FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Hrabia Julius jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime Berserk.

Biografia Edytuj

Jak Hassan powiedział Adonisowi, Julius przeżył trudne dzieciństwo jako syn szlachcica, zanim został przywódcą Rycerzy Białego Smoka. Jakiś czas przed jedną z bitew Drużyny Jastrzębia, Julius został porwany przez Tudor w ramach okupu, a król Midlandu musiał zapłacić za bezpieczny powrót swojego brata. Warto zauważyć, że koszt okupu odegrał pewną rolę na Juliusu i jego rycerzy zastąpiono Drużyną Jastrzębia.

Guts i Griffith po raz pierwszy spotykają Juliusa, gdy towarzyszy królowi podczas jednego ze spacerów po zamku. Przy tej okazji król i Griffith rozmawiają o wojnie i najemnikach, których Julius nie pochwala jako mężczyzn niższej rangi. Potem pojawia się Charlotte, córka króla, która źle się zachowuje i unika upadku ze schodów dzięki Griffithowi, który natychmiast zostaje uderzony przez Juliusa za położenie ręki na księżniczce.

Niedługo po tym incydencie Julius, słysząc, że Griffith może kiedyś dorównać mu rangą, pomimo skromnego pochodzenia, próbuje zabić najemnika zatrutą strzałą. Jednak próba się nie udaje, a Griffith, kopiujiąc truciznę z powrotem do Juliusa, nakazuje Gutsowi zabić jego niedoszłego mordercę. Chociaż Julius próbuje się bronić, zostaje zadźgany przez Gutsa na śmierć i rozpoznaje go jako podwładnego Griffitha, zanim ostatecznie zginął.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Julius był wysokim i dobrze zbudowanym mężczyzną o długich blond włosach.

Osobowość Edytuj

Julius był zuchwałym i aroganckim arystokratą, który wierzył, że zwykli ludzie nie mogą zostać szlachtą, bez względu na wszystko. To go doprowadziło do próby zamordowania Griffitha. Szkolił także swojego syna w szermierce, aby mógł stać się silnym i odpowiednim mężem dla księżniczki, co umocni jego pozycję w Midlandzie. Był także niewiernym bratem, uprawiającym seks z królową, jego żoną.

Pomimo tych wad, zdecydowanie nie był tchórzem, ponieważ próbował bronić swojego życia przed Gutsem, gdy ten przyszedł go zamordować.

Ciekawostki Edytuj

  • W trylogii filmów The Golden Age, w angielskiej wersji językowej głosu użyczył Jesse Corti, który wystąpił także w roli LeFou w animacji Piękna i Bestia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.