FANDOMA, moi nowi, nieskalani grzechem podwładni. Nie będę was oszukiwać. Wszyscy jesteśmy tu, by zarobić, ale to wasze zadowolenie sprawia, że mam ochotę wstawać co rano. Mój ojciec, Panie świeć nad jego duszą, pracował w kopalni diamentów. Wstawał o świcie, wypalał papierosa i zjeżdżał pod ziemię. Kopalnia była dla niego wszystkim. Podzielam jego poglądy i tego samego wymagam od was. Są tylko trzy zasady. Po pierwsze: chronicie towar. Możecie je posuwać, ale macie być delikatni. Po drugie: do tubylców strzelacie od razu. I po trzecie: wszystkie zyski trafiają do mnie. Jestem wyrozumiały, ale jeśli złamiacie którąś z zasad... Usmażę was na złoto. Dobra, dość gadania. Tubylcy chcą zniszczyć dzieło mojego życia, moją dumę. Pokażmy im, że jesteśmy poważnymi ludźmi.

—Przemowa Hoyta do Najemników


Hoyt Volker – jest głównym antagonistą w grze Far Cry 3. To on prowadzi największy system handlu niewolnikami na południowym pacyfiku. W porównaniu do Vaasa, jest nazywany "demonem". Jest także przywódcą Najemników.

Biografia Edytuj

Pojawia się na początku gry rozmawiając z Vaasem po czym odchodzi. Następnie Jason otrzymał rozkaz od Willisa Huntleya by spalił miotaczem ognia, pole marihuany Hoyta. Po tym, na wyspę przybywa wściekły Hoyt Volker który grozi Vaasowi wbiciem głowy w samochód po czym się uspokaja. Następnie Hoyt udaje się do Beras Town ze swoimi Najemnikami gdzie przebywają trzej zakładnicy. Każe im przebiec przez pole minowe inaczej będą rozstrzelani. Spośród całej trójki, tylko jeden przeżył. Hoyt posiadał również klienta o nazwisku Buck który kupił od Volkera jednego z przyjaciół Jasona, Keitha. Jason po uwolnieniu Keitha, dowiaduje się że Riley został rzekomo zabity. Poprzysiągł pomścić swojego brata. Zabił Vaasa a co za tym idzie, sojusz Piratów z Najemnikami przestał istnieć. Potem Jason udaje się na wyspę południową w celu zabicia Hoyta Volkera. Tam zawiązuje przymierze z Sam'em Beckerem. Jason kradnie mundur Fostera dzięki czemu staje się prywatnym rekrutem. Po zdobyciu zaufania Hoyta, Jason, pod przykrywką Fostera, został przez niego zaproszony do swojego biura. Volker kazał mu zejść na dół, gdzie jest przetrzymywany więzień którego ma torturować. Nieznanym więźniem okazuje się młodszy brat Jasona, Riley. Po wykonaniu zadania, Volker gratuluje "Fosterowi" po czym zaprasza jego i Sama do gry w pokera w jego budynku. Po zniszczeniu systemów komunikacji i magazynów paliw, Sam i Jason wchodzą do kompleksu Hoyta na grę w pokera z planem zabicia go. Nie wszystko jednak poszło po ich myśli. Sam, gdy tylko odpadł z gry, został dźgnięty nożem w gardło przez Hoyta. Okazało się, że Hoyt już wcześniej znał prawdziwą tożsamość Jasona, po czym odcina mu palec. Obydwaj rozpoczęli walkę na noże w której Volker poniósł śmierć a co za tym idzie, organizacja przywódcy Najemników uległa rozpadowi.

Osobowość Edytuj

Hoyt uważa samego siebie za biznesmena, mimo swojej natury i nieetycznego "biznesu" który głównie opierał się na handlu żywym towarem i marihuaną. Volker był brutalnym i nieprzewidywalnym tyranem na wyspie, prawdopodobnie nawet większym niż Vaas, jak powiedział Dennis. Nie okazywał żadnej empatii, można było to zauważyć gdy na swoim przemówieniu spalił niewolnika żywcem. Miał również zamiłowanie do pokera.

Akty zbrodni Edytuj

  • Był twórcą największego handlu niewolników na całym Oceanie Spokojnym, a także posiadał jedną z największych upraw Marihuany na świecie.
  • On i jego Najemnicy dokonali wielkiej masakry w mieście Beras ponieważ jego mieszkańcy sprzymierzyli się z Rakyat.
  • Spalił żywcem człowieka na przemówieniu, gdyż złamał jego zasady.
  • Wysadził w powietrze statek razem z zakładnikami ponieważ człowiek którego szantażował, nie zamierzał z nim negocjować.
  • Celowo zmusił Jasona do torturowania Rileya, w celu sprawdzenia go.
  • Zabił Sama Beckera, jego najbardziej zaufanego Najemnika, który zdecydował się współpracować z Jasonem Brody'm.
  • Zamordował dziecko na statku z zakładnikami.

Ciekawostki Edytuj

  • Pagan Min z Far Cry 4, jest mieszanką Hoyta i Vaasa.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.