina po prostu z powodu chęci rozlewu krwi i kolejnych morderstw.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Misato Fukuen, a w wersji angielskiej Leah Clark.

Charakterystyka

Wygląd

Himiko jest nastolatką o niewielkim wzroście. Ma popielate włosy związane w dwa koki, z których wystają pojedyncze kosmyki. Jej oczy są żółte z cienkimi czarnymi źrenicami, które nieco przypominają kocie. Jej najczęstszym strojem jest mundurek szkolny seifuku w połączeniu z czerwonym szalikiem i granatową spódnicą. Jej skarpetki sięgają do kolan i ma parę butów, które są powszechnie noszone jako część szkolnego mundurka.

Jej strój złoczyńcy składa się z tego samego mundurka, ale z dodatkowymi gadżetami pomocniczymi, w tym dużą czarną maską z metalicznym uśmiechem i trzema kanistrami z igłami przymocowanymi po obu stronach jej maski. Ma również zielone pudełka na narzędzia przymocowane paskiem do jej talii, a także dwa na nogach zawierające ostrza.

Osobowość

Himiko jest bardzo radosna, wesoła i charyzmatyczna. Przez większość czasu jest widziana z uśmiechem i ma niezwykle żywiołowy i radosny wyraz twarzy. Ma w sobie niezwykle entuzjastyczną i beztroską naturę, co widać po tym, jak nie ma nic przeciwko nazywaniu kogoś, z kim walczy, przyjacielem jak w przypadku Ochaco Uraraki i Tsuyu Asui. Himiko jest również bardzo sadystyczna i bezmyślna, ponieważ okazuje się, że czerpie przyjemność z pobierania krwi od Ochaco podczas walki z nią.

Podkochuje się również w Izuku Midoriyi, widząc w nim atrakcyjnego chłopca. Kiedy po raz pierwszy zobaczyła go po walce z Muscularem, zarumieniła się i zauważyła jego uszkodzony i poraniony wygląd jako coś, co jest dla niej niezwykle atrakcyjne. Jej zakochanie w Izuku w końcu rośnie do bardziej obsesyjnego poziomu, gdzie potajemnie przystępuje do egzaminu na licencję bohatera, wyłącznie po to, by się więcej o nim dowiedzieć. Była również niezwykle wesoła i pełna energii, kiedy ponownie spotkała Izuku w kryjówce Yakuzy, stając się bardzo szczęśliwa, kiedy ten ją pamiętał.

Ogólnie rzecz biorąc, Toga ma pokręconą perspektywę miłości. Jak wspomniano wcześniej, pociągają ją ciężko ranni mężczyźni i uważa zadawanie im dalszego bólu za bardzo zachęcające. Podczas walki z Ochaco Uraraką i Tsuyu Asui, nazywa je przyjaciółkami i zwraca się do nich po imieniu, nawet po walce, próbując jednocześnie je zabić. Będąc krótko przytrzymaną przez Ochaco, mówi o tym, że kochanie kogoś tak bardzo jest naturalne, że każdy dosłownie chce stać się dokładnie taki jak on. Należy jednak zauważyć, że jej miłość nie jest szczera i jest bardziej obsesją. Ostatecznie chce przybrać wygląd ludzi, których twierdzi, że kocha.

Chociaż przez większość czasu jest niefrasobliwa i szczęśliwa, jest również zaskakująco destrukcyjna i brutalna, o czym świadczą jej zbrodnie, które obejmują morderstwa i jej pragnienie zabicia Zabójcy Bohaterów, mimo że go podziwia. Już jako dziecko wykazywała oznaki nienaturalnego i chaotycznego zachowania, pożerając zwierzęta i ludzi oraz wysysając ich krew, aby zaspokoić swoją satysfakcję. Jednak takie zachowanie wynika z jej Daru, który wymaga krwi do prawidłowego użycia, co głęboko wpłynęło na jej psychikę.

