FANDOMŚmierć nie jest końcem. Jest nowym początkiem.

—Hugo Strange do Victora Friesa.


Profesor Hugo Strange - jeden z głównych antagonistów serialu telewizyjnego Gotham, będącym głównym antagonistą Gniewu Złoczyńców w drugim sezonie, mniejszym antagonistą w Mad City oraz głównym antagonistą w Powstaniu bohaterów. Zadebiutował w 12. odcinku. Człowiek lodu. Wraca jako antagonista wspierający podczas finału czwartego sezonu, i jako nadrzędny antagonista w piątym i ostatnim sezonie.

Jest to pierwsze filmowe wcielenie antagonisty Batmana, Hugo Strange'a, a w jego rolę wcielił się B. D. Wong, który znany jest z ról takich jak: doktor Henry Wu, Whiterose i Godspeed.

Historia Edytuj

Po uświadomieniu sobie, że reanimowani ludzie potrzebują nowej tożsamości, aby z powodzeniem „żyć”, Strange przekształca Galavana w mściwego wojownika Azraela. Wykorzystując ten przełom w swoich badaniach, Strange planuje ożywić znacznie więcej złoczyńców dostarczonych do jego laboratorium.

Do tej pory jest odpowiedzialny za stworzenie Pana Freeze, Azraela, Firefly i Clayface'a, a także za wskrzeszenie Fish Mooney i za różne inne eksperymenty.

Ujawniono również, że to on wynajął zabójcę, aby zabił Thomasa i Martę Wayne w celu ukrycia jego eksperymentów. Po tym, jak GCPD dowiaduje się o jego eksperymentach, Strange planuje wysadzić Indian Hill, a także Arkham, bombą rozłożoną w czasie przez Gordona i Luciusa Fpxa. Strange zostaje następnie aresztowany przez GCPD.

Zostaje zabrany do tajnego ośrodka rządowego poza Gotham, gdzie ma ujawnić, jak dokładnie udało mu się uzyskać wyniki swoich eksperymentów. Daje to jednak Fish Mooney szansę na znalezienie go. Chociaż GCPD i Oswald Cobblepot próbują interweniować, Strange zostaje zabrany przez Mooney, której udało się z nim uciec. Po tym, jak udało mu się uratować Fish, Strange zostaje w jakiś sposób dostarczony do Trybunału Sów, gdzie pomaga im w przygotowaniu planu czyszczenia miasta Gotham.

Jednak współpracuje z Trybunałem wbrew swojej woli, a kiedy Jim Gordon i Harvey Bullock pojawiają się w jego tajnym laboratorium, chętnie przekazuje je swoje akta i próbkę wirusa, który przygotowuje dla Trybunału. Jednak nie zostaje aresztowany, bo to by zaalarmowało Trybunał. Gordon zdaje sobie również sprawę, że Strange gra po obu stronach, więc bez względu na to, czy wygra Gotham, czy Trybunał, Strange wyjdzie na prowadzenie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.