Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Ich emancypacja będzie dla mnie darem.

—Hive do Daisy Johnson


Alveus, znany też jako Hive – jest głównym antagonistą w serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y., występującym jako pomocniczy antagonista w pierwszej połowie sezonu 3 i główny antagonista drugiej połowy.

Jest niezmiernie potężnym nieczłowiekiem urodzonym tysiące lat przed główną historią, który stara się odzyskać utraconą moc i uważa się, że był inspiracją dla opowiadań o złu i Diable. Będąc uważanym za najpotężniejszego ze wszystkich dotychczasowych Nieludzi, Hive starał się „zmienić świat”, zamieniając tak wielu ludzi w nieludzki, jak można to zrobić podczas prania mózgu pod jego kontrolą.

Biografia

Wczesne życie

Tysiące lat temu majańskim łowcą, który spędzał dni na polowaniu na dziki. Pewnego dnia natknął się na miejsce lądowanie statku Żniwiarzy Kree na Ziemi po udanym polowaniu. Pomimo najlepszych starań, by uciec przed napastnikami, Kree osaczyli i siłą uprowadził go na swój statek, gdzie przeprowadzili na nim straszliwie bolesne eksperymenty, po czym użyli krwi Kree, która przekształciła go w jednego z pierwszych Nieludzi, gotowego do przewodzenia ich armii.

Z pomocą krwi Kree, Alveus przekształcił się w Nieczłowieka pod wpływem terrigenezy przetransformowany został w połączenie wielu różnych pasożytniczych mikroorganizmów o niesamowitej mocy, zdolnych do zainfekowania ciał zmarłych i przywrócenia ich do ciał gospodarza. Został specjalnie zaprojektowany przez Kree z mocą wpływania na umysły innych Nieludzi; Kree miaeli nadzieję, że dzięki tej zdolności będzie w stanie przewodzić nieludziom bez strachu przed buntem, aby wkrótce mogli podbić całą galaktykę swoją armią. Stał się znany jako „Alveus”, łacińskie słowo „Hive”.

Advertisement