Hooguro (ホオグロ, Hōguro) – drugorzędny antagonista w mandze Tokyo Ghoul: re. Jest Ghulem, który jest członkiem Drzewa Aogiri i jest podwładnym Nakiego jako członek gangu Białe Garnitury.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Hooguro jest szczupłym młodym mężczyzną o białych włosach sięgających do poziomu podbródka, które pokrywają lewe oko. Nosi makijaż na prawym oku, a jego ubiór składa się z białego garnituru i spodni, jak wszyscy członkowie Białych Garniturów i szalika w paski. Jego maska jest biała z dużymi czarnymi kropkami na niej.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Hooguro wydaje się czasami wykorzystywać ludzi, jak pokazano, kiedy poprosił Kanae o więcej pieniędzy po tym, jak zauważył, że pracodawca jest bogaty. Hooguro wykazał się również wysokim stopniem lojalności wobec swojego szefa, Naki, jak powiedział swojej koleżance, Mezie, że zabije ją, jeśli znowu wyśmieje swojego szefa.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Eksterminacja Rose[edytuj | edytuj kod]

Hooguro był jednym z Ghuli, którzy zostali zatrudnieni przez Kanae von Rosewald do zdobycia Drużyny Quinx. On i Shousei rozproszyli Sasakiego, by oddzielić go od jego drużyny. Obydwaj ghule i ich koledzy z Białych Garniturów zostali łatwo pokonani przez Sasakiego, co spowodowało, że uciekli ze strachu zaraz po tym, jak reszta Drużyny Quinx wróciła.

Później powrócił do bazy Aogiri z Shousei, gdzie Naki opowiedział mu o planie Kanou "ożywienia" Gagi i Guge'a.

Brał udział w zasadzce na pojazdy CCG po operacji Eksterminacji rodziny Tsukiyama, kradnąc ciało Ginshi Shirazu.

Operacja Osadzania Rushimy[edytuj | edytuj kod]

Podczas Operacji Osadzania Rushimy, Hooguro wraz z pozostałymi członkami Drzewa Aogiri i Białymi Garniturami zaangażował Drużynę 3 w walce. Był jednym z niewielu członków Aogiri, którzy uciekli z Rushimy.

Po Operacji Osadzania Rushimy[edytuj | edytuj kod]

Hooguro był obecny podczas spotkania Kozy i konfliktu Nakiego i Kanekiego.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.