Wykazuje również silną nienawiść do obecnego społeczeństwa. Uważa to za miejsce, w którym nie może być sobą, ponieważ została zmuszona do ukrywania swojego zachowania w gimnazjum i ostatecznie pękła. Od tego momentu uciekła z domu, zdeterminowana, by być sobą i robić, co jej się podoba. Chce stworzyć nowe społeczeństwo, w którym będzie mogła działać tak, jak chce, i to jest jeden z powodów, dla których dołączyła do Ligi Złoczyńców. Ilekroć jest zmuszana do zrobienia czegoś, czego nie lubi, denerwuje się, a czasem jest wręcz agresywna. Widać to, gdy Tomura nakazuje Todze i Twice'owi pracować dla Overhaula, który zabił Magne'a, a Toga trzyma nóż blisko szyi Tomury, domagając się odpowiedzi dlaczego powinna zrobić coś, czego nie chce.

Pomimo swoich gwałtownych skłonności jest w stanie okazywać prawdziwą miłość i współczucie otaczającym ją osobom. Była głęboko poruszona utratą Magne'a, chcąc pomścić śmierć swojego towarzysza i dwukrotnie pocieszyła Twice'a, gdy ten rozdzielał się między swoimi dwiema osobowościami. Oprócz tego była również zdruzgotana śmiercią Twice'a z rąk bohaterów, do tego stopnia, że ​​wpadła w ślepy, morderczy szał, by go pomścić. Opłakiwała także bohaterów za zabicie go (co było raczej hipokryzją, biorąc pod uwagę ludzi, których zabiła) i nadal była w szoku, zastanawiając się, czy równią ją planowali zabić. Później okazała się autentycznie zraniona, kiedy Uraraka nie odnosiła się do niej i miała łzy w oczach, gdy uciekała. Pomimo swojej brutalności możliwym jest, że Himiko pragnie jakiejś formy kontaktu z innymi, ale nie jest w stanie tego zrobić ze względu na swój sposób „kochania” ludzi i ranienia ich.

W przeszłości Himiko była uważana przez swoich rówieśników z gimnazjum za pogodną i dość dobrze wychowaną dziewczynę. Okazało się, że była dość popularna i miała wielu przyjaciół. Jednak okazało się również, że jest to jedynie osobowość, którą stworzyła, aby przestrzegać norm społecznych, co zostało podkreślone przez jej rodziców. Kiedy była świadkiem kontuzji chłopca imieniem Saito w walce, nienormalne uczucia Himiko zaczęły narastać w tym, co uważała za zadurzone w nim. Himiko ostatecznie uległa swojej prawdziwej naturze i zaczęła atakować Saito, płacząc łzami radości po uwolnieniu swojego prawdziwego ja.

Ciekawostki

  • Maska, którą Toga nosi w Leśnym Obozie Treningowym, przypomina nieco maskę Bane'a.
  • Horikoshi stwierdził, że ze wszystkich kobiecych postaci Toga była najtrudniejsza do narysowania, głównie ze względu na jej oczy i włosy. Następnie pokazał jej rysunek wykonany przez jednego z jego asystentów, stwierdzając, że sprawiają, że wygląda to na łatwe.
  • W omake'u z 19 tomu mangi okazuje się, że Toga miała nieco inne projekty postaci niż jej ostateczny. Wspomina się również, że w swoim oryginalnym projekcie ma zwyczaj łatwo się zakochiwać, niezależnie od płci.
  • Jej szalona osobowość, obsesja na punkcie krwi i przemocy, jej wygląd i nawyki seksualne są bardzo podobne do słynnej postaci z DC Comics - Harley Quinn.
  • Toga w omake'u stwierdza, że oprócz kopiowania wyglądu ludzi, może również kopiować ich Dary. Przez jakiś czas pozostawało to niewidoczne, dopóki nie zostało wprowadzone w 226 rozdziale mangi, gdzie używa Daru Ochaco po częściowej przemianie w nią.
  • Toga jest jednym z najmłodszych członków Ligii, obok Mustarda.
Advertisement