Hiszpan – poboczny antagonista filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Jest najbardziej zaufanym agentem oraz prawą ręką króla Hiszpanii Ferdynanda VI.

Zagrał go hiszpański aktor Óscar Jaenada.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Hiszpan po raz pierwszy pojawił się w pałacu Króla Ferdynanda, gdzie przybył stary żeglarz. Mówił on o legendarnej Fontannie Wiecznej Młodości zlokalizowanej na Morzu Karaibskim. Król Ferdynand uznał to za śmieszne, ale po tym jak żeglarz pokazał mu dziennik pokładowy zmienił zdanie. Zdając sobie sprawę, że legenda jest prawdziwa, Król Ferdynand wysłał Hiszpana na poszukiwania fontanny. Ofiarował mu również tzy galleony oraz lojalną załogą, które miały mu ułatwić podróż. Król Anglii Król Jerzy II dowiedział się o wyprawie Hiszpana. Postanowił więc wysłać własną ekspedycję pod dowództwem Hektora Barbossy, która miała za zadanie dotrzeć do źródła przed Hiszpanami.

Hiszpan oraz jego załoga ostatecznie docierają do Fontanny Młodości i pokonują siły Barbossy i Czarnobrodego. Jeden z angielskich żołnierzy próbował oznaczyć fontannę jako własność króla Jerzego, ale Hiszpan zastrzelił go, nim to zrobił. Następnie kazał jednemu ze swoich ludzi udokumentować jego nieustraszoną postawę. Następnie ujawnia anglikom oraz piratom, że nie przybył, by skorzystać z Fontanny, ale przybył, aby ją zniszczyć. Uważał, że fontanny jest zniewagą dla Boskiej Mocy. Bez wahania nakazuje swoim ludziom zniszczyć fontannę. Po zakończonej misji Hiszpan opuścił Karaiby i udał się do Hiszpanii, aby zgłosić powodzenie misji swojemu królowi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.