FANDOMWierzysz w dobrą zemstę, w starym stylu? Szczerze, mam to gdzieś czy wierzysz. Wayne będzie cierpiał, a ty mnie nie powstrzymasz.

—Hush do Batmana


Hush – poboczny antagonista w grach Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knight.

Jego prawdziwe imię to Dr. Thomas Elliot. W dzieciństwie był najlepszym przyjacielem Bruce'a.

Głosu użyczył mu Kevin Conroy, który również dubbingował Batmana w grach.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W dzieciństwie Thomas był przyjacielem Bruce'a Wayne'a. Nikt nie wiedział jednak, że był on szaleńcem i naciął linkę hamulcową w samochodzie jego rodziców, aby zginęli w wypadku, a on mógł odziedziczyć ich fortunę.

Wszystko jednak poszło na nic, gdy ojciec Bruce'a – Thomas Wayne uratował jego matkę. Tommy uderzył Bruce'a i nie widzieli się na długo. Po śmierci jego rodziców Thomas chciał zemsty na Brucie, ponieważ musiał czekać, aż jego matka umrze w spokoju.

Batman: Arkham Origins Edytuj

Thomas stał się wybitnym chirurgiem. Choć nie pojawił się w grze, Alfred informuje Bruce'a, że Thomas świętuje oddzielenie złączonych bliźniaków.

Po Arkham Origins Edytuj

Gdy Azyl Arkham został ponownie otwarty, Elliot zaczął pracować tam jako doktor.

Batman: Arkham Asylum Edytuj

Hush nie pojawił się w grze, lecz w Azylu widnieje napis z jego imieniem. Można odblokować jego biografię.

Przed Arkham City Edytuj

Po otwarciu Arkham City Elliot zdecydował wcielić w życie swój plan. Znalazł trzech mieszkańców, którzy mieli podobne twarze do Bruce'a Wayne'a i odciął ich twarze, zostawiając ich obandażowanych. Media ochrzciły go Złodziejem Tożsamości.

Hush przeniósł się do Arkham City, gdzie odkrył więźniów politycznych, również podobnych do Bruce'a. Zabił ich, usunął ich twarze i obandażował ich. Kiedy zgromadził wystarczająco leków przeciwbólowych, odciął sobie twarz. Twarze ukrył w tajemniczym pudle. W końcu odnalazł go lekarz Adam Hasakani, który obandażował go.

Batman: Arkham City Edytuj

Hush Medical Center

Hush w Kościele

Hush leżał w Kościele, gdzie Adam pilnował go. Nie mógł otworzyć pudła. Kiedy Kościół zaatakowali ludzie Jokera, Hush nadal był nieprzytomny. Batman uratował ekipę medyczną i zapytał lekarza, kim jest ten człowiek. Adam opowiedział mu o wszystkim.

Zanim Człowiek-Zagadka zaatakował Kościół, Hush wybudził się i uciekł w Arkham City. Używając swoich chirurgicznych zdolności oraz twarzy, które ukradł Elliot zdołał sprawić, że jego twarz wyglądała jak ta Bruce'a Wayne'a. W jakiś sposób zdołał również zdobyć odciski palców Wayne'a.

Hush with Bruce Wayne's face

Elliot z twarzą Wayne'a

Batman wpadł na jego trop. Odkrył obandażowane zwłoki i przypomniał sobie, że identyczne morderstwa miały miejsce w Gotham, poza Arkham City. Wyrocznia poinformowała go, że odciski należą do niego i myślała o tym, że to on mógł to zrobić, nieświadomie, lecz Batman odrzucił tę teorię. Podczas badania drugiego ciała, Batman zauważył, że morderca popełnił błąd. Użył wybielacza, aby zakryć ślady. Wyśledził trop, lecz więzień powiedział mu, że "on" mu kazał zakryć ślady. Powiedział mu o kryjówce mordercy.

Kiedy wszedł do kryjówki, zobaczył człowieka, który miał taką samą twarz jak on (oprócz blizn, które miał po operacji). Elliot jednak uwięził go w swoim pokoju, a sam opuścił Arkham City. Batman poinformował Wyrocznię, że "wytropi go nazajutrz".

Arkham Knight Edytuj

Hush powrócił w kontynuacji gry. Blizny na twarzy stały się teraz ledwo widoczne, co sprawiło, że wyglądał niemal identycznie co Bruce.

Podczas ataku Stracha na Wróble wszedł do budynku Wayne Enterprises i do biura Luciusa Foxa. Kiedy próbował użyć komputera, ten odmówił dostępu z powodu niezgadzającej się rogówki. Do pomieszczenia wszedł Fox, którego Elliot obezwładnił i trzymał jako zakładnika. Rozpoczął transfer pieniędzy Wayne'a na jego konto.

Thomas Elliot

Na miejscu pojawił się Batman, który skomunikował się z Alfredem. Ten najwidoczniej nie wiedział o sprawie związanej ze Złodziejem Tożsamości, ponieważ gdy usłyszał o Elliocie był zdziwiony. Wszedł do pomieszczenia. Elliot żądał, aby sprowadził Wayne'a, inaczej ten wysadzi jego budynek. Batman porozmawiał z nim, twierdząc że Thomas Wayne próbował uratować jego ojca. Hush jednak zdradził mu prawdę – zabrał mu "to, co do niego należy".

W końcu Batman zdjął maskę, ujawniając, że jest nim Bruce Wayne. Elliot był zszokowany, lecz Batman szybko obezwładnił go, a Lucius uderzył go wazonem, po czym Batman uderzył nim o stół. Batman stwierdził, że nie może go zabrać do siedziby GCPD, więc kazał Foxowi zamknąć go w piwnicy.

Galeria Edytuj

Batman: Arkham Asylum Edytuj

Batman: Arkham City Edytuj

Batman: Arkham Knight Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach Hush sam odkrył tożsamość Batmana. W grach nie wiedział o niczym – to Batman ujawnił mu się w Arkham Knight.
  • Z jego biografii w Arkham Asylum można wywnioskować, że Batman już z nim walczył. Jest to dziura w fabule, ponieważ w Arkham City Batman dopiero poznaje Husha.
  • Wielu sądzi, że "bliźniacy" o których wspomina Alfred w Arkham Origins to bliźniacy Abramovici – Młot i Sierp. Nie zostało to jednak potwierdzone.
  • Jest to jeden z dwóch złoczyńców w serii Arkham który okalecza i zabija swoje ofiary. Drugim jest Profesor Pyg.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.