FANDOMHush – złoczyńca, przeciwnik Batmana. Jest to dawny przyjaciel Bruce'a Wayne'a, lecz także jego mroczne odbicie. Jako dorosły stał się wybitnym chirurgiem, lecz również złoczyńcą zwanym Hush.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Thomas Elliot był w dzieciństwie przyjacielem Bruce'a Wayne'a. Podobnie jak on, jego rodzice byli bogaczami. Zawsze uwielbiali grać w gry strategiczne, lecz przeważnie wygrywał Tommy.

Nikt nie wiedział o mrocznej stronie Tommy'ego. Od dziecka był on socjopatą i marzył, aby przejąć fortunę rodziców. W końcu pewnej nocy przeciął linkę hamulcową w ich samochodzie, co spowodowało wypadek. Bruce obiecał Tommy'emu, że jego ojciec (chirurg) uratuje jego rodziców. Co prawda, Roger Elliot nie przeżył, ale Thomas Wayne zdołał ocalić jego matkę, co pokrzyżowało plany Tommy'ego. Uderzył Bruce'a i uciekł. Nie widzieli się potem na długi czas.

Thomas musiał udawać "grzecznego synka" do czasu, kiedy jego matka zmarła. Wtedy dorosły Elliot stał się wybitnym chirurgiem, a także posiadł fortunę swojej rodziny.

Hush Edytuj

Hush był jednym z dwóch głównych antagonistów historii Hush. Thomasa odwiedził Edward Nashton alias Człowiek-Zagadka, który umierał na raka mózgu. Elliot nie mógł mu pomóc, lecz Edward znalazł lek w postaci "Jamy Łazarza", której używał Ra's al Ghul. Ponadto, Nashton uświadomił sobie, że Batmanem jest Bruce Wayne. Będąc świadomym faktu, że Thomas nienawidzi Bruce'a, spotkał się z nim i podzielił się tą informacją. Zawarli sojusz i obmyślili plan, aby zniszczyć Batmana. Wynajęli Stracha na Wróble, żeby sporządził profile złoczyńców włączonych w grę Elliota.

W formie żartu wymyślili przydomek Thomasa jako przestępca – Hush (co w j.ang. oznacza Cicho sza), ponieważ wszystko miało być utrzymane w tajemnicy.

Pewnego dnia, kiedy Batman uratował porwanego chłopaka z rąk Killer Croca, jego pieniądze zostały zabrane przez Kobietę-Kot. Goniąc ją między dachami Gotham, ktoś przeciął jego linę i Batman spadł, co poważnie uszkodziło jego głowę.

677892-copie de img

Wcześniej, Elliot leczył dawnego pomocnika Batmana – Harolda, który był jego niemym mechanikiem. Namówił go, aby umieścił jego zdjęcie w Batkomputerze. Został więc zgłoszony do Thomasa Elliota, który przeprowadził na nim pomyślną operację. Podczas niej, Thomas umieścił w jego głowie malutki namierzacz.

Jako część planu, Trujący Bluszcz zmanipulowała Catwoman (oraz później Supermana, na moment). Została ona jednak schwytana przez Batmana, Kobietę-Kot oraz Supermana, który doszedł do siebie. Hush posiadł również Clayface'a, który najpierw pod postacią Thomasa został zastrzelony przez Dwie Twarze, fałszując jego śmierć (wcześniej jego twarz została przywrócona do normy przez Elliota), a później udawał Jasona Todda i porwał Robina. Na podstawie tych wydarzeń Batman stwierdził, że jego nowy wróg zna jego tożsamość oraz wziął ciało Jasona Todda.

W końcu Batman spotkał się z nim na moście, na którym przed laty złożył mu obietnicę. Tam spotkał Harolda, który – jak się okazało – potrafił mówić. Batman wybaczył mu zdradę, lecz po chwili Harold został zastrzelony przez Husha. Stoczyli w końcu walkę, podczas której przeciwnik opowiadał rzeczy, o których wiedzieli tylko Bruce i Tommy.

Ostatecznie wyjawił swoje intencje – chciał się na nim zemścić, ponieważ jego matka przeżyła, co trzymało go z dala od spadku. Nagle wybuchł Batmobil, ponieważ Elliot umieścił tam C4, kiedy Batman rozmawiał z Haroldem. Chciał wsadzić Batmana do Arkham, gdzie byli jego wrogowie, lecz pojawili się James Gordon wraz z Harvey'em Dentem, który wyjął broń i postrzelił Husha. Elliot wpadł do rzeki, lecz kiedy Batman wskoczył za nim, Hush zniknął.

Inne wystąpienia Edytuj

Seria Batman: Arkham Edytuj

Osobny artykuł: Hush (Arkhamverse)

Hush pojawił się w grach Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knight.

LEGO Batman Edytuj

Hush wystąpił w LEGO Batman: The Videogame oraz LEGO Batman 2: DC Superheroes.

Gotham Edytuj

Pojawił się również w serialu Gotham, jako nastolatek.

DC Animated Film Universe Edytuj

Osobny artykuł: Hush (DC Animated Movie Universe)

Hush pojawia się jako główny czarny charakter w filmie animowanym Batman: Hush. W tej wersji Hushem jest Edward Nygma zamiast Tommy'ego Elliota, którego zabił.

Ciekawostki Edytuj

  • Inspiracją jego designu był Harvey Dent w Powrocie Mrocznego Rycerza. Co ciekawe, Dent pojawia się w komiksie wyglądając tak samo.
  • Kiedy ciągle pytano twórców komiksu, jak nazywa się nowy złoczyńca ci odpowiadali "Hush!" (Cicho sza!). Przydomek ten nawiązuje do kołysanki, którą w komiksie recytuje Strach na Wróble.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.